مقالات کارگشا

گواهینامه RESILIA چیست؟

RESILIA Professional

شما را قادر می سازد تا از طریق استفاده از فرآیندها و استانداردهای موجود در سازمان خود در مورد چگونگی کمک به انعطاف پذیری سایبری سازمان خود کمک کنید.

RESILIA ™ چیست؟

RESILIA یک مجموعه جامع از ابزارها و آموزش ها برای کمک به سازمان شما در دستیابی به بهترین عملکرد جهانی در امنیت سایبری است. RESILIA به نفع بهترین مهارت ها و رفتارهای امنیتی سایبری در سراسر سازمان شما، بدون در نظر گرفتن نقش یا مسئولیت آن است. با RESILIA شما می توانید فراتر از امنیت سایبری موثر و دستیابی به قابلیت انعطاف پذیری سایتی حرکت کنید.

RESILIA توسط AXELOS ایجاد شده است و بر اساس راهنمای Cyber Resilience Best Practices است که سازمانها را قادر می سازد تا کارکنان خود را با آگاهی از بهترین عملکردهای انعطاف پذیری سایبری، تجهیز کنند.
استفاده از چرخه حیات ITIL – RESILIA توانایی سازمان را در شناسایی، پاسخ دادن و بهبودی حملات امنیتی سایبری بهبود می بخشد در حالی که حداقل آسیب های بالقوه را کاهش می دهد.

خدف از resilia

Foundation Examination

هدف از صدور گواهینامه پایه این است که بدانیم که چگونه تصمیمات بر انعطاف پذیری سایبری تاثیر می گذارد.و این یک رویکرد جامع در تمام زمینه ها داشته و به افراد می آموزد که چگونه انعطاف پذیری سایبری یک بخش کارآمد از کسب و کار و مدیریت عملیاتی باشد.

سطح پایه RESILIA یک دوره سه روزه / 20 ساعته است که به افراد کمک می کند تا بدانند که چگونه تصمیم گیری های عملیاتی می تواند بر روی انعطاف پذیری سایبری تاثیر بگذارد. این نشان می دهد که چگونه پرورش قابلیت انعطاف پذیری سایبر می تواند از اثربخشی عملیاتی و انعطاف پذیری سازمانی حمایت کند.

مخاطبین :

این گواهینامه به متخصصانی اختصاص دارد که مسئولیت عملکرد و امنیت و یا ریسک و رعایت اصول مربوط به مسائل IT یک سازمان را بر عهده دارند.

گواهی RESILIA Foundation ارائه مقدمه ای بر مفاهیم و مزایای کلیدی مرتبط با انعطاف پذیری سایبر است و افراد را قادر می سازد تا نشان دهند که آنها بهترین روش را درک کرده و تشخیص می دهند و می دانند چگونه به مدیریت و رفع خطرات سایبری کمک کنند.

RESILIA

فرمت امتحان

 • سوالات آزمون به صورت چند گزینه ای می باشد.
 •  50 سؤال در هر مقاله بیان شده است.
 •  مدت زمان 100 دقیقه
 •  به صورت Closed book است.

RESILIA برای تعیین یک معیار برای بهترین عمل انعطاف پذیری سایبر و بهبود آگاهی امنیتی سایبر در یک نیروی کار سازمان معرفی شد. تفاوت آن را از دیگر گزینه های امنیتی سایبری – RESILIA تمرکز بر روی افراد در داخل سازمان، تکمیل چارچوب های دیگر مانند ITIL و COBIT 5 است.

RESILIA تجهیز کارکنان با دانش و مهارت های مورد نیاز برای بهبود توانایی سازمان برای تشخیص و مبارزه با تهدیدات امنیتی سایبری است.
که شامل موارد زیر می باشد:

RESILIA

 • خسارت ناشی از نقض امنیت سایتی را کاهش می دهد.
 • بهینه سازی بازیابی از نقض امنیت سایبری.
 • پذیرش آسان Cyber Resilience را در فرآیندهای موجود فعال می کند.
 • القاء بهترین روش های طراحی استراتژی انعطاف پذیر Cyber را پشتیبانی می کند.
 • یک زبان مشترک برای انعطاف پذیری سایبری در سراسر سازمان ایجاد می کند.
 • پشتیبانی از هزینه های موثر با ایجاد امنی ت به پروژه ها و برنامه ها.
 • محافظت در برابر تهدیدات با حصول اطمینان از راه حل های مناسب طراحی شده سازگار با استراتژی.

منبع:

https://www.axelos.com/certifications/resilia-certifications

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا