10 مزیت سیستم های تهویه مطبوع جدید با راندمان بالا

در این مقاله به 10 مزیت سیستم های تهویه مطبوع جدید با راندمان بالا در گرمایش و تهویه مطبوع پرداخته می شود:

بیش از نیمی از انرژی مورد استفاده در خانه های معمولی، جهت گرمایش و سرمایش آنها است. به همین دلیل، به عنوان یک صاحب خانه، ضروری است برای تصمیم گیری در مورد گرم کردن خانه، سیستم تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) توجه خاصی به هوشمندسازی صورت گیرد. این امر باعت تغییر و تفاوت در هزینه ها و احساس آسایش می شود.

1- صرفه جویی در هزینه

 با جایگزین کردن یک سیستم قدیمی با سیستم جدید با راندمان بالا می توان به معنای واقعی کلمه در هزینه های سوخت، وقت و انرژی صرفه جویی کرد. بسیاری از سیستم های قدیمی تر در حدود 65٪ *AFUE (سالانه بهره وری مصرف سوخت) عمل می کنند، این بدان معناست که  35٪ انرژی به سادگی از دست داده می شود. سیستم جدید با  رتبه بندی AFUE دارای «راندمان بالا» با بیش از 90٪ است، که  قابل توجه برای آینده و محیط زیست می باشد. سیستم ها با بهره وری بالا اغلب دارای تامین بازگشت سرمایه در چند سال یا کمتر هستند.

* Annual Fuel Utilization Efficiency

 سیستم های تهویه مطبوع جدید با راندمان بالا

2- کنترل راحت تر

با استفاده از تکنولوژی امکان تغییرات سرعت، قابل تنظیم شدن دریچه گاز و دیگر پیشرفت های قرن 21، سیستم های جدید با راندمان بالا، گرمای بیشتری تولید کرده، قادر هستند حرارات را در یک سطح ثابت نگه داشته و جریان هوا را با ثبات لازم تولید کنند. این سیستم ها نسبت به موارد قدیمی تر، تولید و کنترل رطوبت را در سطح بالاتر کیفیت انجام می دهند.

 سیستم های تهویه مطبوع جدید

3- ترموستات قابل برنامه ریزی

سیستم ترموستات قابل برنامه ریزی با سیستم بهره وری بالا، امکان کنترل درجه حرارت های متفاوت در مناطق خاص از یک محیط(خانه) را فراهم کرده و وارد حوزه استاندارد می شود. گاهی اوقات نیاز است که دمای برخی اتاق ها نسبت به دیگر فضاها کمتر و یا بیشتر باشد و زون بندی علاوه بر ایجاد راحتی، به صرفه جویی و بهینه کردن مصرف انرژی کمک می کند.

 همچنین قابلیت برنامه پذیر بودن دما، برای افرادی که برای مدت زمان معینی دور از خانه می باشند ایده آل است. صاحب خانه می تواند تنها از طریق استفاده مناسب از یک ترموستات قابل برنامه ریزی سالانه در هزینه های انرژی صرفه جویی نماید.

ترموستات هوشمند

4- جریان هوا با کیفیت برتر 

از ویژگی های سیستم های با بهره وری بالا، موتور با سرعت متغیر است که از ایجاد جریان هوای هماهنگ و سازگار در خانه اطمینان حاصل می کند و جریان هوا و تنظیم دمای بهتر را نیز فراهم می کند. همچنین برای حذف ناخالصی هوا و جلوگیری از قارچی شدن، با کمک از یک سیستم تصفیه می توان به طور ساده تنفس لذت بخش تر و سالم تر در محیط ایجاد کرد.

5- سکوت و آرامش

تکنولوژی جدیددر سیستم های مدرن با راندمان بالا، با استفاده از مواد جاذب صدا در مقایسه با مدل های قدیمی تر، این اطمینان را حاصل می نماید که سیستم های تهویه حضور دارند اما شنیده نمی شوند.

6- طول عمر بیشتر

در سیستم های با بهره وری بالا، حداقل شدن سیکل روشن و خاموش شدن منجر به کمترین تعمیرات (در صورتی که به درستی تعمیر شوند) شده و این امر باعث طول عمر بیشتر سیستم نسبت به سیستم های بهره وری پایین می شود.

7- اثرات زیست محیطی

سیستم های جدید با بهره وری بالا نه تنها برای خانه شما و هزینه های شما مناسب هستند بلکه به حفظ محیط زیست و زمین پاک نیز کمک می کنند. این سیستم ها نسبت به مدل های قدیمی تر، یک سوم کمتر سوخت مصرف می کنند، که به معنی زباله کمتر و حفاظت بهتر از منابع طبیعی و محیط زیست است.

سیستم های تهویه با راندمان بالا

8- بیشتر شدن مدت ضمانت نامه

سیستم های تهویه جدید، سرمایه گذاری قابل توجهی می باشند و برای درک بهتر ضمانت ارائه شده، به زمان نیاز داریم. سیستم هایی که بهره وری بالا دارند، با داشتن مدت زمان گارانتی بیشتر، برای صاحبان خانه آسایش ذهنی طولانی تر را فراهم می سازند.

9- گزینه های انعطاف پذیر

سیستم های جدید برای تمامی خانه ها راه حل هایی انعطاف پذیر ارائه می دهند که همه ویژگی های پیشرفته و قابلیت های بازدهی بالا را دارا باشند. در حال حاضر یک متخصص می تواند خانه شما را ارزیابی کرده و با توجه به اولویت های شما، گزینه مناسب تر را به شما پیشنهاد کند.

 سیستم های تهویه مطبوع جدید

10- افزایش قیمت فروش

 هنگام ارزیابی ساختمان، مالکین آینده نگر باید کیفیت سیستم تهویه مطبوع یک خانه و هزینه های بهره برداری آن را در نظر بگیرند. نصب سیستم تهویه  با راندمان بالا، باعث افزایش ارزش  خانه شما شده و حتی ممکن است به شما کمک کند آن را سریع تر به فروش رسانید.

آیا زمان آن فرا رسیده است که سیستم تهویه خانه هایمان را عوض کنیم؟

  • اگر سیستم تهویه شما بیش از 20 سال سن دارد، سرمایه گذاری عاقلانه این است که آن را با سیستم جدید جایگزین کنید.
  • اگر سیستم شما بین 10 تا 20 ساله است و شما متحمل هزینه های بالا ( قبوض آب و برق) و یا شاهدعملکرد بی ثبات سیستم هستید. پیشنهاد می شود، یک برنامه ریزی جهت  ارزیابی حرفه ای از سیستم های موجود داشته باشید تا  تصمیم بگیرید که آیا  تعمیر و نگهداری (مانند شبکه کانال و …) مناسب است و یا جایگزین کردن با سیستم های جدید بهترین گزینه خواهد بود.

البته تصمیم گیری برای خرید یک سیستم با کارایی بالا تنها نیمی از چالش پیش رو می باشد. نصب و راه اندازی، تعمیر و نگهداری منظم و مناسب به همان اندازه مهم است. نصب و راه اندازی نامناسب می تواند کارایی سیستم را تا 30٪ کاهش داده و یا باعث افزایش هزینه ها (قبوض آب و برق) و احتمالا موجب کاهش طول عمر سیستم شود. نصب و راه اندازی حرفه ای، چک کردن و تمیزکردن سیستم به طور منظم  توسط متخصصین مربوطه این اطمینان را خواهد داد که سیستم شما در اوج بهره وری طی سال ها قابل بهره برداری باشد. جدای از مزایای ذکر شده، می توان گفت که با تعمیر و نگهداری منظم، مصرف سوخت کاهش می یابد و عدم ورود مونوکسید کربن به خانه تضمین خواهد شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا