مقالات کارگشا

معرفی رافائل وینولی معمار برجسته اروگوئه ای

رافائل وینولی (Rafael Vinoly)

رافائل وینولی (Rafael Viñoly) (متولد 1944) یک معمار اروگوئه ی است. او دفتر معماری وینولی را شخصاً در سال (1983) تاسیس نمود و در نیویورک، پالو آلتو، لندن، منچستر، ابوظبی و بوینس آیرس دفاتر طراحی خود را افتتاح کرد. در طول سی و سه سال گذشته، کلید موفقیت تجارت آنها، توانایی در بازتولید نوعی ساختار سازمانی در ادغام قلمرو عمومی در ساختمان های مدنی است.

رافائل وینولیکارهای منحصر به فردی که شرکت وینولی به اتمام رسانده است شامل دادگاه ها، موزه ها، مراکز هنری، دفاتر کنوانسیون و قراردادهای تجاری، سالن های ورزشی، بانک ها، هتل ها، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، سالن های تفریحی، مجتمع های مسکونی و تجاری، صنعتی و آموزشی است. پروژه هایی که از مقیاس های آزمایشگاهی شروع و به طرح های بزرگ تجاری و طرح های توسعه شهری می رسد. این شرکت همچنین پروژه های متعددی را برای بازسازی و گسترش ساختمان های ارزشمند تاریخی و معماری به اتمام رسانده است.

رافائل وینولیمدیر هدایت و رهبری تیم های طراحی رافائل وینولی است. این شرکت توسط معاون رئیس جمهور جی بارتمن (Jay Bargmann ) مدیریت می گردد. او همچنین پروژه های مشترک را با هر یک از مدیران پروژه بصورت مشارکتی مدیریت می کند. این معماران با تجربه که بسیاری از آنها برای دو دهه یا بیشتر با وینولی همراه بوده اند، منابع پیشرفته و غنی از دانش را با  شرکت به اشتراک می گذارند و همچنین سطح بالایی از تعهد و مدیریت پایگاه اطلاعاتی دانش را بر عهده دارند. این ساختار تضمین یکپارچگی و رعایت استانداردهای بالای طراحی و مستند سازی را فراهم می کند و شرکت را قادر می سازد که رکورد طولانی از ساخت سریع پروژه ها و برنامه های معمولی را که در سراسر جهان دارد، حفظ نماید.

 رافائل وینولیشرکت وینولی در نظر دارد یک میدان یکپارچه ای از دانش طراحی را ایجاد نماید که در آن برنامه نویسی، عملکرد، پیاده سازی، مهندسی، امکان سنجی اقتصادی و تاثیرات فرهنگی پروژه ها، نگرانی های مستقل نیست، بلکه عناصری است که باید به طور مساوی مورد ارزیابی قرار گیرد. این رویکرد نیازمند تطبیق پذیری متخصصین در یک چهار چوب به ویژه از نظر عملی است که نیاز به خلاقیت های بیشتری دارد.

نمونه آثاری از این معمار برجسته را می توانید در ادامه مشاهده نمایید:

رافائل وینولی

رافائل وینولی

رافائل وینولی

رافائل وینولی

منبع:

www.dezeen.com

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا