رپورتاژ آگهی

مراحل تهیه موزاییک پلیمری با مزایا و اهمیت کاربرد آن برای شما

موزاییک پلیمری یک نوع سنگ مصنوعی است که با استفاده از بتن و مواد پلیمری ساخته شده است. این موزاییک دارای تنوع رنگ و نقش‌های بسیار زیادی است. این موزاییک‌ها از موادی مانند سیمان، ماسه، پودر سنگ و غیره تشکیل شده‌اند. چنانچه می‌خواهید از معایب و مزایای موزاییک پلیمری مطلع شده و اطلاعاتی را درباره موزاییک پلیمری بدست آورید با ما همراه شوید.

تعریف موزاییک پلیمری

موزاییک پلیمری یک نوع سنگ مصنوعی است که با استفاده از بتن و مواد پلیمری ساخته شده است. برای اینکه بتوانیم تفاوت موزاییک پلیمری با انواع دیگر موزاییک را متوجه شویم باید مواد تشکیل دهنده موزاییک پلیمری را با انواع موزاییک مقایسه کرده و تفاوت آن‌ها را بدست آوریم.  بتن را از آب، سیمان پرتلند و افزودنی‌های بتنی تهیه می‌کنند و از این بتن برای ساخت موزاییک پلیمری استفاده می‌شود. بتن معمولی را  از بتن و سنگدانه‌هایی که شکل‌ها و انواع مختلفی دارند به دست می‌آورند. زمانی که آب و سیمان پرتلند را مخلوط کنید این مخلوط واکنش شیمیایی می‌دهد که در این واکنش تمامی سنگدانه‌های به هم چسبیده کفپوش بتنی را ایجاد می‌کند. کفپوش پلیمری یا همان بتن پلیمری  تفاوت زیادی با کفپوش بتنی بدون پلیمری دارد. این تفاوت در ساختار کفپوش بتنی بدون پلیمر است که آن هم به این صورت است که این ترکیب دارای یک موادی به نام پلیمریزاسیون است که با آب و سیمان ترکیب شده و کفپوش بتنی بدون پلیمری را تشکیل داده است.

برای استفاده از موزاییک پلیمری باید بدانید که این موزاییک نسبت به باقی موزاییک‌ها عمر کمی داشته ولی به مرور زمان این اتفاق رفع شده و با تکیه به علم توانسته‌ایم این مشکل را حل کنیم و با استفاده از فرآیندهای شیمیایی این مشکل رفع شده است و امروزه می‌توان گفت که  موزاییک پلیمری یکی از پرطرفدارترین  موزاییک‌های جهان است. شاید به نظر برسد که با استفاده از ابزارها توانسته‌ایم به موزاییک پلیمری کیفیت بدهیم اما  این با تکیه بر دانش یک متخصص  انجام گرفته و کیفیت نهایی را یک متخصص موزاییک به عمل خواهد آورد. چنانچه می‌خواهید از معایب و مزایای موزاییک پلیمری مطلع شده و اطلاعاتی را درباره موزاییک پلیمری بدست آورید با ما همراه شوید.

جهت سفارش موزاییک پلیمری با شماره های ۴۶۱۲۰۱۳۰ –۰۲۱ | ۴۴۰۰۰۴۹۴ –۰۲۱ تماس بگیرید.

موزاییک

کلمه موزاییک را از یک واژه انگلیسی به نام Mosaic گرفته‌اند. در گذشته با چیدن سنگ‌های طبیعی کنار هم موزاییک ایجاد می‌کردند. امروزه با پوشاندن کف زمین با انواع کفپوش بتنی موزاییک ایجاد می‌شود. موزاییک‌ها از مصالح پر کاربرد یک ساختمان محسوب می‌شوند. موزاییک پلیمری انواع و گونه‌های مختلفی دارد که هر کدام از این گونه‌ها طی فرآیند خاصی ساخته می‌شوند. موزاییک به کفپوشی متراکم گفته می‌شود که با بتن و افزودنی‌های بتن درست شده و شکل می‌گیرد.

مواییک پلیری طرح یاس

مواد تشکیل دهنده موزاییک

 • اولین موادی که در موزاییک پلیمری به کار برده می شود سیمان است. سیمان، موزاییک را در برابر ضربه‌های مختلف قوی و محکم می‌سازد.
 • دومین موادی که برای درست کردن موزاییک پلیمری استفاده می‌شود ماسه است.
 • سومین موادی که برای تشکیل و درست کردن موزاییک پلیمری استفاده می شود پودر سنگ است.
 • ماده چهارم برای تشکیل موزاییک پلیمری ماده پلیمری است. که برای استفاده در این موزاییک به کار می‌رود.
 • سنگدانه‌ها با انواع و سایزهای مختلفی برای موزاییک حیاط و واش بتن استفاده می‌شود.

کاربرد موزاییک پلیمری

 • آخرین موادی که برای ساخت موزاییک پلیمری استفاده می شود آب است که به شیوه‌های لرزشی و متراکمی درست و تشکیل می‌شود.

انواع موزاییک

موزاییک‌ها یک لایه یا دولایه هستند که موزاییک‌های دو لایه، از لایه‌های زیرین یا همان نارین ساخته شده است. برای لایه روی موزاییک و برای تزیین موزاییک از این نوع استفاده می‌شود. لایه‌های زیرین از ضخامت و استحکام بیشتری برخوردار است که این نوع موزاییک از سیمان، آب و ماسه تهیه و تشکیل می‌شود. این موزاییک‌های زیرین یا همان موزاییک‌های نارین تحمل بیشتری نسبت به باقی موزاییک‌ها دارند. یک لایه این موزاییک‌ها برای تزئین استفاده می‌شود که برای طرح، رنگ و نقش موزاییک‌ها از آن کمک می‌گیرند. موزاییک‌ها به دلیل انواع مختلفی که دارند، کاربردهای مختلفی هم دارند. همین موضوع باعث بیشتر شدن علاقه مردم جهان نسبت به موزاییک‌ها شده است. چرا که با تنوعی که موزاییک‌ها دارند می‌توانند خانه‌ها را زیباتر و قشنگ‌تر جلوه دهند.

انواع کاربرد موزاییک

 • کف حیاط‌های خانه
 • محوطه‌های ساختمان‌ها
 • برای استفاده در محیطهای باز برای پیاده‌روی آسان‌تر مانند پارک‌ها و فضای باز
 • کف ویلاها و باغ‌ها در داخل و خارج آن‌ها
 • همین طور شما می‌توانید پشت بام خانه‌تان را با موزاییک بپوشانید.

جهت آشنایی بیشتر و کامل تر با این محصولات، میتوانید مقاله “موزاییک بتنی پلیمری” را در وبلاگ آبین بتن مشاهده کنید.

انواع موزاییک پلیمری

پلیمر چیست؟

پلیمر از دو واژه پلی به معنی زیاد و مر به معنی واحد تشکیل شده است؛ که می‌توان در گفتار ساده گفت یک نوع از ساختار های مولکولی هستند یا به صورت طبیعی یا به صورت غیر طبیعی؛ که نوع طبیعی آن را می‎‌توان در طبیعت یافت. اما اگر بخواهیم غیر طبیعی را توضیح دهیم باید بگوییم ماده غیر طبیعی پلیمری را م توان گفت که یک نوع ماده تکرار شونده است که این ماده را می توان از کربن، هیدروژن و هر از گاهی هم از  اکسیژن، نیتروژن، سولفور، کلر، فلور، فسفر و سیلیکون ساخته و تولید کرد. برای درست کردن و ایجاد زنجیره‌ای برای واحدها، مرها به صورت شیمیایی ایجاد می‌شوند که به یکدیگر قلاب یا همان پلیمریزه می شوند. حالا این ترکیب به هم متصل شده و کاغذهای رنگی را ایجاد کرده که حلقه‌های رنگی را به هم متصل می‌کند تا بتوانند به درک بهتر پلیمرهای رنگی کمک کنند. پلیمرها می‌توانند به صورت زنجیره‌ای یا تک بعدی ظاهر شوند و همین طور می‌توانند قابلیت ذوب شدن هم داشته باشند. این زنجیره‌ها به عنوان پلیمرهای ترمو پلاستیک و نیز پلیمرهای خطی شناخته می‌شوند. بطری، فیلم، لیوان و فیبرهای پلاستیکی هم  جزء پلاستیک‌های ترموپلاستیک محسوب می شوند. پلیر ها می‌توانند به صورت یک شبکه سه بعدی که پس از تشکیل آن از قابلیت ذوب شدن مجدد برخوردار نیستند نیز ظاهر شوند. این شبکه‌ها را پلیمرهای ترموست نامگذاری کرده‌اند. پلیمر در تشکیل موزاییک پلیمری بسیار موثر و پرکاربرد است و مهندسین پلیمر بسیار زیاد از آن در ساخت موزاییک پلیمری استفاده می‌کنند

موزاییک پلیمری

مزایای استفاده از موزاییک پلیمری

همان طور که گفتیم موزاییک پلیمری یکی از موزاییک‌های پرطرفدار بین مردم جهان است زیرا دارای مزایای زیادی است که شما می‌توانید در مطلب زیر تمامی مزایای موزاییک پلیمری را مشاهده کنید.

 • این موزاییک قابل شست‌وشو است و آب نمی‌تواند به آن نفوذ کند.
 • موزاییک پلیمری را با استفاده از ماسه و سیمان می‌توان به راحتی نصب کرد.
 • برای این که تنوع در شکل‌های این موزاییک بسیار است لازم به تراشکاری موزاییک‌ها نیست.
 • این موزاییک‌ها قابلیت خود پاک شوندگی دارند و هیچ وقت بر روی موزاییک لکه‌های سیاه و تیره نمی‌بینید.
 • بسیار براق و زیبا هستند و به خانه شما نمای بسیار زیبایی می‌دهند.
 • این موزاییک‌ها در نقش و رنگ و ابعاد بسیار زیاد و با تنوع مختلف تهیه می‌شوند.
 • بسیار کم وزن و سبک هستند و این مزیت بسیار خوبی در نصب این موزاییک‌ها است.
 • قیمت بسیار مناسبی دارد.
 • این موزاییک را می‌توان در هر حالتی نصب کرد و نصبش بسیار آسان و ساده است.

جهت اطلاعات بیشتر به فروشگاه اینترنتی گروه تولیدی صنعتی آبین بتن مراجعه کرده تا مشاورین فروش شما را بهتر راهنمایی کنند.

تلفن های تماس دفتر مرکزی آبین بتن:

 • ۰۲۱۴۶۱۲۰۱۳۰
 • ۰۲۱۴۶۱۰۰۸۸۵
 • ۰۲۱۴۴۰۰۰۴۹۴

«این محتوا یک رپورتاژ آگهی است و  ویکی ساختمون هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.»

مشاهده بیشتر

بهار کریمی

از همان خردسالی عاشق ساختمان سازی و ادبیات بودم که در نهایت عشق ساخت و ساز موجب شد تا در رشته عمران تحصیل کنم. اکنون پس از 3 سال همکاری فوق العاده با شرکت آینده پژوهان نوآور کارگشا، با افتخار سردبیر وب سایت ویکی ساختمون هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا