رنگ

مکمل رنگ کرم چیه؟ : چگونگی ست کردن رنگ کرم در دکوراسیون داخلی!

کرم، یک رنگ مایل به زرد و سفید است که به عنوان رنگی خنثی شناخته می‌شود. کرم تقریباً با هر رنگی سِت می‌شود، اما برخی از تُن‌های رنگی، غنای لطیف و گرمای ظریف رنگ کرم را فزونی می‌بخشند. نخست اتاقی با دو رنگ هماهنگ و شاید یک رنگ سوم برای تأکید بیشتر از نظر زیبایی را در نظر بگیرید، سپس از خود بپرسید: «چه رنگ‌هایی می‌توانند مکمل رنگ کرم باشند؟» گزینه‌های شما برای انتخاب رنگ مکمل عمدتاً به سبک زیباشناسی که می‌خواهید در فضا ایجاد کنید بستگی دارد؛ با ویکی ساختمون همراه باشید.

مکمل رنگ کرم در دکوراسیون

کرم همیشه به عنوان یکی از بهترین رنگ‌ها در دکوراسیون خانه شناخته می‌شود، زیرا پس زمینه‌ای گرم به فضا می‌بخشد. در طراحی فضای داخلی، کرم، رنگی همه کاره محسوب می‌شود، اما اگر به درستی با دیگر رنگ‌ها ترتیب نشود، خاصیت خود را به کلی از دست می‌دهد. با این حال، ما در زیر به شما در شناسایی رنگ‌های مکمل برای کرم کمک می‌کنیم:

ست کردن مکمل رنگ کرم با رنگ شتری

ست کردن کرم با رنگ شتری

رنگ کرم برای فضاهای ساده و باز فوق‌العاده به نظر می‌رسد. به عنوان مثال، برای خانه‌هایی که آشپزخانه بزرگ‌شان مشرف به بالکن یا حیاط است، انتخاب رنگ شتری می‌تواند فوق‌العاده مناسب باشد و در تزئینات ساختمان تاثیر دارد . این رنگه دیوار آشپزخانه را با مبلمان به رنگ شتری ست کنید. این ترکیب رنگی را می‌توانید حتی برای پذیرایی نیز استفاده کنید. ترکیب این دو رنگ به فضای خانه ظاهری شیک، ساده و دنج می‌بخشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین رنگ های دکوراسیون بهاری برای داشتن خانه‌ای شاد و جذاب

ترکیب رنگ کرم با چه رنگی امکان پذیر است؟

ست کردن مکمل رنگ کرم با سفید

ست کردن کرم با سفید

سفید به عنوان یک مکمل با این رنگ  شناخه می‌شود، این ترکیب رنگی برای اتاق خواب و فضای نشیمن فوق‌العاده عالی است. فقط با قرار دادن چندین لوازم جانبی در این دو فضا و ایجاد الگوهایی از ترکیب این دو رنگ (منظور طرح روی بالش‌ها یا رو تختی)،  می‌توانید فضایی زیبا و آرامش‌بخش فراهم کنید. استفاده از انواع تُن‌های رنگی سفید مانند خامه‌ای، می‌تواند به این رنگ حالتی از لوکس بودن و تمیزی ببخشد.اگر از رنگ پلاستیک استفاده میکنید بهتره روش زدن رنگ پلاستیک با غلطک و کامل فراگرفته باشید.

ست کردن مکمل رنگ کرم طلایی

ست کردن رنگ کرم با طلایی

گاهی اوقات ترکیب این رنگ با طلایی، ظاهر فضا را پر جنب‌وجوش نشان می‌دهد. این ست رنگی همان چیزی است که به محیط‌هایی مانند حمام، حالتی لوکس و مجلل می‎بخشد. یک لوستر شیک طلایی که در هنگام روشن شدن، نور زرد را در فضا می‌پراکند، در کنار دیوارهای کرمی و یک فرش زیبا با تن رنگی کرم و یا قهوه‌ای روشن، فضایی جادویی را به حمام خانه شما می‌بخشد.

مطلب پیشنهادی: ترکیب رنگ طوسی با ۱۰ رنگ جذاب برای دکوراسیون چشمگیر!

ست کردن مکمل رنگ کرم با صورتی

ست کردن رنگ کرم با صورتی

همان‌طور که قبلاً گفتیم، کرم رنگی همه کاره است و کار با آن بسیار ساده است. این رنگ می‌تواند به فضای اتاق خواب اضافه شود و در ترکیب با رنگ صورتی، فضایی دخترانه ایجاد کند. صورتی می‌تواند به عنوان مکمل رنگ کرم انتخاب شود که برای ایجاد فضایی دوستدانه، لطیف و ظریف در اتاق خواب، فوق‌العاده عالی است. همچنین می‌توانید از سایه‌های دیگر رنگ صورتی مانند بنفش روشن یا یاسی رنگ نیز استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: تخریب ساختمان

ست کردن مکمل رنگ کرم با ارغوانی

ست کردن رنگ کرم با ارغوانی

یکی از الهام بخش‌ترین ست‌های رنگی برای فضای پذیرایی، نشیمن و اتاق خواب والدین، ترکیب این رنگ با ارغوانی است. برای این انتخاب، می‌توانید دیوار را به این رنگ و مبلمان را به رنگ ارغوانی انتخاب کنید و یا برای ایجاد حس بیشتر به محیط، یک دیوار را نیز ارغوانی کنید. یادتان باشد، همیشه از کرم به عنوان رنگ پس‌زمینه استفاده کنید، مثل دیوارها! زیرا این چنین می‌توانید بر وسایل دیگر تآکید بیشتری داشته باشید.

ست کردن مکمل رنگ کرم با سرمه‌ای

ست کردن رنگ کرم با سرمه‌ای

یکی از بهترین رنگ‌های مکمل رنگ کرم، سرمه‌ای است. ترکیب این دو در اتاق خواب، پذیرایی، نشیمن و حتی آشپزخانه می‌تواند به ایجاد ظاهری زیبا، مدرن و لوکس کمک شایانی کند. درواقع، سرمه‌ای وقار و زیبایی خاصی به دکوراسیون می‌بخشد و نشان دهنده این موضوع است که فضا تا چه اندازه از جسارت رنگی برخوردار است. ست کردن کرم با سرمه‌ای تنها رنگ‌هایی هستند که می‌توان از هر کدام برای پس‌زمینه (دیوار) استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون داخلی منزل و معرفی 12 سبک پرطرفدار در سال 2021

چه رنگ‌هایی را با کرم ست کنیم

در زیر یک به یک به معرفی رنگ‌هایی که با کرم قابل ست شدن هستند را معرفی می‌کنیم:

ترکیب رنگ طوسی و کرم

چه رنگ‌هایی را با کرم ست کنیم

طوسی یا خاکستری با کرم باعث آرامش بیشتر می‌شود. ماهیت سرد خاکستری با ماهیت گرم این رنگ می‌تواند تضاد زیادی ایجاد کند. در یک اتاق خواب با سبک دکوراسیون مینیمالیستی که هدف ایجاد آرامش بیشتر در افراد است، طوسی را با کرم ست کنید. برای داشتن یک آشپزخانه مدرن نیز می‌توانید از رنگ خاکستری برای کابینت‌ها و از کرم برای پیشخوان استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: پایدار سازی ساختمان

رنگ‌های گرم

رنگ‌های گرم

بنفش کم رنگ (یاسی یا اسطوخودوس)، مکمل رنگ کرم است. رنگ‌های تکمیل کننده مانند این دو رنگ، تضاد جذابی ایجاد می‌کنند. کرم و اسطوخودوس به فضای بی‌حال و بی‌رمق، زندگی می‌بخشد. این ترکیب رنگی را می‌توان در هر فضایی در منزل استفاده کرد. همچنین شما می‌توانید کلیه رنگ‌های گرم مانند، خاکی، قرمز، قهوه‌ای، بنفش، نارنجی، صورتی را نیز در فضای زندگی خود به کار ببرید.

رنگ‌های سرد

رنگ‌های سرد

به طرز شگفت‌آوری،این رنگ با رنگ‌های سرد قابل ست شدن است. با این حال، سعی کنید از رنگ‌های سرد بیشتر در اتاق خواب و حمام استفاده کنید، زیرا ترکیب رنگ‌های آبی یا سبز به ‌همراه کرم، به برجسته نشان داده شدن اِلمان‌های اصلی دکوراسیون کمک بالایی می‌کند. همچنین برای اتاق‌های کار که نیاز به خلاقیت و تمرکز بیشتر است، ترکیب کرم با رنگ‌های سرد همانند سرمه‌ای، می‌تواند فوق العاده مؤثر باشد.

سفید

سفید

شاید در بین تمام رنگ‌های موجود، سفید بهترین مکمل رنگ کرم است! با ترکیب این دو رنگ، چشمان شما می‌تواند تفاوت ظرافت دیوارها و اشیا را مشاهده کنند. از هر دو رنگ می‌توان برای دیوار و وسایل خانه استفاده کرد. ترکیب کرم با سفید به ایجاد ظاهری لوکس، مدرن و گرم کمک شایانی می‌کند. یقیناً ست کردن این دو رنگ در بلند‌مدت نیز باعث خستگی ناشی از دیدن رنگ‌های مداوم نمی‌شود.

نکته: کرم با رنگ مشکی قابل ست شدن نیست.

کلام آخر

مکمل رنگ کرم، رنگی بی‌پایان است که می‌تواند به دکوراسیون منزل روحی تازه بدمد. در زندگی، برای جالب کردن وسایل به تضاد رنگی نیاز است. برای مثال، بالش‌های رنگارنگی که بر روی مبلمان کرم رنگ جاخوش کرد‌ه‌اند، یا وجود فرشی که رنگ قرمز بر آن غالب است، در کنار دیوارهای کرم، می‌تواند به روحیه گرم نزدیکی افراد به یکدیگر کمک شایانی کند. از این رو، پیشنهاد ما برای شما این است که سعی کنید از مکمل رنگ کرم در جای جای خانه خود استفاده کنید، زیرا با بیشتر رنگ‌ها قابل ست شدن است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا