مقالات کارگشا

10 معماری برتر سال 2017

در اینجا  10 ساختمان را که با معماری متفاوت طراحی شده اند، بررسی می کنیم.

1. خانه یک نفره- اسپانیا- شرکت  KGDVS

شرکت KGDVS قصد داشت تا در حومه ی شهر اسپانیا معماری زیبایی بنا کند. به همین خاطر از کریستین بوردیس خواسته شد تا برای طراحی یک خانه ی رویای اقدام کند. هدف پروژه این بود که ملک ساده، دارای سقف دایره ای و دیوارهای شیشه ای منحصر به فرد باشد، همچنین دارای چشم انداز کوهستانی و یک حیاط مرکزی بزرگ دارد. 

10 معماری برتر سال 2017

2. کشتی کنیزنی- لهستان- رابرت کنیزنی

معمار لهستانی، رابرت کنیزنی این خانه را که مانند یک پناهگاه زیرزمینی است برای خانواده اش طراحی کرده است.
این اثر از ویزگی های امنیتی خاصی برخوردار است. از فضای خالی زیر این خانه به عنوان انبار استفاده شده است و همچنین به دلیل سیل خیز بودن این منطقه زیر این ساختمان خالی می باشد و با فاصله از زمین به وسیله ی ستون ها قرار دارد تا مانعی برای رد شدن آب نباشد.
 پنجره های این خانه طوری طراحی شده است که از معرض گذرگاه ها دور باشند. ورودی این خانه توسط یک پل متحرک صورت می گیرد و ورودی ثابت ندارد. این خانه هنوز هم امکان تغییرات و کامل شدن دارد.

10 معماری برتر سال 2017

3. خانه ای میان کاج ها- مکزیک- تالر هکتور باروسو

احتمالا یکی از زیباترین عکس های گرفته شده در سال 2017 این 5 ساختمان یکسان است. از مزیت های این ساختمان استفاده از خاک همان منطقه که مصالح بومی آن منطقه محسوب می شود ساخته شده است. رنگ این ساختمان قرمز مایل به قهوه ای است و از خصوصیات جذاب این ساختمان پله های آن است که به دلیل این که خارج از ساختمان طراحی شده است، یک برجستگی و یک بافت زیبا ایجاد کرده است.

10 معماری برتر سال 2017

4. پاویلیون مخفی- اسپانیا- گروه معماری پنلاس

از آنجا که خانه های جنگلی به دلیل دور بودن از شهر و هیاهو می باشند. صاحبان این خانه ها دیگر نگران حریم شخصی خود نیستند. بنابراین استفاده از شیشه در نمای ساختمان ها بلا مانع است. این شیشه ها که با یک سازه ی فولادی صنعتی احاطه شده اند، یک نمای بسیار تاثیر گذار از فضای اطراف را به ما می دهند. این در حالی است که درختان اطراف سایه ی مناسبی به وجود آورده باشند که مانع از گرم شدن خانه بر اثر پدیده ی گلخانه ای می شوند.

10 معماری برتر سال 2017

5. خانه سرخ- پرتغال- شرکت اکسترا استودیو

شرکت لیسبون، یک کارخانه ی نوشیدنی قدیمی در جنوب پرتغال را به یک خانه ی مدرن و جذاب تبدیل کرده است. برای رنگ کردن نمای این ساختمان از پیگمنت رنگ قرمز، یک رنگ  جدید ایجاد کردند. همچنین در کنار این ساختمان یک استخر ساختند و این کارخانه ی قدیمی را به یک خانه مدرن رساندند.

10 معماری برتر سال 2017

6. این خانه یک باغ است- ژاپن- مگومی مات سوبارا و هیریو آریاما

این خانه گسترده شامل پنج حیاط مرکزی است. این ساختمان طراحی شده برای یک مجموعه هنری، شامل یک محل اقامت و یک گالری است. به وسیله حیاط مرکزی نور را به آرامی به داخل ساختمان می برد.

10 معماری برتر سال 2017

7.روستای جینتایی- چین- شرکت RUF

یکی از طرح های مسکونی که بیشترین پاسخگویی اجتماعی را داشته است.

در این پروژه با استفاده از یک استخوان بندی شهری- روستایی، یک روستای چینی را که در دهه ی گذشته 2 تا بلای طبیعی را متحمل شده است توانسته بازسازی کند.
گروه معماری این طرح، یک سبک جدیدی ارائه دادند تا با آن بتوان 22 ساختمان ساخت که هر کدام از این خانه ها دارای یک مزرعه بر روی پشت بام باشند و بتوان در آن محصولات کشاورزی دیم به دست آورد.

10 معماری برتر سال 2017

8. انبار چوب- انگلیس- جیمز مک دونالد رایت و نیل مکس 

خانه ای که به تازگی زیر نظر موسسه سلطنتی معماری بریتانیا ساخته شده است. این خانه ی روستایی شامل فضای کافی برای اسکان یک خانواده بزرگ می باشد و بر اساس معماری انبار های سلطنتی منطقه kent ساخته شده است. این خانه دودکش های نوک تیز دارد، با سفال های دست ساز جداشونده ساخته شده و همچنین یک حیاط مرکزی بزرگ را در خود جای داده است. یک سلسله مراتبی از لابی بزرگ و ورودی به اتاق خواب های دنج و پذیرایی دارد.

10 معماری برتر سال 2017

9. خانه ساده- کره جنوبی- مون هون

خانه هایی که به صورت مکعبی شکل ساخته می شوند، از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. یک معمار از کره جنوبی این بنا را یک گام جذاب تر به دنیای معماری ارائه داده است. او تیرهای بتنی گوشه های بلوک ها را به هم متصل کرده است و همچنین قابی برای پاسیو ها و روف تراس ها ایجاد کرده است.

10 معماری برتر سال 2017

10. خانه ای در موکاینیدا- ژاپن- گروه معماری فوجی وارا مورو

این خانه در میان یک باغ دایره ای شکل است که مسیر باغ دور تا دور ساختمان می باشد. معماران، این ساختمان را برای یک زوج سالمند طراحی کرده اند که نیاز به فضای باغچه و باغبانی داشتند، تا از روییدن سبزه ها از زندگی سبز لذت ببرند.

10 معماری برتر سال 2017

منبع: DEZEEN
 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا