رنگ

4 روش زدن رنگ پلاستیک با غلطک ، طریقه رنگ زدن دیوار با غلطک

غلطک ابزاری حرفه‌ای، سریع و راحت برای رنگ آمیزی ساختمان است. این وسیله به کاربر امکان نقاشی یکنواخت بر روی دیوارها را می‌دهد و نه تنها در ظاهر، بلکه در طول عمر و مقاومت رنگ در برابر عوامل خارجی نیز تاثیر می‌گذارد. به طور کلی، رنگ آمیزی ساختمان با غلطک کیفیت نقاشی دیوارها را بهبود می‌بخشد، مصرف رنگ را کاهش می‌دهد و حداکثر راحتی را برای افراد به ارمغان می‌آورد. اما نحوه نقاشی ساختمان با غلطک چگونه است و آیا این روش رنگ آمیزی معایبی دارد؟ با ویکی ساختمون همراه باشید.

روش زدن رنگ پلاستیک با غلطک

روش زدن رنگ پلاستیک با غلطک به این صورت میباشد که نباید غلطک و بیش از حد رنگی کنید،حواستون باشه وقتی دارید غلطک و روی دیوار میکشید رنگ نریزه اگر متوجه شدید رنگ از غلطک می‌چکد، آن را در لبه سطل رنگ قرار دهید تا رنگ باقیمانده و اضافی رو بگیرید ، در آن خارج شود سپس از آن استفاده کنید.

رنگ کاری ساختمان با غلطک چگونه است؟

رنگ آمیزی ساختمان با غلطک چگونه است؟

غلظت رنگ پلاستیک برای غلطک: احتمالاً بسیاری از شما قبلاً از غلتک‌های مخصوص نقاشی استفاده کرده‌اید اما ما می‌خواهیم رویکردی متفاوت را به شما نشان دهیم. ما یک روش ساده برای پخش سریع یک لایه صاف و یکدست از رنگ بر روی دیوار را به شما آموزش می‌دهیم. حتی استفاده از بهترین روش برای رنگ آمیزی ساختمان با غلطک نیز با وسایل بی‌کیفیت وقت هدر دادن است!

ثبت سفارش آنلاین خدمات نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان

روش زدن رنگ پلاستیک با غلطک : ما پیشنهاد می‌کنیم بهترین غلطک بازار را خریداری کنید. یک غلطک خوب باید دارای پُرزهای طبیعی (نه مصنوعی) باشد. پرزهای بلند برای رنگ اکریلیک و رنگ پلاستیک و پرزهای کوتاه برای رنگ روغن مناسب هستند.

علت دون دون شدن رنگ با غلطک : یک میله مخصوص غلطک نقاشی به کاربر کمک می‌کند تا به سقف و بالاترین قسمت دیوارها دسترسی داشته باشد. همچنین، برای مناطق بزرگتر استفاده از سینی رنگ کاری معمول است. برخی از نقاشان ترجیح می‌دهند از سطل‌های پنج گالنی با حدود یک قوطی رنگ به همراه سینی رنگ استفاده کنند. سینی رنگ ابزار مفیدی است که به شما امکان می‌دهد از رنگ به اندازه مناسبی استفاده کنید.

بعد از انتخاب وسایل مناسب، مراحل رنگ آمیزی برای تزئینات ساختمان با غلطک به شرح زیر هستند:

وسایل مورد نیاز:

  • رنگ
  • غلطک پرزدار
  • آب
  • سینی رنگ

مرحله 1 روش زدن رنگ پلاستیک با غلطک : استفاده از قلموی نقاشی

علت دون دون شدن رنگ با غلطک: استفاده از غلظت رنگ پلاستیک برای غلطک یک محدودیت عمده دارد! نمی‌توان از این وسیله برای گوشه‌ها و یا رنگ آمیزی تزیینات سقف استفاده کرد. بنابراین، مرحله اول کار را باید با استفاده از قلموی نقاشی و رنگ آمیزی گوشه‌های دیوار و نقاط تزیینی سقف محدود کرد. می‌توانید برای افزایش کیفیت کار، به اندازه حداقل 10 سانتی‌متر از گوشه دیوارها و 10 سانتی‌متر از زیر سقف را با قلمو رنگ آمیزی کنید. به خصوص در ترکیب رنگ طوسی و رنگ های روشن باید دقت بیستری و به خرج بدید.

مرحله 2 روش زدن رنگ پلاستیک با غلطک : رنگی کردن غلطک

علت دون دون شدن رنگ با غلطک : برای آماده سازی جهت رنگ آمیزی ساختمان با غلطک، لازم است نخست غلطک با آب مرطوب شود. سپس به اندازه سه سانتی‌متر رنگ را در سینی بریزید. مطمئن شوید سینی رنگ روی یک سطح صاف قرار دارد. غلتک را در درون رنگ به اندازه چهار تا پنج بار بچرخانید تا کاملاً یکدست شود. از تجمع زیاد رنگ روی پرزهای غلطک جلوگیری کنید، نباید رنگ از روی غلطک بعد از برداشته شدن چکه کند. این باعث هدر رفتن رنگ و کثیف شدن سطح کار دیوار می‌شود.

مطلب پیشنهادی: معرفی انواع نقاشی ساختمان و تکنیک‌های اجرای آن

مرحله 3 روش زدن رنگ پلاستیک با غلطک : استفاده از تکنیک W

در مرحله بعد، غلطک را کاملاً آغشته به رنگ کنید با استفاده از حرکت‌‌های W شکل (زیگزاگی)، سطح دیوارها را رنگ آمیزی کنید که این روش در محوطه سازی بسیار کاربرد دارد. غلطک را چندین بار از بالا به پایین و از پایین به بالا بکشید تا تمام سطوح به صورت یکنواخت رنگ آمیزی شوند. به غلطک فشار وارد نکنید و روند حرکتی یکنواختی را پیش بگیرید. لازم است خیلی آرام و با یک سرعت مشخص غلطک را روی دیوار به اصطلاح «سُر» دهید.

مرحله 4 روش زدن رنگ پلاستیک با غلطک : دیوار را تمام کنید

غلتک را مجدداً رنگ آمیزی کنید و رنگ را به صورت زیگزاگی بر روی دیوار پخش کنید تا تمام سطح به یک ظاهر یکنواخت برسد. در صورت نیاز و با استفاده از همین روش، لایه دوم رنگ را روی لایه اول اجرا کنید.

برای مطالعه: سفت کاری ساختمان

نکات مهم در رنگ کاری ساختمان با غلتک

نکته 1 روش زدن رنگ پلاستیک با غلطک : نگه داشتن سطح مرطوب برای تمام کارهای نقاشی بسیار مهم است، خواه رنگ آمیزی یک درب یا مبلمان باشد خواه رنگ آمیزی دیوار با غلطک! ایده اصلی این است که ترتیب کار را به درستی انجام دهید و به اندازه کافی سریع کار کنید تا همیشه رنگ تازه را روی رنگ هنوز خشک نشده قبلی اعمال کنید. به عنوان مثال اگر برای استراحت در وسط دیوار متوقف شوید و پس از خشک شدن این بخش شروع به نقاشی کنید، احتمالاً یک علامت تقریباً محسوس (قابل دیدن) در محل اتصال دو قسمت رنگ جدید و رنگ قدیمی خواهید دید. کار با غلطک به ما اجازه می‌دهد بتوانیم یک دیوار پهن را به سرعت با رنگ بپوشانیم، بدون آنکه ذره ای توقف کنیم!

نکات مهم در رنگ آمیزی ساختمان با غلطک

نکته 2 روش زدن رنگ پلاستیک با غلطک : بزرگترین اشتباهی که بیشتر نقاشان تازه کار در کار با قلمو یا غلطک مرتکب می‌شوند، طولانی شدن زمان برای استفاده از رنگ است. وقتی رنگ را در سینی درست کردید، در نظر بگیرید که تمام رنگ مورد نظر یک دیوار را روی سینی دارید. اگر رنگ خیلی زیاد باشد، امکان خشک شدن آن وجود دارد. سپس به سرعت آن را روی دیوار پهن کرده و مراحل رنگ آمیزی ساختمان با غلطک را دوباره تکرار کنید. این کار فقط با رول غلطکی با کیفیت که رنگ زیادی را به خود می‌گیرد کار خواهد کرد. اگر متوجه شدید که رنگ به آرامی خشک می‌شود، می‌توانید قبل از انجام کار یک مقدار رنگ دیگر به سینی اضافه کنید.

نکته 3 روش زدن رنگ پلاستیک با غلطک : تا جایی که می‌توانید به سطح کار نزدیک شوید. از آنجا که غلطک‌ها نمی‌توانند به لبه‌ها و گوشه‌های کار اعمال شوند، اولین مرحله رنگ آمیزی باید استفاده از قلمو برای گوشه‌ها و تزیینات سقف باشد. در این فرآیند علائم استفاده از قلمو بر جای می‌مانند که با بافت غلطک در بقیه دیوار مطابقت ندارد! برای رفع این مشکل بهتر است علائم را با خودِ غلطک بپوشانید. به سطح کار نزدیک شوید و گوشه‌های داخلی و تزیینات سقف را نقاشی کنید. از انتهای باز غلطک به سمت لبه حرکت کنید و یادتان باشد که از غلطک کاملاً رنگی استفاده نکنید. با تمرین، می‌توانید یک سانتی‌متر از سقف و جزئیات کار را به صورت عمودی غلطک کنید.

رنگ آمیزی دیوار با غلطک

نکته 4 روش زدن رنگ پلاستیک با غلطک : توده‌های رنگی ریز را قبل از خشک شدن از روی دیوار تمیز کنید. این توده‌ها به صورت برجسته و گلوله‌ای هستند که ممکن است ناشی از برخی عوامل در طی نقاشی باشند. مثلاً، پوشش غلتک (پرزها) را از زمین در جایی که ممکن است تکه‌های باقی مانده رنگ وجود داشته باشند، دور کنید. خشک شدن تکه‌های رنگ از لبه سطل نیز می‌تواند این مشکل را ایجاد کند. سطل را با استفاده از یک پارچه مرطوب بپوشانید. اگر رنگ تا حدی خشک شده، سطل یا سینی را بیرون آورده و تمیز کنید. یک پارچه مرطوب را در جیب خود نگه دارید و در حین حرکت توده‌هایی که روی دیوار ایجاد می‌شوند را تمیز کنید.

کلام آخر

روش زدن رنگ پلاستیک با غلطک: روش ایده‌آل برای رنگ آمیزی ساختمان با غلطک، استفاده از تکنیک W است. این روش به تمیزترین و حرفه‌ای‌ترین نما را با کمترین زمان ارائه می‌دهد. در حالی که رنگ آمیزی در خانه هنوز هم برای خیلی افراد کاری وقت‌گیر است، داشتن ابزار و دانش مناسب تأثیر بسزایی در وقت و انرژی افراد می‌گذارد.اگر تشخیص دادید که سطح کار بسیار بزرگ است و شما نمی‌توانید به تنهایی از عهده آن برآیید، بهتر به سراغ نقاشان زبر دست بروید.اگر در مورد نقاشی ساختمان با غلطک ایده‌های بکر و شنیدنی دارید، نظرات خودتان را با ما در همین صفحه به اشتراک بگذارید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

  1. سلام چندتا نقاش آوردم برای سقف رنگ تمام پلاستیک ،ولی هرکارمیکنند ردغلتک روی سقف می افته …کلی هم پول رنگ دادم بازم نقاش جدیدهم نتونسته کاری کنه وردغلتک میوفته

    1. سلام وقتتون بخیر
      برای اینکه رد غلطک بر روی سقف نماند باید به 2 نکته توجه فرمایید: 1. غلظت مناسب رنگ (چنانچه رنگ، غلظت مناسبی نداشته باشد و رقیق باشد؛ اثر غلطک بر روی سقف باقی خواهد ماند.) 2. جنس غلطک (در بعضی موارد به علت جنس نامرغوب غلطک، اثر رنگ آمیزی بر روی دیوار باقی خواهد ماند.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا