اخبار ساختمانپروژه های معماری

معرفی شرکت کوزو : پروژه ها و سابقه همکاری شرکت کوزو با ایران

شرکت کوزو به عنوان اولین شرکت ساختمانی ترکیه که در ایران فعالیت می‌کند، از سال ۲۰۱۰ و با حمایت دولت پروژه‌های بزرگی را در کشور انجام داده است. نام این شرکت بر روی چندین پروژه معروف کشور دیده می‌شود اما سؤالی که اغلب مورد پرسش قرار می‌گیرد این است که: «چرا ایران با شرکت کوزو وارد همکاری شد؟» برای پاسخ به این سؤال و کسب اطلاعات لازم در مورد کمپانی کوزو، مقاله دیگری از ویکی ساختمون را تا پایان بخوانید.

درباره شرکت کوزو

گروه ساختمانی کوزو (Kuzu Group) از سال ۱۹۴۳ به عنوان نمادی از اعتماد، موفقیت و توسعه در حوزه ساخت‌وساز در کشور ترکیه تأسیس شد. این شرکت بزرگ با پروژه‌های زیربنایی و روبنایی خود در بهبود پویایی توسعه در ترکیه امروزی نقش بسزایی ایفا کرده است.

تا به امروز، این گروه بین المللی بیش از ۵۰۰ پروژه ساختمانی و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را در ۳ قاره به پایان رسانده است. شرکت کوزو با بیش از ۱۰ هزار نیروی کار و ظرفیت تولید ۵ هزار خانه در سال، به ساخت پروژه‌های مبتکرانه، کاربردی، با کیفیت بالا و منحصربه‌فرد در سراسر کشور و جهان ادامه می‌دهد.

شرکت کوزو در حال حاضر رتبه ۱۴۱ را در میان پیمانکاران برتر بین المللی جهان کسب کرده است. این شرکت در جهت تبدیل شدن به یکی از ۲۰ شرکت برتر پیمانکاری در سراسر جهان پیشرفت چشمگیری داشته است. گروه کوزو با اتخاذ رویکرد «پایداری»، تمام زمینه‌های فعالیتی خود را وقف تلاش بی‌وقفه برای ایجاد جهانی با زندگی بهتر و در عین حال بهبود رفاه همه بشریت کرده است.

درباره شرکت کوزو

مشخصات شرکت کوزو

 • نوع سازمان: خصوصی
 • مدیر عامل: گوکچن کوزو
 • تاریخ تأسیس: ۱۹۴۳
 • صنعت فعالیت: ساخت واحدهای مسکونی، ساخت کارخانه تصفیه خانه فاضلاب، تصفیه آب و توسعه املاک و مستغلات
 • اندازه کمپانی: بیش از ۱۰ هزار
 • وبسایت: kuzugrup.com
 • آدرس نمایندگی کوزو در ایران (کوزو پارس): بزرگراه آفریقا، بالاتر از پل میرداماد، برج آناهیتا، واحد ۶۰۳

مأموریت شرکت کوزو

برای حضور در بازار رقابتی جهانی و توسعه تحقیقات فنی و مهارت‌های جدید است که با تولید ساختارها و راه حل‌های مردم‌گرا، اولویت دادن به سرمایه انسانی و دانش فنی و استفاده از فناوری پیشرفته جهت ایجاد یک محیط هماهنگ، متعادل و پایدار همراه است.

شرکت‌های زیر مجموعه کوزو عبارتند از:

 • شرکت انبوه ساز مسکن کوزو
 • شرکت ساخت و ساز کوزو
 • شرکت املاک و سرمایه گذاری کوزو
 • شرکت ساخت و ساز Dört K
 • شرکت تولید برق و تجارت کوزو
 • شرکت ساختمانی Güner KUZU

ویژگی‌های شرکت کوزو

 • ارائه پروژه‌های به موقع در زمان مشخص شده
 • استفاده از پرسنل مجرب و واجد شرایط
 • ارائه تجهیزات پیشرفت و مطابق با فناوری‌های روز
 • ایجاد محیطی پویا جهت تعامل سازنده بین کارکنان
 • انجام کلیه اقدامات بهداشتی و ایمنی لازم جهت محافظت از کارکنان
 • تلاش برای حفظ استانداردهای محیط زیستی
 • پیش‌بینی مشکلات و برطرف کردن آن‌ها

گروه کوزو تمام فرآیندهای تجاری خود را حول یک رویکرد دوستدار محیط زیست شکل می‌دهد و این حساسیت زیست محیطی را با آینده نگری و سرمایه گذاری برای ورود به فناوری‌های محیط زیستی که قرار است به یکی از خطوط اصلی تجارت آینده تبدیل شود، ترکیب می‌کند.

پروژه‌های احداث شده توسط شرکت کوزو

پروژه‌های احداث شده توسط شرکت کوزو

پس از امضای قرارداد با وزارت برنامه ریزی و توسعه شهری الجزایر در سال ۲۰۱۴، گروه کوزو ساخت ۲۶۶۰۰ واحد مسکونی در شهرهای الجزایر را شروع کرد. هتل ۵ ستاره SeaPearl Ataköy واقع در استانبول با هزینه سرمایه گذاری ۲،۷ میلیارد دلار، اولین پروژه برتر دریایی ترکیه با بیشترین پتانسیل درآمد تاکنون است که توسط کوزو ساخته شده است.

شرکت کوزو پروژه SeaPearl Ataköy را با توافق نامه‌ای بین گروه جمیرا (Jumeirah Group) امضا کرد. افتتاح هتل ۲۰۲ اتاقه و ۶۲ واحد مسکونی، واقع در نوار ساحلی، برای سال ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده بود. تأسیسات هتل با معماری منحصربه‌فرد خود نه تنها به Ataköy بلکه به شهر استانبول نیز ارزش بالایی افزوده است.

گروه کوزو آخرین فناوری‌های ساخت‌وساز را با طراحی‌های آوانگارد در پروژه Kumru ارائه داده است است در بهترین مکان‌های آنکارا با هزینه سرمایه گذاری ۱ میلیارد دلار ساخته شده است. پروژه Kumru معتبرترین پروژه‌های مسکونی در آنکارا است.

از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳، این گروه تمام تصفیه خانه‌های فاضلاب دولت استانبول را اداره کرد. گروه کوزو همچنین بزرگترین اپراتور خصوصی تصفیه خانه فاضلاب در ترکیه است که از سال ۲۰۰۳ کلیه شبکه‌های WWTP ISKI استانبول و از سال ۲۰۱۲ BUSKİ Bursa WTP را اجرا و ساخته است.

این شرکت تجارت خود را به بورسا گسترش داد و شروع به کار تمام تصفیه خانه‌های فاضلاب و آب آشامیدنی BUSKİ کرد. گروه کوزو همچنان به گام‌های پیشگامانه در تصفیه آب ادامه داد. در پروژه دیگری در شهر بورسا، کوزو ساخت اولین و تنها سیستم سوزاندن لجن بستر مایع در نیروگاه تولید برق را ​​به انجام رساند و در سال ۲۰۱۷ بهره برداری کرد.

پروژه‌های احداث شده توسط شرکت کوزو

سابقه همکاری شرکت کوزو با ایران

ساخت پروژه مسکن مهر در پردیس که شامل ۳۷ هزار واحد مسکونی است، هم اکنون در حال انجام است. این پروژه بزرگترین پروژه مسکن اجتماعی در جهان است. گروه کوزو هدف تکمیل و تحویل مرحله دوم پروژه در پردیس را بر عهده دارد. پروژه پردیس علاوه بر آپارتمان، از ۷۶ مدرسه، ۳۱ مکان ورزشی، ۱۷ مسجد، ۷ مرکز درمانی، ۷ فرهنگسرا و ۳ پارک تشکیل شده است.

در ژانویه ۲۰۱۰، گروه کوزو در مناقصه ساخت ساختمان‌های مقاوم در برابر زلزله در تهران برنده شد. این گروه مرحله اول پروژه مگا که متشکل از ۲۰ هزار آپارتمان بود را در سال ۲۰۱۳ به اتمام رساند. شهر اقماری ساخته شده در پرند همچنین شامل ۴۸ مدرسه، ۸ مکان ورزشی، ۱۴ مسجد، ۵ مرکز درمانی، ۷ فرهنگسرا و ۱ پارک است.

کمپانی کوزو در سال ۲۰۱۶ مناقصه احداث تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران را برنده شد. این پروژه با ارزش قرارداد ۱۲۵ میلیون یورو توسط بانک توسعه اسلامی تأمین می‌شود که بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب (WWTP) در ایران است. طراحی این پروژه و ساخت آن در سال ۲۰۱۷ آغاز شد.

مجموعه عکس‌های پروژه‌های مسکن مهر

سابقه همکاری شرکت کوزو با ایران

شرکت کوزو با ایران

مأموریت شرکت کوزو

مشخصات شرکت کوزو

کلام آخر

شرکت کوزو از کمپانی‌های مشهور در ایران است که در صنعت ساخت‌وساز فعالیت می‌کند. این گروه بین‌المللی که در ایران مسئولیت احداث فازهای مختلف مسکن مهر را بر عهده دارد، همکاری خود را برای سال‌ها تمدید کرده است. این شرکت با سابقه‌ای بیش از ۷۰ سال، از کمپانی‌های پیشرو در ساخت‌وساز است که با کشورهای مختلف جهان همکاری مؤثر برقرار می‌کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

 1. پروژه های ساختمانی شرکت کوزو یکی از موفق ترین پروژه های ارتفاع کاران کارابین راپل برای اجرای نماشویی و کفسابی می باشد. در سال ۱۳۹۸بیش از هزار ساختمان مسکونی توسط تیم کارابین راپل نماشویی و کفسابی شده است. از جمله معروف ترین همکاری های ما با تیم کوزو نماشویی ساختمان مسکن مهر فاز کوزو در پرند می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا