مقالات کارگشا

لوورهای جنبشی طراحی شده توسط تایلر شرت

یک دانشجوی معماری به نام تایلر شرت جایگزینی برای پنجره های سنتی ارائه کرده است. او لوور هایی مکانیکی ارائه کرده است که در سه بعد حرکت می کنند و در ساعات مختلف روز با نور خورشید منطبق می شوند. همانند پرده های عمودی داخلی، سیستم سایه اندازی Penumbra در برابر پنجره ها آویخته می شود و می تواند به سمت چپ و راست بچرخد تا با جهت های جغرافیایی غرب و شرق انطباق پیدا کند. همچنین این لوور ها قادر هستند تا به سمت بالا حرکت کنند تا سایه ای عمودی در برابر آفتاب بعد از ظهر ایجاد کنند.

شرت، ایده پرداز این طرح می گوید: این پروژه طراحی شده بود تا راه حلی جنبشی و مکانیکی برای مشکلی ارائه شود که تقریبا حل آن با استفاده ازاجزای معماری استاتیکی غیر ممکن بوده است. ایجاد سایه از طریق نمای ساختمان هم برای خورشید کم ارتفاع بعد از ظهر و هم خورشید داغ و بلند ظهر فراهم می شود. این موضوع پروژه آقای شرت در دانشگاه اورگان بوده است.

راه حل ارائه شده مجموعه ای از لوورهای سایه انداز عمودی بود که برای به حداکثر رساندن حفاظت از اشعه های خورشید به طور مستقل می چرخند و هنگامی که که خورشید به اوج ارتفاع خود در آسمان می رسد لوور های عمودی کاربری خود را از دست می دهند به طور کامل به سمت بالا چرخیده و به صورت افقی در می آیند. 

آقای شرت انیمیشنی کوتاه برای نشان دادن این مفهم ارائه کرده است که در انتهای این مقاله می توانید آن را ملاحظه کنید. این ویدئو لوور های طراحی شده توسط سیستم چرخ و دنده ای را نمایش می دهد. طراح می گوید، این سیستم می تواند توسط دست یا کامپیوتر به حرکت در آورده شود.

'گفتنی است که در اثر حرکت لوورها یک حرکت موجی و شیبدار در سراسر نما ایجاد می شود.

 

منبع:

Dezeen

مطالب مرتبط:

ساختمان های با قابلیت تغییر شکل یا Kiefer Technic Showroom – shape shifting

ساختمان های با قابلیت تغییر شکل یا shape shifting – راکتور

ساختمان با قابلیت تغییر شکل یا shape shifting – پاویون وان اوشن

ساختمانهای با قابلیت تغییر شکل یا shape shifting- مرکز خرید اپل در دبی

ساختمان های با قابلیت تغییر شکل یا shap shifting – خانه داینامیک

ساختمان های با قابلیت تغییر شکل یا Konieczny's Ark – shape shifting

ساختمان های با قابلیت تغییر شکل یا shape shifting – مرکز نمایشگاهی زوملاین

دیوار متحرک طراحی شده توسط بارکو-لیبینگر

خانه باغ طراحی شده توسط کاسپر اسکولز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا