ماشین آلات و تجهیزات

انواع بیل مکانیکی کدام است؟ معرفی ۹ بیل مکانیکی مختلف و کاربرد آن

چه قصد اجاره یا خرید یک بیل مکانیکی را دارید، بهتر است با انواع بیل مکانیکی، توانایی‌ها و کاستی‌های آنها آشنا شوید و سپس انتخاب خود را انجام دهید.

بیل مکانیکی وسایل نقلیه خاکی هستند که به راحتی با بازو، سطل، کابین چرخان و مسیرهای متحرک قابل شناسایی هستند. بزرگترین عامل تمایز بین مدل های مختلف اندازه آنها است، زیرا اندازه بیل مکانیکی، اغلب با محدوده تحرک و ظرفیت بالابر و حفاری مرتبط است.

به عنوان مثال، کوچکترین مینی بیل مکانیکی کاترپیلار، تنها 2070 پوند وزن و 13 اسب بخار قدرت دارد، در حالی که بزرگترین آنها، بیل مکانیکی کاترپیلار 6090 است که وزنی 2،160،501 پوندی و دارای نیروی موتور 4500 اسب بخار است.

نوع بیل مکانیکی که شما نیاز دارید بسته به شرایط کاری و الزامات کار متفاوت خواهد بود. آیا نیاز به حفاری در اقیانوس خواهید داشت؟ بیل مکانیکی دراگلاین یا بیل مکانیکی بلند ممکن است بهترین انتخاب شما باشد. اگر قصد کار عمرانی بر روی زمین‌های تپه‌ای دارید، پس بهترین انتخاب شما یک بیل مکانیکی چرخ زنجیری است.

برای بررسی انواع بیل مکانیکی آن‌ها را به دو دسته تقسیم می‌کنیم.

انواع بیل مکانیکی بر اساس کارکرد

در زیر هفت نوع مختلف بیل مکانیکی را بر اساس کاربردهای مختلف آنها را معرفی می‌کنیم.

1- بیل مکانیکی چرخ زنجیری

بیل مکانیکی چرخ زنجیری که به آن بیل مکانیکی استاندارد یا خزنده نیز گفته می شود،  به جای چرخ بر روی دو مسیر چرخان کار می‌کند. تقریباً به همان روشی که یک تانک انجام می دهد. بیل مکانیکی چرخ زنجیری از نیروی هیدرولیک استفاده می‌کند و اگرچه کندتر از یک بیل مکانیکی چرخدار است، اما شاسی ردیابی آن باعث پایداری بیشتر آن می‌شود.

این همان چیزی است که بیل مکانیکی خزنده را به انتخاب خوبی برای مناظر شیبدار، ناهموار یا گل آلود تبدیل می‌کند. سیستم چرخ زنجیری به آن اجازه می دهد در زمین های ناهموار تعادل بهتری داشته باشد. انواع بیل مکانیکی موجود در ایران، بیل مکانیکی چرخ زنجیری است.

استفاده برای: معدن، درجه بندی چشم انداز و حفر ترانشه.

مزایا: برای زمین های ناهموار خوب است.

معایب: کندتر از بیل مکانیکی چرخدار است.

2- بیل مکانیکی چرخ لاستیکی یا چرخ دار

بیل مکانیکی چرخ لاستیکی مانند بیل مکانیکی چرخ زنجیری (استاندارد) است، اما همانطور که از نام آن پیداست، به جای ریل دارای چرخ لاستیکی است. از آنجایی که بیل مکانیکی چرخدار کشش کمتری نسبت به چرخ زنجیری دارد، بهتر است روی آسفالت یا بتن استفاده شود.

در حالی که بیل مکانیکی چرخ لاستیکی، برای مکان‌هایی با خاک نرم یا تپه‌ها و شیب‌ها مناسب نیست، اما وقتی روی سطح صاف و سخت کار می‌کند سریع‌تر از چرخ زنجیری است. همچنین مانور دادن آسان تر است.

استفاده برای: کارهای روی سطوح صاف/سخت.

مزایا: حرکت روی بتن سریع و آسان است.

معایب: در زمین های گل آلود یا تپه ای به خوبی کار نمی‌کند.

3- بیل مکانیکی مکنده

از انواع بیل مکانیکی می‌توان به بیل مکانیکی مکنده اشاره کرد که، به آن بیل مکانیکی خلاء نیز گفته می‌شود. شامل یک لوله مکش است که به عنوان یک خلاء فشار بالا عمل می‌کند. سیستم مکش با یک جت آب داخلی به سرعت خاک و زباله‌ها را با سرعت 200 مایل در ساعت می‌مکد. شرکت‌های ساختمانی اغلب از بیل‌های مکنده برای کارهایی که نیاز به حفاری دقیق دارند، استفاده می‌کنند. زیرا یک بیل مکانیکی مکنده می‌تواند، احتمال آسیب منطقه را به نصف کاهش دهد.

استفاده برای: کارهای حفاری شکننده، پاکسازی زباله و پروژه های زیرزمینی.

مزایا: احتمال آسیب رساندن به محیط اطراف یا تاسیسات زیرزمینی را کاهش می‌دهد.

معایب: لوله مکش معمولاً فقط 30 سانتی متر (یک فوت) یا کمتر قطر دارد که باعث می‌شود برای پروژه های بزرگ قابل استفاده نباشد.

4- بیل مکانیکی با دسته و بازوی بلند

همانطور که از نامش پیداست، بیل مکانیکی دارای بازو و بوم بلند است. بازوی قابل گسترش بیل مکانیکی دارای برد 40 تا 100 فوت است که دسترسی به مناطق ساخت و ساز را که بیش از 100 فوت دورتر هستند به صورت افقی امکان پذیر می‌کند.

این نوع بیل مکانیکی برای مشاغلی ساخته می‌شود که زمین یا محل ساخت و ساز از نزدیک شدن بیش از حد ماشین و اپراتور جلوگیری می‌کند، مانند پروژه‌های تخریب که بر روی رودخانه یا دریاچه قرار دارند.

استفاده برای: مناطق صعب العبور.

مزایا:  دارای بازوی بلند قابل افزایش است که حفاری را از فاصله ایمن آسان تر می‌کند.

معایب: بازوی بلند، حفاری را در فضاهای تنگ غیرممکن می‌کند.

5- بیل مکانیکی هیدورلیکی شاول

بیل هیدرولیک که به آن شاول نیز می گویند، قوی ترین نوع بیل مکانیکی است. در حالی که بیشتر برای پروژه‌های معدنی استفاده می‌شود، بیل مکانیکی هیدرولیک شاول برای انجام هر کاری که نیاز به بلند کردن و حمل سنگ‌های بزرگ، مواد معدنی و سایر اجسام یا مواد سنگین دارد، مناسب است.

استفاده برای: معدن و پروژه‌های حفاری سنگین.

مزایا: دارای موتور قدرتمند و ظرفیت سطل بزرگ است.

معایب: برای بسیاری از مشاغل بزرگتر از نیاز است.

6- بیل مکانیکی دراگلاین

بیل مکانیکی دراگلاین بزرگتر از استاندارد است. مهمتر از آن، عملکرد متفاوتی دارد. دراگلاین از یک سیستم طناب بالابر و یک دراگلاین برای بالا و پایین بردن سطل و کشیدن آن به سمت راننده استفاده می‌کند. این سیستم بالابر / دراگلاین این بیل مکانیکی را برای حفاری در زیر آب ایده آل می‌کند.

استفاده برای: راندن شمع عمیق، ساخت بندر، استخراج معادن سطحی، حفاری عمیق، بیل مکانیکی جاده و عملیات زیر آب.

مزایا: بیل های Dragline عمق حفاری 65 متر (213 فوت) یا بیشتر دارند.

معایب: اندازه بزرگ و سیستم انعطاف ناپذیر آن باعث می‌شود که فقط برای مشاغل خاص قابل استفاده باشد.

7- بیل مکانیکی اسکید

بزرگترین تفاوت بین فرمان اسکید و بیل مکانیکی استاندارد این است که با فرمان اسکید، بوم و سطل به سمت راننده قرار می گیرند.فرمان اسکید اغلب برای پروژه های کوچک و کارهای مسکونی استفاده می‌شود.

انواع بیل مکانیکی بر اساس برند

انواع بیل مکانیکی توسط شرکت‌های متفاوتی در سراسر دنیا، با توجه به نیاز مشتری تولید و بازار عرضه می‌شوند. اگر چه دسترسی به برخی از برندها در هر منطقه‌ای متفاوت بوده ولی بهتر است برای خرید بیل مکانیکی، با انواع برندهای بیل مکانیکی بهتر آشنا شوید.

برند BEML

BEML Limited (سابق Bharat Earth Movers Limited) در می 1964 به عنوان یک شرکت بخش عمومی برای تولید کوچ‌های ریلی و قطعات یدکی و تجهیزات معدن در مجتمع بنگلور خود تأسیس شد.

بابکت ( Bobcat )

Bobcat یک برند جهانی با کارکنان و امکانات تولیدی در سراسر جهان است. تولیدات و تجهیزات این شرکت، سخت، چابک و مناسب برای کارهای متفاوت است. بیل مکانیکی بابکت می‌تواند طیف وسیعی از کارها را در کمترین زمان انجام دهد.

شما می توانید از بین طیف وسیعی از بیل های بابکت بر اساس اسب بخار، عمق حفاری، پیکربندی بازو و سبک چرخش دم، یکی را انتخاب کنید. همه چیز از تجهیزات فشرده 1 تا 2 تن گرفته تا بزرگترین بیل مکانیکی با وزن 16 تا 18 تن موجود است.

دسته بندی بیل مکانیکی بابکت به شرح زیر است.

بیل مکانیکی جمع و جور – سه مدل موجود است، از 10.2 اسب بخار و نزدیک به 2600 پوند تا 24.8 اسب بخار و تقریبا 6500 پوند. متغیر است. حداکثر دستیابی به سطح زمین بین 10.2 تا 16 فوت است.

بیل مکانیکی بزرگ – بابکت یک مدل 35000 پوندی و یک مدل 38000 پوندی ارائه می دهد.

پیوست‌های بابکت

پیوست‌های بابکت عبارتند از:

 • جارو زاویه ای ( Angle broom )
 • مارپیچ ( Auger )
 • بکهو ( Backhoe )
 • چنگال بیل ( Bale fork )
 • اره برس ( Brush saw )
 • سطل ( Buckets )
 • چیپر ( Chipper )
 • حفار ( Digger )
 • گریدر ( Grader )
 • گراپل ( Grapples )
 • شکن هیدرولیک ( Hydraulic breaker )
 • ماشین چمن زنی ( Mower )
 • چنگال پالت ( Pallet fork )
 • چاک دهنده ( Ripper )
 • خراشنده ( Scraper )
 • تیغه برف ( Snow blade )
 • پخش کننده ( Spreader )
 • رفتگر ( Sweeper )
 • سنگر ( Trencher )
 • اره چرخ ( Wheel saw )

 برند بیل مکانیکی بونو ( Bonovo )

DIG-DOG یک برند خانوادگی BONOVO CHINA است. داستان آن به دهه 1980 برمی گردد، زمانی که یک برند معروف برای اتصالات بیل مکانیکی بود. DIG-DOG با سالها کار سخت و انباشت تجربه در صنعت، به یک برند معتبر برای ماشین های خاکبرداری کوچک تبدیل شده است. ماموریت آن‌ها این است که DIG-DOG را به یک برند قابل اعتماد از حفارهای کوچک تبدیل کنند که به طور موثر در حیاط شما کار می‌کنند که شعار شرکت آن‌ها است:

“DIG-DOG، Dig Your Dream Land!”

برند Case CEC یا ( CNH )

نوآوری عملی و آخرین فناوری در بیل مکانیکی‌های این شرکت به کار رفته است. این شرکت در تلاش است در تولید قطعات و تجهیزات خود،به روز باشد.از طرفی پشتیبانی مناسبی برای همه تجهیزات و خرابی محصولات خود دارد.

برند کاترپیلار

شرکت کاترپیلار تولید کننده پیشرو در تجهیزات ساخت و ساز و معدن، موتورهای دیزلی و گاز طبیعی خارج از بزرگراه، توربین های گاز صنعتی و لوکوموتیوهای دیزلی-الکتریکی در جهان است. برای نزدیک به 100 سال، سابقه خدمت رسانی به مشتریان خود را دارد. ای شرکت متعهد در تامین و تجهیز ماشین آلات خود است.

این شرکت با ساخت ماشین آلات بروز و مطابق با پیشرفت دنیا قصد دارد تا در آینده شاهد کاهش تولید کربن در ماشین آلات خود باشد. محصولات و خدمات نوآورانه کاترپیلار، با حمایت شبکه فروش جهانی، ارزش استثنایی را ارائه می‌دهند که به مشتریان کمک می‌کند تا موفق شوند.

دسته بندی انواع بیل‌های مکانیکی کاترپیلار به شرح زیر است.

مینی بیل مکانیکی – کاترپیلار 24 مدل مینی بیل مکانیکی را تولید و به بازار عرضه می‌کند که از 13 اسب بخار قدرت و 2061 پوند تا 23.6 اسب بخار و بیش از 9000 پوند متغیر است. این ماشین آلات می‌توانند از عمق کمتر از 6 تا بیش از 10 فوت حفاری کنند.

بیل مکانیکی کوچک — با شش مدل برای انتخاب، که این ماشین آلات کاترپیلار در این کلاس از 73 اسب بخار قدرت و بیش از 30000 پوند تا 119 اسب بخار و بیش از 38000 پوند است. آنها می‌توانند در هر جایی از عمق کمتر از 19 فوت تا تقریبا 21 فوت عمق حفاری کنند.

بیل مکانیکی متوسط ​​- هشت مدل از 146 اسب بخار و بیش از 48000 پوند تا 273 اسب بخار و 77000 پوند متغیر است. عمق حفاری حدود 22 یا 23 فوت است.

بیل مکانیکی بزرگ – برای کارهای بزرگتر،  کاترپیلار شش مدل را در این کلاس ارائه می‌دهد که از 273 اسب بخار و 80500 پوند تا 542 اسب بخار و بیش از 207000 پوند متغیر است. آنها می‌توانند از عمق 27 تا 32 فوتی حفاری کنند.

همچنین کاترپیلار دارای دو بیل مکانیکی دوربرد، 11 بیل مکانیکی چرخ لاستیکی ، سه بیل مکانیکی تخریب و دو بیل مکانیکی بدون جلو را ارائه می دهد.

پیوست‌های کاترپیلار

اتصالات کاترپیلار شامل 48 مدل مختلف است که، از جمله آن‌ها به موارد زیرمی‌توان اشاره کرد:

 • مارپیچ ( Augers )
 • سطل ( Buckets )
 • چرخ‌های تراکم ( Compaction wheels )
 • کوپلرها ( Couplers )
 • گراپل ( Grapples )
 • چکش‌ها ( Hammers )
 • ترنچرها ( Trenchers )

کوکورووا ( Cukurova )

در سال 1968 برای تولید ماشین آلات کشاورزی تحت یک قرارداد مجوز با John Deere¸ Cukurova Makina راه اندازی شد و طی 18 سال آینده 26.250 دستگاه تولید کرد. این شرکت در سال 1986 شروع به تولید ماشین آلات زمین گردان و صنعتی با لیسانس و نام تجاری خود “ÇUKUROVA” کرد. محصولات برجسته این شرکت عبارتند از: لیفتراک; بكهو لودر; چرخ لودر و بیل مکانیکی. محصولات در کارخانه تولیدی شرکت واقع در تارسوس-ترکیه مونتاژ می‌شوند.

برند دوسان ( Doosan )

Doosan راه حل های قدرتمند و قابل اعتمادی را ارائه می‌دهد که به مشتریان خود کمک می‌کند کارآمد و سودآور کار کنند. این شرکت با به کارگیری متخصصان خود تجهیزات، فناوری های جدید و خدمات را مهندسی کرده تا به مشتریان خود کمک کند. از طرفی با ارتقای بیل مکانیکی خود، در آینده، برای کارهای بزرگتر و پیچیده تر قابلیت رقابت دارد.

تولید تجهیزات و ماشین آلات دوسان در سال 1937 در کره جنوبی آغاز شد و میراث طولانی در پشتیبانی زیرساخت‌ها داریم. در طول سال‌ها، به رشد و نوآوری خود ادامه داده‌ و به یکی از بازیگران پیشرو جهانی در صنعت ساخت و ساز، معدن، بازیافت و تجهیزات جنگلداری در سراسر جهان تبدیل شده‌ است.

دسته بندی بیل مکانیکی دوسان به شرح زیر است:

مینی بیل مکانیکی — دوسان در سری 7 خود چهار مدل تولید می‌کند، از جمله آن‌ها، بیل مکانیکی  با حفاری 20 فوتی است.

بیل مکانیکی چرخی – سه مدل موجود است که به شما امکان می‌دهد از ارتفاع 15 فوت تا 20.5 فوت حفاری کنید. وزن آن‌ها از 34203 تا 47179 پوند با قدرت اسب بخار از 124.3 تا 186.4 متغیر است.

بیل مکانیکی خزنده – 10 گزینه در این کلاس است که، از مدلی با وزن عملیاتی 43224 پوند و عمق حفاری 20 فوت تا مدل 181000 پوندی با عمق حفاری 27.5 فوت متغیر است.

پیوست‌های بیل مکانیکی دوسان

دوسان تعدادی ضمیمه بیل مکانیکی می سازد:

 • سطل ( Buckets )
  • سطل تمیز کردن خندق ( Ditch-cleaning bucket )
  • سطل سنگین ( Heavy-duty bucket )
  • سطل کار سخت ( Severe-duty bucket )
  • سطل شیب زاویه ( Angle tilt bucket )
 • گراپل ( Grapples )
 • کوپلر سریع هیدرولیک ( Hydraulic quick coupler )
 • دست و پنجه نرم کردن ( Log grapple )
 • شست ( Thumb )

برند Eurocomach Sampierana

Sampierana S.p.A شرکتی است که در دهه 50 توسط یک کارگاه کوچک برای فولادسازی تاسیس شد. نام، تاریخچه، محصولات: همه چیز در Sampierana بر پیوند بین شرکت و قلمرو آن تأکید دارد. موفقیت این شرکت با تولید زیراندازهای ردیابی برای کاربردهای خاص آغاز شد. این رشد با تولد ماشین‌های خاک‌برداری با نام تجاری Eurocomach و تایید خط اصلی قطعات یدکی زیرشاخه Sampierana و Berco ادامه دارد.

برند فورماست ( Foremost )

Foremost یک تولید کننده صنعتی بزرگ و متنوع است. این شرکت در تولید تجهیزات برای بازارهای نفت و گاز، معدن، ساخت و ساز و بازارهای چاه آب تخصص دارد و به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کامیون وکیوم در کانادا تبدیل شده است.

در اوایل سال 2019، Foremost دارایی های عملیاتی Steel Craft Inc. و JTL Industries را به دست آورد که منجر به اضافه شدن مخازن سوخت ULC و سطل های غلات کشاورزی به خط تولید Foremost شد. با مکان های متعدد در آلبرتا، شهرت محکمی که قدمت آن به سال 1940 برمی‌گردد، بیش از 500 کارمند، و تخصص منحصر به فرد، Foremost شرکتی با افراد عالی، محصولات عالی و آینده‌ای عالی است.

برند گوانگشی یوچای ( Guangxi Yuchai )

Guangxi Yuchai Machinery Group Co., Ltd که در سال 1951 تأسیس شد، یک شرکت دولتی در مقیاس بزرگ است که دارای بیش از 30 شرکت تابعه، هلدینگ یا سرمایه گذاری مشترک است که درآمد فروش سالانه آن بیش از 45 میلیارد یوان است. نزدیک به 20000 کارمند Guangxi Yuchai Heavy Industry Co., Ltd در سال 1989 تاسیس شد و در همان سال اولین مینی بیل مکانیکی را در چین ساخت.

این یکی از زیرمجموعه های گروه یوچای است و بر ماشین آلات ساختمانی، به ویژه تجارت بیل مکانیکی تمرکز دارد. بیل مکانیکی یوچای از سال 1990 به بیش از 100 کشور جهان صادر شده است.

برند هنگ وانگ ( Hengwang )

شرکت شاندونگ هنگ وانگ گروه، آموزشی ویبولیتین در سال 2011 تاسیس شد، سرمایه ثبت شده آن 100 میلیون یوان است و دفتر مرکزی آن در شهرستان کنفوسیوس و منسیوس، شهر فرهنگی چین – شاندونگ جنینگ قرار دارد. از زمان تأسیس، این شرکت به یک شرکت ملی با فناوری پیشرفته تبدیل شده است که تحقیق و توسعه، طراحی، تولید و ساخت، تجارت بین‌الملل، تجارت الکترونیک، تدارکات و حمل و نقل را با 400 کارمند تحت مراقبت و حمایت رهبران برتر و مشترک ادغام می‌کند.

برند هپکو ( HEPCO )

شرکت تولید تجهیزات سنگین (هپکو)، بزرگترین سازنده ماشین آلات راه و معدن در خاورمیانه در سال 1354 تاسیس شد که هدف بلافصل آن تولید و مونتاژ محصولاتی مانند بولدوزر، لودر، غلطک، انواع بیل مکانیکی هپکو و موتور گریدر بود. هپکو به منظور توسعه تجارت خود و انتقال فناوری لازم از خارج از کشور، همکاری خود را با برندهای معتبر جهانی از جمله Volvo، Liebherr، Komatsu، Dynapac و New Holland آغاز کرد. به دنبال آن، هپکو شروع به طراحی برخی محصولات در بخش تحقیق و توسعه خود کرد تا بتواند گستره محصولات خود را توسعه دهد.

برند هیدرومک ( Hidromek )

HİDROMEK، تولید کننده ماشین آلات ساختمانی در سطح جهانی، در سال 1978 در آنکارا تاسیس شد. بنیانگذار HİDROMEK، حسن بصری بوزکورت، با تولید ضمیمه های تراکتورهای کشاورزی شروع به کار کرد. این ابتکار در سال‌های بعد بیشتر پیش رفت و اولین ماشین ساختمانی که توسط مهندسان ترک طراحی شده بود تولید شد. طیف محصولات با گذشت زمان گسترش یافت که منجر به رشد HİDROMEK شد. امروزه HİDROMEK حدود 2000 کارمند دارد.

برند هیتاچی ( Hitachi )

از سال 1970 تیم Hitachi Construction Machinery Americas Inc یا (HCMA ) به طور ایمن به عنوان منبع اصلی شما در بازار ماشین آلات ساختمانی آمریکای شمالی و آمریکای لاتین آماده شده است. HCMA دارای دفاتر شرکتی ایالات متحده در نیونان، جورجیا، و تأسیسات تولیدی در Banshu، Ryugasaki، Tierra، و Hitachinaka، ژاپن است. این شرکت دارای تجربه و فناوری طراحی، مهندسی، ساخت و خدمات ماشین آلات ساختمانی را دارد.

هیتاچی انواع بیل مکانیکی ساختمانی و معدنی را تولید می‌کند که از جمله آنها می توان به مدل های زیر اشاره کرد:

EX2000-7E — این مدل برقی 818 اسب بخاری می‌تواند تا 14 فوت، 4 اینچ عمق با بیل بکهو خود و 27 فوت، 6 اینچ با بیل شاول خود حفاری کند.

EX1200-7B — EX1200-7B با موتور Tier 4 Final کار می کند و می تواند 760 اسب بخار قدرت داشته باشد و با بیل بکهو خود به حداکثر عمق حفاری 30 فوت، 9 اینچ و با بیل شاول خود به 15 فوت، 8 اینچ برسد. وزن عملیاتی آن برای بیل بکهو 257951 پوند و برای بیل 264600 شاول پوند است.

ZX890LC-6 – با 512 اسب بخار قدرت و وزن عملیاتی 186511 پوند، این بیل مکانیکی ساختمانی دارای عمق حفاری 31 فوت، 4 اینچ است.

فقط در آمریکای لاتین موجود است:

EX2000-7 – این مدل بیل مکانیکی، از انواع بیل مکانیکی هیتاچی، می‌تواند 1000 اسب بخار قدرت با قدرت شکست 425492 پوندی برای بیل بکهو و 423288 پوند برای بیل شاول به شما بدهد. حداکثر عمق حفاری به ترتیب 26 فوت، 7 اینچ و 14 فوت، 4 اینچ است.

پیوست‌های بیل مکانیکی هیتاچی

ملحقات بیل مکانیکی هیتاچی عبارتند از:

 • سطل ( Buckets )
 • تو سطل ( Dig bucket )
 • گراپل ( Grapples )
 • برند هایدرما ( Hydrema )

HYDREMA یک گروه مدرن و بین‌المللی از شرکت‌ها است که تجهیزات و وسایل نقلیه مین‌زدایی با فناوری پیشرفته را توسعه، تولید و به بازار عرضه می‌کند. کارخانه اصلی و دفتر مرکزی در Støvring نزدیک آلبورگ در شمال دانمارک واقع شده است.

برند هیوندای ( Hyundai )

تجهیزات ساختمانی هیوندای، سابقاً صنایع سنگین هیوندای، بخش ساخت و ساز شرکت هیوندای است. این شرکت که در سال 1985 تشکیل شد، محصولات خود را از طریق 500 توزیع کننده محلی در 140 کشور تولید و پشتیبانی می کند. این بخش دارای 9 مرکز عملیات جهانی مستقر در ایالات متحده، اروپا، هند، اندونزی، برزیل و چین است.

دسته بندی انواع بیل مکانیکی هیوندای به شرح زیر است.

مینی بیل مکانیکی – مدل های هیوندای (10 تای آنها) از حدود 2400 پوند تا تقریبا 18700 پوند و 13.2 تا 66.9 اسب بخار متغیر است.

بیل مکانیکی چرخ لاستیکی- چهار مدل با قدرت 80 تا 201 اسب بخار و 12235 تا 46738 پوند موجود است.

بیل مکانیکی چرخ زنجیری ( خزنده ) – این بزرگترین خط بیل مکانیکی هیوندای با 19 مدل موجود است. وزن‌ها از بیش از 29600 تا نزدیک به 115000 پوند متغیر است. محدوده قدرت تا حدود 400 اسب بخار است.

پیوست بیل مکانیکی هیوندای

پیوست های هیوندای عبارتند از:

 • سطل ( Buckets )
 • سطل تاشو ( Clamshell bucket )
 • گیره نارنجی ( Orange grapple )
 • جفت کننده سریع ( Quick coupler )
 • سنگ شکن ( Rock breaker )
 • برند جی سی بی ( JCB )

داستان JCB داستانی از نوآوری، جاه طلبی و کار سخت است. JCB از آغاز کوچک ساخت تریلرهای باز کردن کشاورزی در سال 1945، تا نیروی جهانی در تولید شرکت که امروزه به آن تبدیل شده است، دائماً مرزها را در آرزوی ما برای بهترین بودن جابجا کرده است. شعار بنیانگذار شرکت جوزف سیریل بامفورد این بود: «محتوای جامایی» و این دقیقاً درست است – ما هرگز از دستاوردهای خود راضی نیستیم. امروز این برند دارای 22 کارخانه در چهار قاره و بیش از 750 نمایندگی در سراسر جهان است.

دسته بندی بیل مکانیکی JCB به شرح زیر است:

بیل مکانیکی جمع و جور – JCB شش مدل با وزن 4211 پوند تا 21457 پوند تولید می‌کند که شامل یک مینی هندلر الکتریکی با آلایندگی صفر می‌شود. حداکثر عمق حفاری از کمی بیش از 9 فوت تا نزدیک به 15 فوت متغیر است.

بیل‌های بزرگ – مدل‌های JCB بین 31500 تا 60184 پوند وزن دارند، با قدرت موتور تا 173 اسب بخار و عمق حفاری از 20 فوت تا 22 فوت است.

پیوست‌های JCB

پیوست های JCB عبارتند از:

 • برس برش ( Brush cutter )
 • سطل ( Buckets )
 • مته های زمین ( Earth drills )
 • چنگال ( Forks )
 • چنگ می زند و دست و پنجه نرم می‌کند ( Grabs and grapples )
 • قطع کننده های هیدرولیک ( Hydraulic breakers )
 • تجهیزات بالابری ( Lifting equipment )
 • راک‌ها ( Rakes )
 • دندان چاک دهنده ( Ripper tooth )
 • بیل شاول ( Shovels )
 • پیوست‌های برفی ( Snow attachments )
 • آسیاب کُنده ( Stump grinder )
 • کلکسیونرهای رفتگر ( Sweeper collectors )
 • تیلرها ( Tillers )
 • بیل درخت ( Tree Spade )
 • سنگر ( Trencher )

برند جان دیر ( John Deere )

این شرکت دارای بیش از 180 سال تجربه و برسی ترابایت داده های دقیق متکی بوده تا آنها و کسب و کار مشتریان خود را بهتر از هر برند دیگری بشناسد. فناوری استفاده آسان از بیل مکانیکی جان دیر باعث شده است تا به ارائه نتایجی که در میدان، محل کار و ترازنامه مشاهده می‌کنید کمک کند. این شرکت با ارائه پشتیبانی در سطح جهانی در طول چرخه عمر تجهیزات آنها، با بهره وری و پایداری همیشه در ذهن، دسترسی یکپارچه به قطعات، خدمات، و ارتقای عملکرد را از خرید به خانه تا خرید تضمین می کند.

بیل مکانیکی فشرده، متوسط ​​و بزرگ، توسط شرکت جان دیر ساخته می‌شود.

بیل مکانیکی فشرده – پنج مدل از 14.5 اسب بخار و 3790 پوند تا 53 اسب بخار و بیش از 13620 پوند متغیر است. عمق حفاری از کمی بیش از 7 فوت تا بیش از 12 فوت متغیر است.

بیل مکانیکی سایز متوسط ​​- 14 مدل برای انتخاب وجود دارد که از 56.9 اسب بخار و حدود 18000 پوند تا 271 اسب بخار و بیش از 85000 پوند متغیر است. عمق حفاری از حدود 15 فوت تا بیش از 27 فوت متغیر است.

بیل مکانیکی بزرگ – Deere سه مدل در محدوده 367 تا 512 اسب بخار ارائه می دهد. نزدیک به 113000 تا تقریبا 189000 پوند؛ و 27.2 تا 31.5 فوت در عمق حفاری است.

پیوست‌های جان دیر

ملحقات بیل مکانیکی جان دیر عبارتند از:

 • مارپیچ ( Augers )
 • بکهوها ( Backhoes )
 • جارو ( Brooms )
 • سطل ( Buckets )
 • کاتر و مالچر ( Cutters and mulchers )
 • چنگال و نیزه ( Forks and spears )
 • گراپل ( Grapples )
 • چکش‌ها ( Hammers )
 • گلایدرها ( Planers )
 • کمپکتورهای صفحه‌ای ( Plate compactors )
 • راک‌ها ( Rakes )
 • غلتک ( Rollers )
 • پیوست های برفی ( Snow attachments )
 • سنگرها ( Trenchers )
 • کوبلکو ( Kobelco )

از سال 1930، بیل مکانیکی کوبلکو ساخته شد. در هر مرحله نوآوری‌هایی را به ماشین آلات بیل مکانیکی کوبلکو اضافه شد. با این نگرش کوبلکو، که منجر به توسعه اولین بیل مکانیکی چرخشی کوتاه در عقب و همچنین ماشین تخریب با طولانی ترین دسترسی در جهان شد.

امروز، کوبلکو به تعهد خود در کیفیت و نوآوری ادامه می دهد. کوبلکو در حال ساخت قوی ترین شبکه نمایندگی در آمریکای شمالی و لاتین است. قطعات کوبلکو را در تگزاس با بیش از 54000 مورد آماده برای ارسال یک شبه آماده می‌شود.

این شرکت چهار نوع بیل مکانیکی دارد که شامل: مینی، سری SR، معمولی و تخصصی.

مینی بیل مکانیکی — کوبلکو هشت مدل از 3681 پوند و 14.5 اسب بخار تا 12147 پوند و 37 اسب بخار تولید می‌کند.

سری SR – هشت مدل با وزن 18700 تا 60000 پوند و با قدرت 70 تا 160 اسب بخار موجود است.

بیل مکانیکی معمولی – کوبلکو 10 مدل می‌سازد که کوچکترین آنها تقریباً 33000 پوند و بزرگترین آنها 185700 وزن دارد. اسب بخار بین 96 تا 510 است.

بیل مکانیکی تخصصی – این شرکت سه بیل مکانیکی دوربرد و چهار مدل “بالا و عریض” تولید می‌کند. وزن ماشین‌های دوربرد از 52200 پوند تا 77473 پوند با قدرت 160 تا 252 اسب بخار است.

پیوست‌های کوبلکو

پیوست های بیل مکانیکی به راحتی در وب سایت کوبلکو فهرست نشده‌اند. با این حال، بسیاری از پیوست های شخص ثالث سازگار با مدل های آنها وجود دارد.

کوماتسو ( Komatsu )

شرکت کوماتسو از سال 1921 کار خود را در ساخت انواع ماشین آلات و تجهیزات سنگین آغاز کرد. در قرن گذشته، شرکت‌هایی که جامعه را تقویت می‌کنند و زیرساخت‌های جهان را توسعه می‌دهند، برای توانمندسازی آنها به کوماتسو متکی بوده‌اند. از طریق تولید، فناوری و نوآوری خدمات با شهرت کیفیت، قابلیت اطمینان، بینش و پشتیبانی شرکت کوماتسو به عنوان شریکی برای ایجاد ارزش پایدار برای کسب و کار شما است.

دسته بندی انواع بیل مکانیکی کوماتسو به شرح زیر است:

بیل مکانیکی کوچک – شامل شش مدل است که، از 24.4 اسب بخار و حدود 6500 پوند تا 68 اسب بخار و بیش از 19000 پوند متغیر است.

بیل مکانیکی سایز متوسط ​​- کوماتسو دارای 13 مدل است که از 97.2 اسب بخار قدرت و حدود 28600 پوند تا 165 اسب بخار و نزدیک به 41000 پوند متغیر است.

بیل مکانیکی بزرگ – اگر قصد یک کار بزرگ را دارید، این شرکت دارای 19 بیل مکانیکی بزرگ از 257 اسب بخار و حدود 80000 پوند تا 75 اسب بخار و تقریبا 266000 پوند است.

بیل مکانیکی سطحی – شش مدل موجود است که از 1046 اسب بخار و حدود 450000 پوند شروع می‌شود.

پیوست‌های کوماتسو

پیوست‌های کوماتسو به شرح زیر است:

 • سرهای جسورتر ( Bolder heads )
 • سطل ( Buckets )
 • کوپلرها ( Couplers )
 • دیپر ( Dippers )
 • Feeds
 • سر بریدن ( Felling heads )
 • سرهای برداشت ( Harvesting heads )
 • قطع کننده های هیدرولیک ( Hydraulic breakers )

برند لیبهر ( Liebherr )

بیل مکانیکی Liebherr – ماشین آلات ساختمانی نوآورانه برای هر کاربرد. حفاری، خاکبرداری و بیل زدن از وظایف اصلی بیل مکانیکی است. چه در مهندسی عمران حفر یک گودال یا لایروبی در یک بدنه آب: Liebherr ماشین آلات بهینه را برای هر کار ارائه می‌دهد.

برند لیوگانگ ( LiuGong )

برند لیوگانگ یکی از انواع برندهای مطرح در تولید انواع بیل مکانیکی در آمریکای شمالی است. این شرکت با نوآوری و بررسی بازخورد ماشین آلات خود سعی در افزایش کارایی و بهتر شدن کار برای اپراتور بیل مکانیکی است.

برند شانتویی ( Shantui )

Shantui Construction Machinery Co., Ltd. (که از این به بعد “شانتویی” نامیده می شود) به طور رسمی به عنوان کارخانه ماشین آلات یانتای در سال 1952 تاسیس شد و با کارخانه ماشین آلات جینینگ، کارخانه ماشین آلات عمومی جینینگ و ماشین آلات قدرت جینینگ در سال 1980 به عنوان بولدوزر شاندونگ بازسازی شد. شانتویی یکی از انواع بیل مکانیکی چینی است.

برند ولوو CE یا ( Volvo CE )

یک تولید کننده بین المللی پیشرو در تجهیزات ساخت و ساز درجه است که، با بیش از 14000 کارمند یکی از بزرگترین شرکت‌ها در این صنعت هستیم. ولوو با طیف کامل محصول، تولید، سرویس و پشتیبانی در سراسر جهان به همراه دستگاه مناسب و راه حل مناسب برای همه مشاغل است.

دسته بندی انواع بیل مکانیکی ولوو شامل موارد زیر است.

بیل مکانیکی جمع و جور – خط ولوو دارای 11 مدل در این کلاس است که از حدود 3700 پوند تا نزدیک به 21000 پوند متغیر است. رتبه بندی اسب بخار از 16.1 تا 63 است.

بیل مکانیکی چرخ لاستیکی– اینها در هشت مدل سایز متوسط ​​با قدرت 121 تا 173 اسب بخار و وزن بین 28440 تا 57320 پوند موجود هستند.

بیل مکانیکی چرخ زنجیری ( خزنده ) – ولوو خزنده ها را در مدل های متوسط ​​(6) و بزرگ (12) می‌سازد. خزنده‌های متوسط ​​از 121 تا 173 اسب بخار و از 28880 تا 61440 پوند است. خزنده‌های بزرگ از 225 تا 603 اسب بخار قدرت دارند و بین 57300 تا 209000 پوند وزن دارند.

پیوست‌های ولوو

ملحقات ولوو شامل موارد زیر است:

بیل مکانیکی فشرده

 • سطل ( Buckets )
 • شست هیدرولیک ( Hydraulic thumbs )
 • جفت کننده‌های سریع ( Quick couplers )
 • کج کننده‌ها ( Tiltrotators )

بیل مکانیکی چرخ لاستیکی و زنجیری

 • سطل ( Buckets )
 • جفت کننده‌های سریع ( Quick couplers )
 • کج کننده‌ها ( Tiltrotators )

برند XCMG

شرکت Xuzhou Construction Machinery Group Co., Ltd یا  (XCMG) در سال 1943 تأسیس شد. از آن زمان، XCMG در خط مقدم صنعت ماشین آلات ساختمانی چین ایستاده است. این شرکت با کامل ترین انواع و سری محصولات،به یکی از بزرگترین، تأثیرگذارترین و رقابتی ترین گروه‌های شرکتی صنعت داخلی چین تبدیل شده است.

برند تاکوچی ( Takeuchi )

این شرکت از سال 1963 تاسیس شد و اولین بیل خود را در سال 1971 ساخت و توسعه داد. تاکوچی به خاطر بیل مکانیکی جمع و جور خود شناخته شده است. اینها برخی از مدل های محبوب آنها هستند:

TB201R – این مدل تقریباً 2500 پوندی دارای حداکثر عمق حفاری 5.76 فوت است.

TB235 – وزن این مدل تقریباً 8000 پوند است و می‌تواند عمق حفاری تا 8.5 فوت را فراهم کند.

TB370 – وزن این بیل مکانیکی جمع و جور حدود 15000 پوند است و می تواند بیش از 13 فوت عمق حفاری کند.

TB2150R – بزرگترین بیل مکانیکی در خط تاکوشی حدود 35000 پوند وزن دارد و می‌تواند تا عمق تقریبا 20 فوتی حفاری کند.

پیوست‌های تاکوچی

پیوست های Takeuchi عبارتند از:

کوپلر “Adjust-a-hook”

سطل حفر و درجه بندی ( Ditching and grading bucket )

انگشت شست بیل مکانیکی ( Excavator thumb )

سطل پین دار سنگین ( Heavy-duty pin-on bucket )

سطل کوپلر به سبک قلاب ( Hook-style coupler bucket )

بیل مکانیکی CASE ساخت و ساز

یکی از انواع برندهای مطرح دنیا در ساخت انواع بیل مکانیکی است. برخی انواع بیل مکانیکی  CASE ساخت و ساز به شرح زیر است.

مینی بیل مکانیکی — وزن خط CASE از نیم دوجین مینی بیل مکانیکی از 3910 پوند برای CX17C تا 12940 پوند برای CX60C متغیر است. وقتی صحبت از اسب بخار می‌شود، CX17C 16.8 اسب بخار قدرت دارد، در حالی که CX57C با 66.9 اسب بخار بیشترین قدرت را به شما می‌دهد.

بیل مکانیکی با اندازه کامل – CASE ده ها مدل را به شما پیشنهاد می‌دهد که از بین آنها می‌توانید انتخاب کنید، وزن آنها از 29131 پوند تا 158300 پوند متغیر است. کوچکترین مدل فول سایز، CX130D، 102 اسب بخار قدرت ارائه می‌دهد، در حالی که بزرگترین، CX750D، 460 اسب بخار قدرت دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا