فضاهای داخلی

دکوراسیون اتاق مدیریت ؛ چگونگی مبلمان، رنگ و نورپردازی آن

دکوراسیون اتاق مدیریت باید از نظر مبلمان، نور و رنگ منعکس کننده تمام وجوه رئیس، کارفرما یا مدیرعامل یک شرکت یا کسب و کار باشد. اتاق مدیریت از یک سو باید به گونه طراحی شود که هر جزء آن در برگیرنده خصوصیات یک مدیر بوده و از سویی دیگر باید زیبا، کارآمد و مقرون به صرفه نیز باشد. این موارد باید همراه با مشخصات استاندارد و نوع کسب و کار طراحی شود، به طوری که اتاق مدیریت نمایشی از پتانسیل و قدرت مدیریت شرکت باشد.

وقتی صحبت از طراحی فضای اداری به میان می‌آید، دفتر مدیرعامل چیزی است که نیاز به برنامه‌ریزی و توجه دقیق دارد. مدیران به فضایی راحت نیاز دارند، فضایی که بتواند از شیوه کاری خاص و نیازهای شرکت خود پپشتیبانی کنند؛ در حالی که اتاق مدیریت هنوز هم باید احساس خوبی را برای شرکای تجاری و مشتریان بالقوه خود باقی بگذارد. با توجه به این الزامات، هنگام انجام برنامه‌ریزی برای طراحی دکوراسیون، چه مواردی را باید در نظر داشته باشید؟ با ویکی ساختمون همراه باشید.

دکوراسیون اتاق مدیریت

وقتی مشتریان و یا کارمندان از دفتر شما بازدید می‌کنند، باید بدانید که نخست باید به اتاق شما می‌آیند. اتاق باید بازگو کننده نحوه مدیریت شما باشد، زیرا ظاهر اتاق در بدو ورودشان تأثیری مستقیم بر آنها می‌گذارد. طراحی اتاق مدیریت دارای استاندار خاصی نیست، همه چیز تابع اندازهِ فضا، مبلمان، رنگ و نورپردازی است. در همین امتداد ما در زیر به شما نکات و راه حل‌های مؤثر را بیان می‌داریم:

مبلمان اتاق مدیریت

مبلمان اتاق مدیریت

بدیهی است که اتاق یک مدیر باید در انتخاب مبلمان حرفی برای گفتن داشته باشد. یک مدیر بهتر از هر فرد دیگری شرایطی را که در آن شرکت شکوفا می‌شود را می‌داند، چرا؟ بالاخره او مدیر است. اما با این وجود، چند نکته کاربردی نیز وجود دارد که باید آنها را به خاطر سپرد، مانند مبلمان مورد نیاز اعم از صندلی مدیریت، میز مدیریت، قفسه‌بندی کتاب و کمد مخصوص برای ذخیره‌سازی پرونده‌ها و تأمین منابع، یک میز کوچک برای چاپگر و وسائل مورد نیاز باشد. در بیشتر موارد، همه مبلمان مورد نیاز برای دکوراسیون اتاق مدیریت به راحتی قابل دسترس است، تنها مدل و رنگ است که می‌تواند احساسات متفاوت را منتقل کند. همچنین، اتاق مدیریت مکانی برای برگزاری جلسات تجاری کوچک و بزرگ است.

مطمئناً مکانی برای برقراری تماس‌های خصوصی است، بنابرای فضا باید به همین ترتیب کاربردهای مختلف را منعکس کند. برای هر منظور بر حسب اندازه اتاق، فضاهای مختلفی ایجاد کنید، یک منطقه می‌تواند برای میز مدیر عامل باشد، مورد دیگر می‌تواند یک میز کنفرانس و یا یک کاناپه یا یک میز کوچک و صندلی برای نشستن و گپ زدن با دیگران باشد (همچنین چندین صندلی مهمان برای بازدیدکنندگان در جلوی میز خود نیز تهیه کنید). چیدمان مبلمان اتاق مدیریت نیز باید به گونه‌ای باشد که میز مدیریت در مرکز و یا نقطه کانونی باشد، به طوری که در زمان ورود افراد، شخص مدیر در مرکز دیده شود.

رنگ اتاق مدیریت

رنگ اتاق مدیریت چگونه باید باشد

رنگ بر روحیه مدیر و بر سطح فعالیت او تأثیر می‌گذارد. بنابراین انتخاب رنگ تصمیمی کلیدی است. اتاق‌های شلوغی که برای جلسات طوفان مغزی استفاده می‌شود ممکن است قرمز، زرد یا نارنجی باشد که رنگ‌های بسیار پرانرژی هستند. با این حال، باید توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از آن‌ها می تواند منجر به رفتار غیرمنطقی و غیرقابل پیش بینی شود! اتاق‌های آرام برای تامل و حل مسئله می‌توانند به رنگ آبی یا بنفش، که هر دو رنگ مرتبط با آرامش و حقیقت هستند تمام شوند، اما استفاد بیش از حد بسیاری از این رنگ‌ها می‌توانند اثر بسیار سردی داشته باشند. رنگ‌های قهوه‌ای، سفید و خاکستری اغلب به دلیل خنثی بودن محبوبیت بیشتری در دکوراسیون اتاق مدیریت دارند.

اما یک سؤال: چرا رنگ‌های سفید و مشکی بیشتر محبوب هستند؟ از نظر فنی سفید بودن عدم وجود رنگ است و سیاه با آمیختن رنگ‌های اولیه با هم حاصل می‌شود. سفید اغلب برای بازتاب پاکی و فرهنگ مینیمالیستی استفاده می‌شود که برای استارتاپ‌ها فوق‌العاده است، در حالی که سیاه برای ایجاد روحیه استحکام و قدرت یک سازمان کاربرد دارد و برای شرکت‌های معروف و بزرگ انتخابی مناسب است. شما باید مطمئن شوید که از این موارد به نسبت‌های درست استفاده می‌شود، در غیر این صورت ممکن است برداشت کاملاً غلطی از فضای کاری شما ارائه شود. فراموش نکنید که رنگ موضوعی بسیار احساسی و ذهنی است و باید آنچه که شخصیت فردی و سازمان شما دارد را منعکس کند.

نورپردازی اتاق مدیریت

نورپردازی اتاق مدیریت چگونه باید باشد

برای نحوه روشنایی اتاق مدیر، از نورپردازی هوشمندانه استفاده کنید. همیشه سعی کنید نور طبیعی را برجسته کنید تا فضای اتاق روشن‌تر و بیشتر مورد استقبال افراد باشد. از چراغ‌های ویژگی مانند لامپ‌های نئونی و چراغ های LED برای ایجاد احساس بیشتر در اتاق استفاده کنید. نورپردازی اداری برای سلامتی، رفاه و همچنین بهره‌وری مدیر از اهمیت بالایی برخوردار است. از نظر علمی اثبات شده است که نوع نورپردازی مورد استفاده در اتاق ریاست، در واقع بر نحوه مدیریت، خلق و خوی و سلامت مدیرعاملان به مرور زمان تأثیر می‌گذارد. اگرچه نورپردازی انتخابی نباید خیلی خسته و کسل‌کننده باشد، در عین حال نیز نباید درخشندگی شدید و زیادی نیز داشته باشد؛ به طور کلی باید یک هارمونی روشنایی را ایجاد و آن را حفظ کنید.

غالباً توصیه می‌شود که نورپردازی در داخل اتاق تا حد ممکن با نور بیرون هماهنگ شود (اگر نور طبیعی در دسترس باشد). علاوه بر این، بسته به چیدمان فضای اتاق مدیریت، ممکن است انواع مختلفی از چراغ‌ها مانند چراغ‌های سقفی، لامپ‌های دیواری و موارد دیگر مورد نیاز باشد. اگرچه عواملی که تعیین کننده بهتر‌ین روشنایی اتاق است، اما باید بدانید که روشنایی از اتاق به اتاق و از کسب‌وکار تا کسب‌و‌کار دیگر متفاوت است.

اهمیت طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

اهمیت طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

اتاق مدیریت باید ارزش شرکت را منعکس کند و به عنوان مهم‌ترین فضای اداری، آنچه تجارت را تحریک می‌کند و شرکت را توسعه می‌دهد انگاشته شود. رنگ و مبلمان می‌توانند فرهنگ این فضا را منعکس کنند و در روحیه افراد تأثیری بنیادین بگذارند.

همچنین اتاق مدیریت باید در مورد ارزش‌ها و مأموریت اصلی شرکت طراحی شود و از آن برای هدایت گزینه‌های طراحی خود استفاده کند. برای مثال اگر شرکت سادگی را ارزش قرار دهد، ممکن است بخواهید با سبکی مینیمالیستی و استفاده از یک رنگ شروع به تزئین فضا کنید. اگر نوآوری ارزش اساسی شرکت است، اتاق مدیریت نیز باید در نهایت طراحی مدرن و آینده نگرانه طراحی شود.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا