مقالات کارگشا

بیل گیتس و شهر هوشمند Belmont در آریزونا

به نقل از Forbes، دارایی های بیل گیتس در حدود ۹۰ بیلیون دلار برآورد شده است. به نظر شما وقتی فردی آنقدر ثروت داشته باشد که بتواند هر چیز قابل فروشی را خریداری نماید، چه می کند؟ یکی از این کارها سرمایه گذاری برای خرید یک عرصه وسیع برای ساخت یک شهر است. اخیراً اعلام شده که بنیانگذار شرکت Microsoft مجموعه زمینی بالغ بر ۲۵۰۰۰ هکتار را در ایالت Arizona برای ساخت یک شهر برنامه ریزی شده با سرمایه گذاری بالغ بر ۸۰ بیلیون دلار، خریداری کرده است. محل این پروژه از طریق شرکت سرمایه گذاری Belmont Partners که توسط بیل گیتس راه اندازی شده، خریداری شده و در فاصله ۴۵ دقیقه از غرب مرکز شهر Phoenix‌ و در منطقه  West Valley قرار گرفته است و جاده دسترسی آن تا سال ۲۰۱۸ تکمیل خواهد شد.

بیل گیتس

این شهر که با عتوان Belmont شناخته خواهد شد شامل ۸۰ هزار واحد مسکونی، مدارس و ساختمان های تجاری است. هر آنچه در این شهر ۲۵۰۰۰ هکتاری قرار دارد بر اساس یک مدل زیرساختی انعطاف پذیر ساخته می شود و دلیل شناخته شدن آن به عنوان یک شهر هوشمند یا Smart City است.

در ابعاد و زوایای مختلف، این شهر مکانی خواهد بود که آخرین فناوری ها و طرح های خلاقانه در یک بستر واقعی و طبیعی قابل آزمایش خواهند بود و نمونه ای واقعی از شهرهای آینده را فراهم می کند. این شهر جامعه متفکر رو به جلویی را بهره گیری از زیر ساخت فناوری های پیشرفته IT، شبکه های پرسرعت، مرکز داده ها، مدل توزیع و ساخت جدید و ماشین ها و ایزار خودکار فراهم خواهد آورد.

شهر هوشمند

هنوز زمان ساخت و هزینه نهایی این شهر اعلام نشده است، اما تصور و چشم انداز ساخت این شهر آیده و رشد آینده بسیار مهیج است. این شهر به لحاظ وسعت و جمعیت با شهر Tempe در Arizona  قابل مقایسه است و بر اساس زیر ساخت انعطاف پذیری ایجاد خواهد شد.

برای بیل گیتس، مردی که به همرا همسرش Melinda Gates، از طریق بنیاد گیتس، زندگی خود را وقف ارتقاء کیفیت زندگی مردم جهان کرده اند، پروژه Belmont نمونه دیگری است که بنیانگذار Microsoft به عنوان فرصت پیشرفت خلاقانه در دنیای ما، بر روی آن سرمایه گذاری کرده است.

بنیاد گیتس

منبع:

architecturaldigest

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا