مقالات کارگشا

خانه های فردی-خانه gumpha به سبک فیوچریست

این خانه که در ناشیک هند واقع است با این هدف طراحی شده است تا شکاف رو به رشد بین زندگی شهری و روستایی را از بین ببرد. با استفاده ار فرم های ارگانیک و شاعرانه و بازی نور و سایه این پروژه تبدیل به یک پناهگاه روانی بسیار دنجی شده است. معمار این مجموعه مطرح می کند که: به عنوان کسی که ساکن شهر است و از فشار های زندگی روزمره خسته شده است، و به دنبال احیا است او را به سمت طبیعت باز گردانید. نیاز این شخص بازیابی حس شادی درونی است، و انرژی های بی پایان او با نیروهای طبیعت پیوند خورده و هم سو می شود. 

همچنین این معمار می گوید این خانه بازدید کنندگانش را به یک سفر غیر منتظره بین آسمان و زمین، و روشنایی و تاریکی می برد.

به راستی که با خطوط و راههای موجدار این مجموعه شباهت به یک موجود زنده دارد که به طور بازیگوشانه ای که شما را به یک سفر مستمر کشف و شهود می برد.  شخص پس از حضور در محوطه، فورا در معرض فرمی ابتدایی (به شکل بنا های اولیه) از معماری قرار می گیرد، بنایی با دیوار های سنگی، و خطوط طراحی شده مینیمال. در هر صورت همانوطور که معمار توضیح می دهد، این خانه با ویژگیهای معماری ابتدایی قصد داراد تا به افراد در جهت ارتباط واتصال مجدد با ذات و ماهیت خود، به عنوان بشریت و به همراه آرامش ذاتی و درونی خود کمک کند.

فضاهای درونی این مجموعه درونگرا و اندیشمندانه است، و این در حالی است که فضاهای بیرونی چشم اندازی از طبیعت اطراف و پیرامونی را فراهم می کند و حسی همراه با شادمانی و آرامش را برای فرد ایجاد می کند. این شروع تجربه ای جدید بوده و به نوبه خود شما را با گذشت زمان غنی تر کرده و برای زندگی در شهر آماده می سازد.

منبع:

DEZEEN 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا