رنگ

دکوراسیون طوسی از دید کارن هالر، مشاور و کارشناس رنگ!

هرچند که استفاده از دکوراسیون طوسی در فضاهای داخلی نسبت به قبل محبوب‌تر شده، اما هنوز هم موضوعی بحث برانگیز است. زیرا برخی از افراد آن را کاملاً افسرده می‌دانند. اما همین رنگ افسرده اگر با رنگ‌های دیگر به درستی ترکیب شود همه چیز عوض می‌شود. در این مقاله از ویکی‌ساختمون می‌خواهیم با برداشتی از مصاحبه‌ی كارن هالر كارشناس و مشاور رنگ همراه شما باشیم تا نگاهی دقیق‌تر به استفاده از تناژهای رنگ خاکستری در فضای داخلی بیندازیم. منظور ما از تناژهای رنگ خاکستری در واقع طیف رنگی ترکیبی از سیاه و سفید است و نه رنگ‌های دیگر که با خاکستری مخلوط شده‌اند. اگر شما هم برای استفاده از رنگ خاکستری در فضاهای داخلی تردید دارید، این مقاله را از دست ندهید.

دکوراسیون طوسی را بیشتر در محیط‌های صنعتی می‌بینیم. این امر چگونه می‌تواند بر روی درک ما از رنگ طوسی تأثیر بگذارد؟

دکوراسیون طوسی

اگر به رنگ خاکستری نگاه کنیم، رنگی می‌بینیم که نه سیاه و نه سفید است. با توجه به اینکه رنگ خاکستری خالی از رنگ است معمولا هیچ توجهی به خود جلب نمی‌کند. این ویژگی در مورد محيط‌هاي صنعتي به نوعی سودمند و كارآمد است. چرا که لزوماً لازم نیست محیط‌های صنعتی دیده شوند، بنابراین دکوراسیون طوسی برای محیط‌های صنعتی معمولا مناسب است.

فکر می‌کنید چرا اخیرا استفاده از دکوراسیون طوسی در فضاهای داخلی محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌است؟

دکوراسیون طوسی در فضاهای داخلی

دلایل زیادی وجود دارد. این مسئله می‌تواند متاثر از مد روز باشد. تابع مد بودن به نوعی حس نیاز به تعلق را ارضا می‌کند. یا ممکن است در جوامع غیر قطعی امروز، مردم به دنبال امنیت باشند.

رنگ طوسی از نظر روانشناختی چه خصوصیاتی دارد؟

رنگ طوسی در دکوراسیون

خاکستری تنها رنگی است که هیچ ویژگی روانشناختی مثبتی ندارد. خاکستری رنگی است که وقتی آن را می‌پوشید که بخواهید دیده نشوید. به همین دلیل است که دکوراسیون طوسی اغلب برای دکوراسیون شرکت‌ها و فضاهای بیزینسی مورد توجه قرار می‌گیرد.

چرا رنگ خاکستری اغلب  یک رنگ کاملا منفی احساس می‌شود؟

دکوراسیون طوسی در خانه

رنگ خاکستری باعث ایجاد حس عدم اعتماد به نفس، ترس از دیده شدن و پنهان شدن می‌شود. اگر از طراحی و دکوراسیون طوسی در خانه خود به صورت افراطی استفاده کنید با گذشت زمان این می‌تواند باعث کاهش سطح انرژی در شما شود. بسیاری از رنگ‌های دیگر وجود دارند که از احساسات پشتیبانی می‌کنند بدون این اینکه آن‌‌ها را کاهش دهند.

مطلب پیشنهادی: نقش رنگ در دکوراسیون داخلی؛ نکات ضروری ترکیب رنگ در چیدمان خانه

آیا رنگ‌هایی که برای تزیین منازل خود انتخاب می‌کنیم نشان دهنده روان جمعی ما است؟

دکوراسیون خاکستری

بله اغلب درست است. گفته می‌شود رنگ‌هایی که برای تزیین منازل خود انتخاب می‌کنیم اغلب نشان دهنده روان جمعی ما هستند. افزایش چشمگیر علاقه به دکوراسیون طوسی نیز می‌تواند به عنوان پاسخی به اوضاع دشوار اقتصادی که در حال حاضر تجربه می‌کنیم باشد.

ما از خود محافظت می‌کنیم ، ممکن است از ناشناخته‌ها وحشت داشته باشیم. از اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد. ما ممکن است به صورت ناخودآگاه از احساسی که از رنگ خاکستری و دکوراسیون طوسی می‌گیریم به عنوان وسیله‌ای برای محافظت از احساس ایمنی و امنیت خود استفاده کنیم.

اگر مضطرب و عصبی هستیم، ممکن است برای کسب آرامش به رنگ خاکستری گرایش پیدا کنیم، که روشی کاملاً افراطی برای انجام آن است. چرا که طوسی رنگی خنثی، بدون احساس و خنثی است و همانطور که گفتم، رنگ‌های بهتری وجود دارد که بدون کاهش سطح انرژی انسان در بلندمدت، از احساسات انسانی نیز پشتیبانی می‌کنند.

انتخاب سایه‌های رنگی از خاکستری تا چه اندازه باعث تغییر در دکوراسیون طوسی فضای داخلی می‌شود؟

دکوراسیون طوسی و زرد

بهتر است از سایه‌هایی از خاکستری استفاده کنید که باعث باز شدن فضا و انبساط خاطر در شما شود. خاکستری‌های گرم (بر پایه زرد) و خاکستری‌های خنک (بر پایه آبی) از جمله رنگ‌هایی هستند که توصیه می‌شوند.

آیا مناطقی از خانه هستند که باید از دکوراسیون طوسی در آن اجتناب کنیم؟

دکوراسیون خاکستری در اتاق خواب

بهتر است از دکوراسیون طوسی در اتاق خواب، مهد کودک و هر اتاقی برای نوزادان و کودکان جلوگیری شود. به طور کلی در هر فضایی که در آن نیاز به خلاقیت خواهید داشت، بهتر است که از دکوراسیون طوسی در آن فضا اجتناب کنید.

به نظر شما چه رنگ‌هایی با دکوراسیون طوسی مناسب هستند و چرا؟

ترکیب رنگ طوسی و آبی

از آن‌جایی که رنگ طوسی رنگی کاملا خنثی می‌باشد، با هر رنگ دیگری مطابقت دارد و اجازه می‌دهد تا آن رنگ با تاکید بیشتری قابل مشاهده باشد. نکته اصلی در واقع انتخاب تناژی از خاکستری است که  با سایر رنگ‌هایی که استفاده می‌کنید هارمونی داشته باشد. اگر رنگی دارید که بیش از حد قدرت دارد، می‌توانید با استفاده از رنگ خاکستری انرژی آن را تعدیل کنید.

در مقاله‌ی ” ترکیب رنگ طوسی با ۱۰ رنگ جذاب برای دکوراسیون چشمگیر!” که پیش از در ویکی‌ساختمون منتشر کردیم، پالت‌های رنگی متنوعی از رنگ طوسی با 10 رنگ‌ دیگر را نشان دادیم که حتما دوست خواهید داشت.

رنگ طوسی در فضاهای داخلی

سخن آخر:

با درک تأثیرات روانشناختی دکوراسیون رنگ طوسی، می توانید تصمیم بگیرید که استفاده از رنگ خاکستری برای شما مناسب است یا خیر. شما همچنین می‌دانید که اگر احساس کمبود انرژی یا خستگی دارید، می‌تواند اثرات رنگ خاکستری باشد. نظر شما چیست؟ در مورد دکوراسیون طوسی و استفاده از خاکستری در فضای داخلی چگونه فکر می‌کنید؟ آیا در خانه خود از خاکستری استفاده کرده‌اید؟ به ما بگویید که چگونه و کجا از دکوراسیون طوسی استفاده کرده‌اید و چه رنگ‌های دیگری را با خاکستری به کار برده‌اید؟

منبع
thedesignsheppard
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا