مقالات کارگشا

گچ ساتن چیست و چه مشخصاتی دارد؟

گچ ساتن، محصولی ترکیبی است که مخصوص اجرا در روی کار طراحی و تولید شده است. چرا این محصول بهترین گزینه جهت پرداخت می باشد؟ گچ ساتن چه خصوصیاتی داشته و وجه تمایز آن از سایر محصولات روی کار چیست؟

پس از زیرسازی سطوح با گچ زیر کار، لازم است جهت ایجاد سطح صاف و صیقلی از گچ پرداخت استفاده کرد. به این ترتیب زیرسازی مناسبی جهت پوشش با کاغذ دیواری و یا نقاشی ساختمان فراهم می آید.

ساده ترین محصولی که می توان در پرداخت از آن استفاده کرد، گچ سفید کاری معمولی است که فاقد افزودنی ها می باشد. این گچ دارای ویژگی های طبیعی از نظر زمان گیرش و قدرت استحکام است.
محصول دیگری که نسبت به گچ سفیدکاری، مرغوبتر بوده و می توان در پرداخت از آن استفاده کرد، گچ میکرونیزه است. مراحل تولید این گچ تا پیش از آسیاب با گچ سفیدکاری، مشابه می باشد. اما آسیابی که گچ میکرونیزه تولید می کند، از نوع سپراتور است که قابلیت پودر کردن سنگ گچ دهیدراته تا حد میکرون را دارد.
گیرش این گچ نسبت به گچ معمولی بالاتر بوده و قدرت پوشش دهی خوبی دارد. اما کارشناسان به کمک ترکیبات شیمیایی خاصی که به گچ میکرونیزه به صورت خشک اضافه کردند، محصولی جدید جهت پرداخت و پوشش نهایی ایجاد نمودند که از خواص بی نظیری برخوردار بود.
این محصول با نام گچ ساتن، روانه بازار شده و با استقبال چشمگیری از سوی مصرف کنندگان مواجه بوده است.

گچ ساتن

مزایای گچ ساتن

  • ضد خش، ضد خراش و ضد ضربه
  • استحکام فوق العاده
  • پایداری در مقابل نم و رطوبت
  • چگالی پایین و در نتیجه وزن مخصوص کمتر
  • خواص آکوستیکی قوی تر
  • گیرش اولیه و ثانویه بالا
  • به حداقل رسیدن ضایعات گچ

روش کار با گچ ساتن چگونه است؟

جهت رسیدن به حداکثر نتیجه، بهتر است پیش از پرداخت با گچ ساتن، عیوب ظاهری سطوح را برطرف کرده و تا حد امکان اصلاح نمود.
سپس ظرف مناسبی را تا مقدار مشخصی آب ولرم و عاری از آلودگی پر کرده و پودر آماده را کم کم به آن اضافه می کنند. پس از جذب آب توسط دانه های گچ، ملات حاصل به کمک همزن یا میکسر همگن می گردد.
باید دقت شود به جز گچ هیچ ماده دیگری به ملات اضافه نگردد. ملات حاصل به کمک ماله یا کاردک مخصوص، بر روی سطوح اجرا می گردد.

آیا می توان گچ ساتن را انبار کرد؟

گچ ساتن مانند سایر انواع گچ، در صورت رعایت شرایط خاص قابل انبار کردن است. این شرایط  شامل محل خشک و دور از تابش نور مستقیم خورشید می باشد که مجهز به پالت های چوبی یا پلاستیکی بوده و حداقل یک متر از دیوارها و از هم فاصله داشته باشند.
روی هر پالت نیز حداکثر ده کیسه قرار گیرد. توصیه می شود کیسه های گچ بیش از 6 ماه انبار نگردد، چرا که خواص آن به تدریج تضعیف می شود.

منبع:

http://www.pardisplaster.com

برای داشتن یک برآورد ریالی از این محصول، به بخش قیمت گچ ساتن مراجعه نمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا