مبلمان و وسایل

راهنمای خرید صندلی اپن : بررسی انواع سبک و ویژگی‌های آن

 صندلی اپن می‌تواند یک وسیله عالی برای آشپزخانه یا هرگونه فضای غذاخوری باشد. حضور آن‌ها برای خوردن یک وعده غذایی معمولی در آشپزخانه‌ای به شکل جزیره یا یک اجتماع رسمی کاملاً مناسب است. کدام صندلی اپن مناسب است؟ چه مدلی از این صندلی‌ها را می‌خواهید؟ از ارتفاع  گرفته تا سبک، فاکتورهایی وجود دارند که باید قبل از خرید صندلی اپل آن‌ها را در نظر بگیرید. در مقاله زیر شما را برای خرید بهترین و مناسب‌ترین صندلی اپن راهنمایی می‌کنیم؛ با ویکی ساختمون همراه باشید.

راهنمای خرید صندلی اپن

راهنمای خرید صندلی اپن

نخست با برخی از سؤال و جواب‌ها شروع می‌کنیم:

۱– ارتفاع صندلی اپن باید چقدر باشد؟

یک محاسبه آسان برای کمک به افراد جهت اندازه گیری و درست کردن صندلی اپن وجود دارد. با اندازه گیری فاصله بین کف و زیر پیشخوان خود شروع کنید. سپس ۲۲ تا ۲۷ سانتی متر را از این عدد کم کنید. این باعث می‌شود ارتفاع صندلی خود را از کف تا بالای صندلی به دست آورید. همچنین می‌توانید بررسی کنید که آیا ارتفاع پیشخوان استاندارد است؟ در این صورت، می‌توانید به راحتی ارتفاع مناسب صندلی را انتخاب کنید. همچنین صندلی‌های قابل تنظیمی وجود دارند که می‌توانند برای افراد قد بلند یا کوتاه قامت مورد استفاده قرار گیرند.

۲– عرض صندلی اپن چقدر باید باشد؟

صندلی‌های اپن معمولاً بین ۴۰ تا ۴۵ سانتی متر عرض دارند. برای راحتی خود و میهمانان، اطمینان حاصل کنید که در زمان نشستن فضای خالی وجود داشته باشد. همچنین صندلی‌هایی وجود دارند که کمی بزرگ‌تر از ۴۵ سانتی‌متر عرض دارند. در صورت بروز این مسئله، مطمئن شوید که ۲۰ سانتی‌متر از فضای بین هر صندلی (از هر دو طرف) خالی باشد.

۳– چند عدد از صندلی اپن را باید خریداری کرد؟

ساده‌ترین روش برای تشخیص تعداد مورد نیاز صندلی‌های اپن، اندازه گیری طول پیشخوان و تقسیم آن بر عدد ۳۰ است. این امر نه تنها به طول پیشخوان شما بستگی دارد، بلکه فضای لازم بین آن‌ها را نیز باید اندازه گیری کرد تا بتوان بهترین تعداد صندلی اپن را برای استفاده بهینه در فضای در اختیار داشت.

ویژگی‌های صندلی اپن

ویژگی‌های صندلی اپن

در زیر به برخی از مشخصات مهم صندلی‌های اپن اشاره می‌کنیم:

دسته صندلی اپن

برای ظاهری رسمی‌تر، برخی از صندلی‌های اپن دارای دسته هستند. ما برای داشتن تجربه‌ای راحت‌تر، دسته‌های معمولی که ساختار و عملکرد بیشتری را ارائه می‌دهند یا دسته‌هایی با بالشتک نرم یا معمولی را پیشنهاد می‌دهیم. حتماً ارتفاع میز یا پیشخوان خود را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که دسته‌ها به طور صحیح در زیر میز یا پیشخوان قرار خواهند گرفت.

پشتی (تکیه گاه)

برای اندازه پشتی، دو مدل وجود دارد که به شرح زیر است:

  • تکیه گاه کامل: از ثبات و راحتی بیشتری برای نشستن برخوردار است و نشستن و تکیه دادن برای مدت طولانی در آن ایده آل است.
  • بدون تکیه گاه: بدون پشتی بوده و از راحتی کمتری برخوردار است، ولی برای انجام سریع کارها و انعطاف پذیری بیشتر، انتخاب بهتری است.

سبک‌های صندلی اپن

قابلیت چرخش نشیمنگاه

قابلیت چرخش باعث چرخیدن نشیمنگاه می‌شود و بقیه فریم صندلی ثابت باقی می‌ماند. این امر به شخص اجازه می‌دهد تا به راحتی صندلی خود را بچرخاند و به افراد نیز این اجازه را می‌دهد تا بدون نیاز به حرکت در کل فضای صندلی، به راحتی از صندلی‌های خود جابجا شوند.

قابلیت تنظیم ارتفاع

صندلی‌های اپن به یک اهرم قابل تنظیم یا پمپ هیدرولیکی مجهز شده هستند که به افراد امکان تنظیم ارتفاع صندلی، از بالا یا پایین را می‌دهد. این اهرم امکان تنظیم مستقیم ارتفاع را به راحتی فراهم می‌کند و می‌تواند با قد و مشخصات دقیق تنظیم شود. این ویژگی مخصوصاً برای کودکان و بزرگسالانی که هر دو در زمان‌های مختلفی از این صندلی استفاده می‌کنند، بسیار مفید است.

سبک‌های صندلی اپن

صندلی اپن

مدل مختلف این صندلی به شرح زیر هستند:

سنتی: صندلی‌های سنتی به طور معمول از قاب چوبی تیره و روکش چرمی استفاده می‌کنند تا جلوه‌ای زیبا و رسمی را در یک فضا ایجاد کنند.

روستایی: صندلی اپن به سبک روستایی، اغلب ظاهری طبیعی و بکر دارد. در این سبک از چوب‌های تراشیده شده به مقدار مورد نیاز و اَلباقی به همان حالت طبیعی استفاده می‌شوند. از پرداخت‌ها و نازک کاری‌ها روی چوب خبری نیست و اصالت و مرکز توجه، طبیعت خود چوب است.

صنعتی: مواد و ترکیبات ساده مورد استفاده در سبک صنعتی، زیبایی خاصی را به این سبک می‌بخشند. سبک صنعتی به طور معمول از فلز ساخته می‌شود. این سبک برای محیط ها اداری، تجاری و مدرن مناسب است.

مدرن: صندلی‌های اپن به سبک مدرن یا معاصر، دارای ظاهری مینیمالیستی است که از پلاستیک، فلز یا چوب ساخته شده‌اند. سبک معاصر امروزه به شدت محبوب است و قابلیت استفاده در دکوراسیون مدرن و کلاسیک را دارد.

انواع صندلی اپن

انواع صندلی اپن

صندلی‌های اپن به انواع زیر تقسیم می‌شوند:

صندلی با پشتی کامل

صندلی‌های اپن با پشتی کامل، برای زمانی که خانواده یا میهمانان از آن برای مدت زمان طولانی استفاده می‌کنند بسیار عالی است. پشتی آن‌ها آسایش بهینه را برای مدت زمان طولانی‌تری فراهم می‌کند. با این حال، صندلی‌های اپن با پشتی کامل که سبکی سنتی دارند، فضای بصری بیشتری نسبت به همتایان مدرن خود دارند، بنابراین ممکن است انتخاب مناسبی برای آشپزخانه‌هایی با فضای کوچک نباشد.

صندلی اپن با پشتی کوتاه

صندلی اپن با پشتی کوتاه، یک سبکی میانه بین صندلی با پشتی کامل و صندلی بدون پشتی است. آن‌ها تکیه گاه کاملی را برای فرد ایجاد نمی‌کنند و از لحاظ کاربری به اندازه صندلی اپن با تکیه گاه کامل، راحتی زیادی ندارند. این صندلی‌ها همچنین کمی مدرن‌تر از صندلی‌ها با پشتی کامل هستند.

انواع صندلی اپن خانه

صندلی بدون پشتی

صندلی‌های اپن بدون پشتی، در یک آشپزخانه مدرن یا صرف زمان مختصر (برای صبحانه یا ناهار)،  فضای مناسبی را ایجاد می‌کنند. می‌توان آن‌ها را زیر پیشخوان قرار داد تا فضا را کمی بازتر کرد و برای وعده‌های غذایی سریع یا میان وعده‌ها، بهترین انتخاب ممکن است.

صندلی اپن با دسته

صندلی‌های اپن با دسته، گزینه‌ای راحت و مناسب برای آشپزخانه‌های مدرن با فضای باز است. آن‌ها به دلیل پشتیبانی کاملی که ارائه می‌دهند، راحتی بیشتری را برای افراد فراهم می‌کنند. این صندلی‌ها گزینه مناسبی برای تماشای تلویزیون یا گذراندن مدت زمان طولانی در محیط آشپزخانه هستند. تنها نکته‌ای که باید در مورد این صندلی‌ها مورد توجه قرار گیرد، افزوده شدن دسته به عرض صندلی است، زیرا داشتن دسته برای صندلی ممکن است باعث شود صندلی داخل پیشخوان قرار نگرید.

صندلی بدون دسته

از طرف دیگر صندلی‌های اپن بدون دسته فضای کمی را به خود اختصاص می‌دهند، بنابراین می‌توانید تعداد بیشتری از آن‌ها را در کنار پیشخوان خود داشته باشید. این صندلی‌ها همچنین در برگزاری دورهمی‌ها و یا اجتماعات بسیار عالی هستند.

صندلی های اپن

صندلی اپن چرخان

صندلی اپن چرخان، یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای صندلی پیشخوان یا میز است. نکته جالب در مورد این نوع صندلی‌ها این است که دیگر نیازی نیست برای جابجایی یا حرکت از پیشخوان استفاده کنید. می‌توانید به سادگی صندلی را بچرخانید تا از فضا خارج شوید. این به خصوص برای فضاهای کوچک بسیار عالی است.

سخن آخر

صندلی‌های اپن گزینه‌های کارآمدی برای آشپزخانه و فضای غذاخوری هستند. این صندلی‌ها، عملکرد و سبکی متفاوت را به هر فضایی می‌بخشند و یک حس خونگرمی را بین اعضای خانه ایجاد می‌کنند. بنابراین لازم است در زمان خرید صندلی اپن به مواردی مانند ارتفاع، عرض و کیفیت ساخت توجه داشته باشید. همچنین از همه مهم‌تر صندلی باید با نیازهای شخصی و دکوراسیون داخلی همخوانی داشته باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا