مقالات کارگشا

اتصال همزمان گرمایش از کف و رادیاتور به پکیج

سیستم گرمایش از کف یک سیستم دما پایین می باشد (حداکثر تا 55) ولی سیستم رادیاتور شوفاژ با دمای بالاتر کار می کند در ثانی اختلاف درجه حرارت خط رفت و برگشت در گرمایش کف حدودا 11 درجه سانتیگراد می باشد ولی این اختلاف در رادیاتور شوفاژ تا 25 در جه هم می رسد. با توجه به موارد فوق نمی توان با یک سیستم لوله کشی از هر دو سیستم استفاده نمود مگر اینگه از تجهیزات و لوازمی استفاده کنیم .

سیستم های گرمایش کف

در این روش به اجرای لوله های حاوی سیال گرم در سطوح و جداره های مختلف فضا پرداخته می شود.این واحد های تششعی معمولا به وسیله یک سیستم مرکزی تامین و تغذیه می شوند و معمولا به صورت گسترده در کف فضا نصب می شوند و به دلیل تمرکز گرما در سطوح پایین تر، بازدهی بالاتری نسبت به رادیاتور ها و بخاری ها دارند.

سیستم های گرمایش از کف بر اساس نحوه چینش لوله های آن به سه دسته تقسیم می شوند که هر کدام دارای مزیت و معایب های خاص خود است.
بر این اساس سیستم های گرمایش از  کف به سه دسته : 1– کوئل پیوسته 2- کلکتور 3- ترکیبی تقسیم می شوند.

در بحث بهره وری انرژی و به صرفه بودن هزینه تقریبا می توان گفت سیستم گرمایش از کف یکی از بهترین سیستم موجود در این زمینه می باشد و دلیل اصلی آن دو تفاوت عمده این سیستم ها با سایر روش های گرمایشی می باشد.

اولین دلیل به صرفه بودن این سیستم ها  این است که در سیستم های گرمایشی معمول دمای سیال عامل ( آب) بین 54 تا 71 درجه سانتی گراد می باشد اما در این سیستم ها دمای سیال بین 30 تا 60 درجه سانتی گراد می باشد که به همین دلیل سیستم دارای صرفه جویی 20 تا 40 درصدی انرژی می باشد.

نکته دیگری که بسیار حائز اهمیت است، بحث بهتر بودن آسایش حرارتی این سیستم ها نسبت به سایر سیستم ها  می باشد.

«چنانچه نیاز به تعمیر و سرویس رادیاتور دارید؛ می‌توانید درخواست تعمیر شوفاژ خود را در سامانه ثبت درخواست کارگشا درج نمایید.»

استفاده همزمان از رادیاتور در سیستم گرمایش کف

سیستم گرمایش از کف یک سیستم دما پایین می باشد (حداکثر تا 55) ولی سیستم رادیاتور شوفاژ با دمای بالاتر کار می کند در ثانی اختلاف درجه حرارت خط رفت و برگشت در گرمایش کف حدودا 11 درجه سانتیگراد می باشد ولی این اختلاف در رادیاتور شوفاژ تا 25 در جه هم می رسد .با توجه به موارد فوق نمی توان با یک سیستم لوله کشی از هر دو سیستم استفاده نمود مگر اینگه از تجهیزات و لوازمی استفاده کنیم که بتوانیم دو درجه حرارت متفاوت و قابل کنترل داشته باشیم.

با توجه به نکات ذکر شده برای اجرای این طرح باید از سیستم کلکتور استفاده کنیم.
همان طور که ذکر شد به علت اختلاف دمای سیستم گرمایش از کف و سیستم رادیاتور نمی توان از یک مدار مشترک برای تغذیه از منبع تولید گرما مانند بویلر استفاده کرد بنابراین برای جدا سازی مدار گردش آب گرمایش از کف و رادیاتور مجبور به استفاده از سیستم کلکتور می باشیم.

این کلکتورها توسط شرکت tiemme تولید می شوند که برای دریافت مشاوره جهت طراحی و اجرا سیستم خود می توانید با کارشناسان ما در سامانه کارگشا ارتباط برقرار کنید و به طور معمول قیمت سیستم کلکتورحدود ۲ میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت.

 

مطالب مرتبط:

منابع:

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام یه واحد داریم حدود ۱۴۰متر میخایم گرمایش از کف بزنیم لوله از پکیج تا کلکتور با سایز۵ ۲جواب میده؟؟

  2. با سلام لطفا درین زمینه من و راهنمایی کنید من همزمان از دو سیستم فوق استفاده کردم و از کلکتور برای جداسازی شیرها ،الان دیگه نیازی نیست از وسیله دیگه ای استفاده کنم ……؟؟؟؟البته هنوز راه اندازی نشده،سپاسگذار میشم به تلفن زیر پیامک کنید
    09357262761

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا