مقالات کارگشا

استفاده از فناوری بیومتریک در مدیریت پروژه

درحالی‌که صنعت همیشه از فن‌آوری در سطح صنایع دیگر استفاده نمی‌کند، پیمانکاران همواره به دنبال راهی بهتر برای انجام کار خود بوده‌اند. هیچ انکاری وجود ندارد که ساخت‌وساز احتمالاً همیشه در استفاده از فن‌آوری جدید نسبت به دیگر بخش‌ها کندتر بوده است. سایت ساخت امروز بسیار شبیه به گذشته است، اگر چه خوشبختانه آمار تصادفات پایین آمده است. صنعت ساخت‌وساز هنوز به قله‌های تحول عمده در شیوه ارائه، مدیریت و نگهداری پروژه‌ها نرسیده است. به عنوان مثال، تأیید دستی سوابق حضور و تعیین صلاحیت، ادعاهای هزینه و صدور گواهی آموزش، هنوز به طور گسترده مورد استفاده قرارگرفته و بر روی رکوردهای کاغذی در سراسر این صنعت نگهداری می‌شود. این ورودی‌های دستی زمان بر، ناکارآمد و راهی باز برای اشتباهات پرهزینه و یا کلاه‌برداری است.
در سال‌های اخیر پیشرفت‌های فناورانه جدیدی از قبیل هواپیماهای بدون سرنشین، روبات‌ها و واقعیت مجازی در سایت‌های ساخت‌وساز ظاهر می‌شوند. مکان‌های ساخت‌وساز به سرعت در حال حرکت با تعداد زیادی از مردم هستند. با این حال، هر روز یک گروه از افراد نیست. امنیت یک مشکل می‌تواند یک مسئله باشد. پی‌گیری کارگران به خصوص برای اهداف پرداخت دستمزد می‌تواند یک مسئله باشد. هر دو مسئله را می‌توان‌ با استفاده از فناوری بیومتریک حل کرد.

Biometric technology

فناوری بیومتریک در طول زمان بسیار مقرون به صرفه‌تر شده است. این فناوری در حال حاضر تقریباً در هر تلفن و تبلت موجود است. به نظر می‌رسد که فناوری انگشت‌نگاری، در مقایسه با سایر فناوری‌های تأیید هویت بیومتریک، هزینه کمتری دارد. بیومتریک در مراحل اولیه این فن‌آوری به دلیل افت و تأخیر محبوب نبود، اما دقت و سرعت پردازش این فناوری امروزه بهبود یافته است.  پیشرفت در سرعت و دقت فناوری بیومتریک منجر به اتخاذ گسترده آن در بخش‌های مختلف شده است. همچنین هزینه برای همه انواع تکنولوژی بیومتریک در حال کاهش است.
سیستم های قرائت گران‌ترین بخش اجرای بیومتریک هستند، چرا که آن‌ها می‌توانند ۳۰ تا ۴۰ درصد بیشتر از خوانندگان سنتی RF باشند. شما باید تصمیم بگیرید که آیا هزینه بیومتری برای استفاده در تسهیلات شما بر اساس ترکیبی از محدودیت‌های بودجه‌ای و الزامات امنیتی به حد کافی کاهش‌یافته است.
هویت بیومتریک و زمان حضور در پروژه که به طور گسترده به عنوان یک راه‌حل ساده و ایمن برای بسیاری از مسائل مطرح‌شده در پروژه‌های ساخت‌وساز، به طور گسترده در نظر گرفته می‌شوند. این نوع سیستم‌ها با ثبت دقیق داده‌های پروژه در نقطه ورود و خروج سایت با استفاده از شناسایی بیومتریک برای کمک به ثبت، مدیریت و گزارش افرادی که از سایت‌های خود می‌آیند، کار می‌کنند. در حال حاضر در محل‌های ساخت‌وساز، از بیومتریک در چند روش استفاده می‌شود:

 

اثر انگشت خودکار

هنگامی که کارگران استخدام می‌شوند، در طول جهت‌گیری خود انگشت‌نگاری می‌شوند. این اثر انگشت به یک پایگاه داده از کارمندان برای یک سایت خاص وارد شده‌است. هنگامی که کارمند وارد کار می‌شود، او انگشت خود را روی یک خواننده می‌گذارد و اجازه دسترسی به سایت را می‌دهد.

تشخیص صورت

برای ورود به پروژه، کارگران یک عکس از خود را در یک ایستگاه دوربین یا بر روی گوشی خود می‌گیرند و آن را با یک کلید عمومی ارسال می‌کنند. این کار هر بار به عنوان برگ کارگران انجام می‌شود.
نقطه اصلی فروش برای بیومتری این است که امنیت بیشتری را در فرآیند شناسایی فراهم می‌کند، که می‌تواند کنترل دسترسی شدیدتر و حاشیه کم‌تر خطا را نسبت به دیگر اشکال شناسایی فراهم کند.
مزایای سایت‌ها می‌توانند با استفاده از بیومتریک افزایش یابند:

  • کنترل دسترسی: بیومتریک به شما اجازه می‌دهد تا دسترسی به سایت‌های ساخت‌وساز را به شیوه‌ای موثرتر محدود کنید. کارگران دیگر به مدال نیاز نداشتند، فقط اثر انگشت آن‌ها. از طریق سیستم نرم‌افزاری شما می‌توانید به مناطق خاصی در روزه‌ای خاص دسترسی داشته باشید و دسترسی به مناطق دیگر را انکار کنید.
  • کاهش کلاه‌برداری دستمزد: در سایت‌هایی که از کارت‌ها استفاده می‌کنند، تمرین "مشت buddy" اغلب اتفاق می‌افتد. مردم به سادگی کارت‌های خود را کنار می‌گذارند. با این حال، هیچ چیز بیشتر از اثر انگشت و چهره شما نیست. استفاده از این روش، ردیابی زمان را بسیار موثرتر می‌کند.

فناوری بیومتریک در مدیریت پروژه

ارزش موجود در سیستم‌های بیومتریک هنوز به طور کامل توسط صنعت ساخت‌وساز شناسایی نشده است. فن‌آوری قدیمی و شیوه‌های کار سنتی می‌تواند مانع بزرگی برای توانایی یک کسب‌وکار برای تصمیم‌گیری‌های پیشگیرانه و در نهایت سودآوری باشد. داده‌ها اغلب سخت، وقت‌گیر و پر هزینه برای استخراج هستند. از سوی دیگر، سیستم‌های بیومتریک، داده‌های ارزشمندی را فراهم می‌کنند که برای پرداختن به مسائل ریشه‌ای عمیق مورد نیاز است و به راحتی از طریق تجزیه و تحلیل‌های زمان واقعی و گزارش‌های برنامه‌ریزی‌شده سفارشی در دسترس قرار می‌گیرد
گرایش‌ها و ناهنجاری‌ها را می‌توان‌ در حوزه‌هایی که نیازمند توجه هستند، و یا در نهایت بازده را می‌توان‌ تشخیص داد و در نهایت، پول می‌تواند ذخیره شود. به عنوان مثال، داده‌ها ممکن است نشان دهند که یک تیم نجار در حال کار بر روی وظایف ثابت ثانویه خاص است. سپس مدیران پروژه با قرارداد می‌توانند از آن تیم در مناطقی استفاده کنند که در آن بیش‌ترین اثربخشی را دارند، فرصت‌هایی برای بخش ساخت‌وساز فراهم می‌شود  که از سیستم‌های زمان بهره‌مند خواهند شد و داده‌هایی که آن‌ها ارائه می‌دهند تقریباً نامحدود است.
پروژه‌های ساخت راه‌ همیشه تحت فشار قابل‌توجهی بوده‌اند تا در برنامه زمان‌بندی شده و یک منطقه که چالش ویژه‌ای ایجاد می‌کند زمان در محل و گزارش دهی حضور داشته باشد.  مزایای نصب بیومتریک با زمان و نرم‌افزار حضور می‌تواند نه تنها در دفتر، بلکه در محل نیز احساس شود. گرایش‌ها و ناهنجاری‌ها را می‌توان‌ در حوزه‌هایی که نیازمند توجه هستند، قرارداد، که در آن بازده را می‌توان‌ تشخیص داد.هنگامی که با یک راه‌حل نرم‌افزاری مبتنی بر ابر ادغام شود، می‌تواند بازگشت سرمایه خوبی را ارائه دهد.

فناوری بیومتریک در مدیریت پروژه

گرایش‌ها و ناهنجاری‌ها را می‌توان‌ در حوزه‌هایی که نیازمند توجه هستند، قرارداد، که در آن بازده را می‌توان‌ تشخیص داد و در نهایت، جایی که پول می‌تواند ذخیره شود. روش‌های کنونی ردیابی زمان و حضور منسوخ و ناکارآمد هستند. رویکرد سنتی مبتنی بر کاغذ هنوز به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد، علی‌رغم این حقیقت که فرآیند اساسی زمان بر و بی‌اثر است.سوابق را می‌توان‌ به راحتی از دست داد و داده‌های نادرست یا به خاطر خطا یا به عمد اغلب تسلیم می‌شوند.اکثر این سیستم‌ها تنها قابلیت ثبت داده‌های محلی در محل را دارند، بنابراین داده‌های هر پروژه به طور موثر از طرف دیگر جدا شده است و کسب و کارها نمی‌تواند یک چشم‌انداز گسترده شرکت داشته باشد، که هم اکنون برای موفقیت آینده ضروری است.
برای مثال, اگر چه از آن‌ها برای جمع‌آوری داده‌های دقیق استفاده می‌شود, اغلب در یک پایگاه داده اختصاصی ذخیره می‌شود و به سرعت و یا به آسانی قابل‌دسترس نیست. اطلاعات عمدتاً به صورت محلی در سایت ذخیره می‌شوند و می‌توانند بدون مشکل زیادی دست‌کاری شوند و این سیستم‌ها ناامن شوند.
با این حال، استفاده از فن‌آوری به عنوان راه‌حل ممکن است راه‌حل صحیح عمل باشد. پیشرفت‌ها در زمینه بیومتریک به این معنی است که برای اولین بار، کاربران می‌توانند مقادیر زیادی از داده‌های زمان دقیق و اطلاعات حضور در بسیاری از سایت‌ها جمع‌آوری کرده و آن را به طور ایمن ذخیره کنند.
این امر نه تنها می‌تواند مدیریت سایت را ساده‌تر کند، بلکه زمانی که داده‌های جمع‌آوری شده به طور موثر استخراج می‌شوند، می‌تواند الگوها و ناهنجاری‌ها را آشکار کند که می‌تواند تصمیمات کسب‌وکار آینده را تحت تاثیر قرار دهد.

فناوری بیومتریک در مدیریت پروژه
 

اکثر این سیستم‌ها تنها قابلیت ثبت داده‌های محلی در محل را دارند، بنابراین داده‌های هر پروژه به طور موثر جدا شده است. با وجود حس آینده این مفهوم، تکنولوژی بیومتریک در واقعیت ساده استفاده و مقرون به صرفه است، و هنگامی که با یک راه‌حل نرم‌افزاری مبتنی بر ابر ادغام شود، می‌تواند یک بازگشت سرمایه عالی را ارائه دهد.
برای جمع‌آوری داده‌ها و ارسال آن به هاب از طریق شبکه ایمن برای ذخیره‌سازی و آنالیز، یک اثر انگشت یا ابزار بیومتریک جایگزین می‌تواند استفاده شود. در زمینه یک سایت ساخت‌وساز، نرم‌افزار مورد نیاز برای پردازش و ارائه این داده‌ها می‌تواند با سخت‌افزار موجود ادغام شود و در نقاط ورود و خروج سایت یا دستگاه‌های بی‌سیم دستی نصب شود. همچنین می‌تواند با فرایندها و نرم‌افزار مدیریت سازمان یکپارچه شود.به عنوان مثال، زمانی که بیومتریک برای ردیابی زمان و حضور استفاده می‌شود، کاربران می‌توانند گزارش‌های قطعی درباره تمام ساعت‌های واقعی کارگران در یک سایت یا چند سایت ایجاد کنند. سپس این داده‌ها را می‌توان‌ با سیستم پرداخت دستمزد برای خودکار کردن فرآیند و بهبود دقت ادغام کرد.
اطلاعات جمع‌آوری شده از طریق دستگاه‌هایی که مجهز به بیومتری هستند را می‌توان‌ از طریق یک رابط وب در هر زمان، با گزارش‌های هدف‌دار اجرا کرد که شامل ساعت‌های ثبت‌شده، غیبت‌ها، صلاحیت و تأخیر در دسته‌بندی فردی، گروهی، پیمان‌کار یا سایت است. مزیت دیگر انبار کردن ابر این است که زمانی که یک کارگر در یک محل ثبت می‌شود، داده‌های آن‌ها به صورت متمرکز نگهداری می‌شوند. اگر آن‌ها به سمت دیگری حرکت کنند، اطلاعات آن‌ها را می‌توان‌ به سرعت و به راحتی توسط مدیر سایت در سایت جدید به دست آورد.

Biometric technology

نرم‌افزار مبتنی بر ابر به شدت قابل قیاس است؛ می‌تواند در هر محل ساخت ریل بدون در نظر گرفتن اندازه، دامنه یا زمان مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، می‌تواند توسط یک پیمان‌کار برای یک سایت ساخت‌وساز یا توسط یک پیمان‌کار دست دوم برای پی‌گیری زمان و حضور در تعدادی از پروژه‌های مختلف استفاده شود.
همان طور که هزینه سرمایه حداقل است، این یک پیشنهاد بسیار جذاب برای شرکت‌های با اندازه‌های مختلف است، چرا که آن‌ها فقط باید برای آنچه نیاز دارند پرداخت کنند، بنابراین بازگشت سرمایه بلافاصله اتفاق می‌افتد
مزایای نصب بیومتریک با زمان و نرم‌افزار حضور می‌تواند نه تنها در دفتر، بلکه در محل نیز احساس شود. زمان دقیق و پی‌گیری حضور می‌تواند منجر به برقراری ارتباط بهتر بر روی زمین شود. با وجود حس آینده این مفهوم، تکنولوژی بیومتریک در واقع به سادگی استفاده و مقرون به صرفه می‌باشد. به عنوان مثال، همان طور که همه کارگران باید در یک زمان معین دور هم جمع شوند، مدیران سایت تضمین می‌کنند که می‌توانند حداقل دو بار در روز با کل نیروی کار صحبت کنند.
علاوه بر این، همان طور که اطلاعات بیومتریک پردازش و به کاربران در زمان واقعی تحویل داده می‌شود، می‌توانند در داخل و خارج از سایت تمایل خود را به ترک زودتر و یا دیرتر از پروژه از قبل اعلام نماید. همچنین ممکن است که مدیران اطلاعیه ارسال‌شده به تلفن‌های همراه خود را زمانی که یک کارگر دیر می‌رسد یا قبل از پایان روز کاری توافق‌شده، از سایت خارج شده باشد، داشته باشند.

فناوری بیومتریک در مدیریت پروژه
 

بهبود دید حضور  نیز برای مدیران سایت آسان‌تر است تا ارزش تیم‌هایی را که استخدام می‌کنند ثابت کنند. آن‌هایی که در محل کار می‌کنند باید به مهلت‌های زمانی خود وفادار بمانند و در صورت موفقیت پروژه‌ها به طور موثر کار کنند. گروهی از کارگران که در زمان کار خود را نشان می‌دهند می‌توانند برای پیمانکاران و پیمانکاران فرعی بسیار ارزشمند باشند.
با اطلاعات بیومتریک ممکن است ثابت شود که تیم شما مناسب‌ترین فرد برای این کار است. داده‌ها نیز می‌توانند برای محافظت از کارگران مورد استفاده قرار گیرند. 
زمانی که یک پیمان‌کار لیست زمانی مبتنی بر کاغذ سنتی خود را با یک سیستم مبتنی بر نرم‌افزار جایگزین کرد، مشخص شد که ۲۶ % ساعات در واقع نادرست بوده و منجر به هزینه‌های غیرضروری شده است. مطالعات مستقل همچنین نشان داده‌اند که ۷۴ درصد از کارفرمایان اشتباه امضای قراردادی برای یک فرد دیگر را تجربه می‌کنند.
برای پیمانکاران فرعی که در محل کار می‌کنند و تعداد زیادی از کارگران قراردادی از تأمین‌کنندگان مختلف را مدیریت می‌کنند، این نوع سیستم می‌تواند آرامش ذهن را فراهم کند. و از آنجا که این داده‌ها از خصوصیات بیولوژیکی هستند، نمی‌توان آن را جعل کرد، به این معنا که تنها کارگران مجاز می‌توانند به یک سایت دسترسی داشته باشند.
 

مزایای نصب بیومتریک با زمان و نرم‌افزار حضور می‌تواند نه تنها در دفتر، بلکه در محل نیز احساس شود. شاید هیجان‌انگیزترین جنبه‌های کاربرد بیومتریک در ردیابی زمان و حضور، این است که پتانسیل داده‌ها فراتر از ایجاد صفحات زمانی قابل‌اعتماد است. زمانی که مقدار زیادی از داده‌های کارمند استخراج و تحلیل می‌شود، می‌تواند داستان کسب‌وکار شما را در طول زمان آشکار کند. گرایش‌ها و ناهنجاری‌ها را می‌توان‌ در حوزه‌هایی که نیازمند توجه هستند، یا در جایی که بازده می‌تواند تحقق یابد و در نهایت، پول می‌تواند ذخیره شود، نشان دهد.
اخیراً، مهندسان قادر به استفاده از داده‌های جمع‌آوری شده توسط بیومتریک برای حل حساب‌های نهایی با پیمانکاران فرعی خود بودند. یک دعوای جزیی با یک مقاطعه‌کار خاص در ارتباط با فردی که در محل اقامت داشتند وجود داشت. داده‌های تاریخی حاکی از آن بودند که کارگران در ساعات کاری صبح دوشنبه و جمعه بعدازظهر که در فاصله قابل‌توجهی از پروژه زندگی می‌کردند از محل خارج می‌شدند.

 

زمان دقیق و اطلاعات حضور می‌تواند در زمانی که برای تجارت جدید به کار می‌رود بسیار ارزشمند باشد. اثبات یک سیستم گزارش موثر و اطلاعات قابل‌اعتماد در مورد تعداد افرادی که استخدام می‌کنید و زمان صرف بر روی سایت می‌تواند به طور قابل‌توجهی پروفایل شما را افزایش دهد، زیرا شما می‌توانید کنترل‌های پروژه کارآمد را به نمایش بگذارید.
برای یک شرکت ساختمانی که امروزه در صنعت راه‌آهن موفق باشد، باید کاری بیش از رقبای خود انجام دهد. شرکت‌ها باید پروژه‌های خود را به دقت مدیریت کنند تا اطمینان حاصل شود که کارکنان زمان و بودجه را تحویل می‌دهند. کلید دستیابی به این امر ارتباط روشن با داده‌های دقیق است. اگرچه زمان و حضور تنها بخش کوچکی از پازل است اما بدون شک یک عنصر حیاتی است و در حال حاضر حوزه‌ای است که در آن به دلیل ناکارآمدی و استفاده از تکنولوژی کهنه پول از دست می‌رود،.
 

منابع:

    Ollie McGovern, Simeio / Modernising the construction industry with biometrics and the cloud.
  Alessandra Lumini  , Loris Nanni / Overview of the combination of biometric matchers.
    Sangyoon Chin, Ph.D , Inchie Kim , Cheol-Ho Choi, Ph.D / What Authentication Technology Should Be Chosen for Construction Manpower Management
   Wonil Lee , Ken-Yu Lin , Edmund Seto , Giovanni C. Migliaccio / Wearable sensors for monitoring on-duty and off-duty worker physiological status and activities in construction.
   Jan Czarnowski , Adam Dąbrowski , Mateusz Maciaś , Jakub Główka , Józef Wrona / Technology gaps in Human-Machine Interfaces for autonomous construction robots.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا