بازسازی

برداشتن اپن آشپزخانه ؛ چرا و چگونه انجام می‌شود؟

به هر دلیلی اگر بخواهید اقدام به برداشتن اپن آشپرخانه کنید، باید مراحل انجام کار را به خوبی اجرا کنید. درست است که اپن آشپزخانه زیبایی ظاهر فضا را به حداکثر می‌رساند و عملکرد و طراحی بهینه را به آشپزخانه هدیه می‌دهد، اما گاهی اوقات به دلایل بازسازی و تغییر دکوراسیون خانه نیاز به برداشتن اپن آشپزخانه است. برای این منظور، ضروری است در مراحل گام به گام تخریب اپن آشپزخانه قرار بگیرید؛ با ویکی ساختمون همراه باشید.

اپن آشپزخانه چیست؟

اپن آشپزخانه چیست؟

فضاهای مفهومی باز در یک خانه معمولاً برای از بین بردن موانعی مانند دیوارها و درها تعریف می‌شود که به طور سنتی مناطق عملکردی مجزا مانند آشپزخانه و اتاق غذاخوری را شامل می‌شود. در مورد آشپزخانه، طراحی باز یا اپن معمولاً به عنوان یک پنجره‌ بدون شیشه در نظر گرفته می‌شود که چشم‌اندازه آشپزخانه را برای فضای نشیمن و هال نمایان می‌کند.

آشپزخانه اپن از نظر بصری و زیبایی‌شناسی در اولویت همه طراحی‌ها قرار دارد و اغلب باعث یک جریان یکپارچه از مناطق مشترک در خانه می‌شود. این سبک طراحی آشپزخانه در کنار زیبایی، به اهالی خانه کمک می‌کند تا دید بهتری نسبت به دیگر نواحی خانه داشته باشند. برای خانواده‌های شلوغ و پرجمعیت، طبخ غذا از یک سو و نگهداری از فرزندان از سویی دیگر، نیاز به داشتن آشپزخانه اپن را اجتناب‌ناپذیر می‌کند.

برای مطالعه:مرمت بناهای تاریخی

دلایل تغییر دکور آشپزخانه

دلایل برداشتن اپن آشپزخانه

آشپزخانه شما محلی است که وعده‌های غذایی خود و خانواده را تهیه می‌کنید. با این حال، ممکن است احساس کنید که آشپزخانه شما گاهی اوقات کمی نیاز به تغییر دارد. در این میان تخریب ساختمان در قسمت هایی مانند برداشتن یک دیوار و یا تخریب اپن می‌تواند راه‌کارهای اصلی باشد. با این حال، در زیر برخی از دلایل تغییر دکوراسیون آشپزخانه آورده شده است:

  • روشن‌تر شدن فضا: در برخی موارد، برداشتن اپن اجازه ورود نور طبیعی‌تر و بیشتری را به فضا می‌دهد. این امر می‌تواند موجب صرفه‌جویی در هزینه برق شود، و همچنین نقش کاربری فضای آشپزخانه را افزون می‌کند.
  • افزایش ارتباطات: جدا کردن دیوار و یا تغییر در اپن آشپزخانه می‌تواند ارتباط با افراد در اتاق غذاخوری یا اتاق نشیمن را آسان‌تر کند. این کار معمولاً در هنگام سرگرمی یا صرف شام با خانواده به ایجاد همبستگی و افزایش گرمای خانواده کمک شایانی می‌کند.
  • تغییر اپن آشپزخانه ممکن است فضای بیشتری را برای ذخیره کردن برخی چیزها ایجاد کند، که مشکلی خاص در بسیاری آشپزخانه‌های کوچک است. فضای زیرین اپن می‌تواند برای تجمع ظروف و وسائل مرتبط کاربردی باشد، در صورتی که بتوان با طراحی درست به ذخیره‌سازی بیشتر کمک کرد.

برداشتن اپن آشپزخانه

برداشتن اپن آشپزخانه

مراحل تخریب مشخصا اپن آشپزخانه به شرح زیر است:

  • برداشتن درب کابینت‌ها
  • برداشتن صفحه کابینت (سطح رویی اپن)
  • تخریب ساختار اعم از آرک‌ها و بدنه اصلی اپن

قبل از تخریب آپن باید نخست در مورد نحوه اجرای آن قسمت از آشپزخانه اطلاعات کافی را بدست آورید. در برخی موارد ساختار اصلی اپن توسط رابیتس و یا کناف در مرحله نازک کاری ساختمان ایجاد می‌شوند. معمولاً تفاوت هر دو روش براساس ظاهر آپن کاملاً مشخص است. ظاهر اپن اگر دارای طرح‌های بسیار متنوع بود می‌توان ساختار را بیشتر مربوط به کناف دانست.

با این حال، ساختار اپن به هر شکلی که باشد که نخست نیاز به درآوردن درب‌ها کابینت و صفحات استفاده شده در داخل اپن دارید. درب‌های کابینت بعدها دوباره مورد استفاده قرار می‌گیرند. سپس شروع به برداشتن صفحه کابینت کنید؛ به طور کلی، صفحه کابینت ممکن است از سنگ، چوب، شیشه و یا هر مصالح دیگری باشد.

اگر ساختار از کناف بود، تنها کافیست پروفیل‌هایی که به صورت قاب نصب شده‌اند را یک به یک باز کنید. ناگفته نماند قبل از این کار بهتر روکش گچی را تخریب کنید. اگر ساختار با استفاده از رابیتس ساخته شده بود و همچنین آرک‌ها، نخست روکش گچی را تخریب و سپس رابیتس و اتصالات را به استفاده از چکش از جای خود خارج کنید.

به طور کلی، ساختار اپن آشپزخانه کاملاً جدا از دیوارهای کناری خود است، و برداشتن و تخریب آن با کمی دانش ساختمانی به راحتی امکان‌پذیر است. ولی در هر صورت اگر خود به تنهایی موفق به انجام کار نشده‌اید، بهتر است از کارشناسان مربوطه کمک بگیرید.

نکته: قبل از برداشتن اپن آشپزخانه باید سیستم برق کشی خانه را قطع کنید تا از بروز خطر برق گرفتگی جلوگیری کنید.

کلام آخر

برداشتن اپن آشپزخانه

در حین بازسازی ساختمان در آشپزخانه‌، یکی از مهمترین مناطقی که در مورد آن فکر خواهید کرد، طرح اپن است. در واقع، اپن آشپزخانه همه چیز را از زیبایی گرفته تا ایجاد ارتباط موثر با فضاهای دیگر تحت تأثیر قرار می‌دهد‌. این کار یک طرح باز را ایجاد می کند، این امکان را به شما می‌دهد تا همه افراد را در کنار هم نگه دارید. این مورد می‌تواند شامل هزینه‌های مرتبط جهت نوسازی و یا مصالح مورد نیاز باشد. به هر روی، برداشتن اپن آشپزخانه به هر دلیلی که باشد، باید به درستی و با حفظ ایمنی صورت گیرد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا