مقالات کارگشا

کالینینگراد؛ شهر موزه ها و گالری ها

کالینینگراد (Kaliningrad) از دیگر شهرهای میزبان بازی هاست که در ساحل دریای بالتیک و جدا از خاک لهستان و لیتوانی واقع شده است.
کالینینگراد شهری بندری و مرکز استان کالینینگراد روسیه است .این منطقه که ۳۰۰۰ کیلومتر با خاک روسیه فاصله دارد پس از جنگ جهانی دوم از آلمان گرفته شد. ناوگان بالتیک روسیه در بندر کالینینگراد قرار دارد. کالینینگراد ۲۲۳ کیلومتر مساحت و ۴۳۱۴۰۲ نفر جمعیت دارد. در جنگ جهانی دوم بمب‌افکن‌های بریتانیا این شهر را تقریبا نابود کردند، اما پس از تصرف شهر به دست نیرو‌های شوروی، در سال ۱۹۴۶ شهر به نام «میخائیل کالینین» نام‌گذاری شد.

کالینینگراد؛ شهر موزه ها و گالری ها

 

ورزشگاه

این شهر خانه تیم فوتبال بالتیکا است که در لیگ دسته یک روسیه فعالیت می‌کند. این تیم تاکنون سه فصل حضور در بالاترین سطح فوتبال روسیه را تجربه کرده است و به همین خاطر قرار است ورزشگاه این شهر بعد از جام جهانی در اختیار این تیم قرار گیرد. این ورزشگاه از سال ۲۰۱۵ ساخت آن شروع شده است.
از ورزشگاه آلیانس آرنا به عنوان الگوی ساخت این ورزشگاه استفاده شده است و ۱۱ میلیارد روبل برای ساخت این ورزشگاه هزینه شده است. 

کالینینگراد با داشتن ورزشگاه کالینینگراد میزبان ۴ بازی جام جهانی روسیه است.
ظرفیت ورزشگاه بالتیک آره نا ۳۵۲۱۲ نفر است که پس از جام جهانی روسیه به ۲۵ هزار نفر کاهش می‌یابد.
4 مسابقه ای که ورزشگاه بالتیک آره نا در جام جهانی میزبان است:
1-  اسپانیا – مراکش
2-  کرواسی- نیجریه
3- صربستان- سوئیس
4- انگلیس- بلژیک

کالینینگراد، شهر موزه ها و گالری ها

 

وضعیت اقتصادی شهر 

قیمت ها در لیتوانی و لهستان در مقایسه با کالینینگراد بهتر هستند و شهروندان اروپا برای سفر به همسایگان این منطقه نیازمند ویزا نیستند. اما ساکنین محلی از شرایط اقتصادی بد در این منطقه برخوردارند. 
 توریسم وطنی آلمانی که بخش اعظمی از مسافران به کالینینگراد را بدلیل رشته های فرهنگی تاریخی به خود اختصاص داده بود، در حال از بین رفتن است و همچنین برای روس ها هم رفتن به حاشیه دریای سیاه و یا خارج روسیه مناسب تر است. مکان هایی با آب های گرم تر و زیر ساخت های توریستی بهتر در مقام مقایسه با کالینینگراد.
پیامدهای این شرایط دشوار اقتصادی روی خشن خود را به ساکنان محلی نشان داده است. به دلیل وابستگی شدید این منطقه به روسیه و کشور های همسایه، قیمت ها بالاتر از بقیه نقاط روسیه است اما حقوق و مزایا در مقایسه با روسیه به دهک پایین دستمزدها در روسیه تعلق دارد. نرخ بیکاری در حدود ۱۰% است که بالاتر از متوسط آن در روسیه است.

کالینینگراد؛ شهر موزه ها و گالری ها

 

اماکن دیدنی کالینینگراد

کالینینگراد هم دارای زیبایی طبیعی و هم مکان‌های دیدنی می‌باشد. معماری عمومی این شهر یکی از جاذبه‌های کالینینگراد است. متأسفانه تقریبا هیچ ساختمان قبل از جنگی در مرکز این شهر وجود ندارد. علاقه مندان به ریاضی حتما از قدم زدن در امتداد پل های این شهر که الهام بخش مسائل معروف ریاضی هستند، لذت می برند.
یکی از اصلی ترین جاذبه های این شهر کلیسای جامع کونیگزبرگ است که یکی از ساختمان‌های بی‌نظیر در این شهر می‌باشد. . کالینینگراد پر از موزه‌ها و گالری‌های هنری می‌باشد. قسمتی از موزه اقیانوس‌های جهان روی آب و قسمتی زیر دریایی قرار گرفته است.
بهترین گالری در این شهر، گالری هنر ایالت کالینینگراد می‌باشد. در این گالری مجموعه‌ای از هنر‌های مدرن و معاصر قرار داشته به نمایش گذاشته می‌شوند.

 

کلیسای جامع کونیگزبرگ

کالینینگراد؛ شهر موزه ها و گالری ها

 

موزه کهربا کالینینگراد

کالینینگراد؛ شهر موزه ها و گالری ها

 

حمل و نقل و جابجایی در داخل شهر کالینینگراد

برای رفتن به شهر کالینینگراد از شهرهای دیگر روسیه می‌توانید از  هواپیما، اتوبوس، قطار، کشتی و خودرو استفاده کنید. البته فرودگاه این شهر در فاصله ۲۱ کیلومتری آن واقع شده است که بعد از رسیدن به آن می‌توانید با استفاده از تاکسی به داخل شهر بروید. بعد از رسیدن به شهر نیز برای گشت و گذار در شهر و رفتن به مکان‌های مختلف آن می‌توانید از سیستم حمل و نقل عمومی، تاکسی و یا خودروی اجاره‌ای استفاده کنید. می‌توان گفت که بهترین راه برای گشت و گذار در شهر استفاده از اتوبوس‌های داخل شهر است. چرا که با استفاده از آن‌ها می‌توان تقریبا به همه نقاط شهر رفت. همچنین برای استفاده از این اتوبوس‌ها معمولا نیازی نیست که بیشتر از ده دقیقه منتظر بمانید. 

کالینینگراد؛ شهر موزه ها و گالری ها

 

محل اقامت و هتل‌ها در کالینینگراد

گستره هتل‌ها و گزینه‌های اقامتی در کالینینگراد متنوع است. این شهر هم دارای هتل‌های لوکس 4 ستاره و هم هتل‌ها و مهمان سراهای ساده مقرون به صرفه می‌باشد. اگرچه بیشتر گزینه‌های اقامتی در این شهر معمولی هستند، معمولاً این هتل‌ها دارای Wi-Fi مجانی، پارکینگ و صبحانه مجانی هستند.
هتل‌های لوکس در کالینینگراد نیز سرویس‌های ویژه‌ای همچون سونا، استخر و رستوران دارند. این هتل‌ها معمولاً در ساختمان‌های مدرن و شیک قرار دارند، هتل‌های ارزان قیمت کالینینگراد سرویس‌های مفیدی همچون آشپزخانه و سرویس لباس شوئی را ارائه می‌دهند. 

کالینینگراد؛ شهر موزه ها و گالری ها

 

 در همه مناطق این شهرمسافت خوبی برای پیاده روی به موزه‌ها و مقبره‌های مهم وجود دارد.
ناحیه لنینگرادسکی (Leningradsky)، کمی دورتر و در شمال شرقی کالینینگراد قرار دارد اما بهترین گزینه‌های اقامتی را ارائه می‌دهد. این ناحیه دارای چشم انداز‌هایی از رودخانه، فضاهای سبز و و تعداد زیادی از معماری دوران پروشیایی می‌باشد. سبک معماری این ساختمان‌ها مربوط به دوران مارائوننهوف (Maraunenhof) است.

بهترین رستوران‌های کالینینگراد

کالینینگراد یک شهر سرزنده می‌باشد. یک بازدید کننده در این شهر حتماً به دنبال رستوران‌های لوکس یا معمولی برای غذا خواهد بود. خوشبختانه کالینینگراد گزینه‌های زیادی را در این مورد برای ارائه دارد. می‌توان یک وعده غذایی مناسب و خوب را در این شهر داشت. لیست زیر، بهترین رستوران‌های این شهر می‌باشند:
کلوب ماهی (Fish Club)
پیووار (Pivovar)
بورش وای سالو (Borsh y Salo)
مادام بوشه (Madam Bushe)
زولتر بیر (Zolter Bier)
بریتاننیکا ( Britannica)
گرکولس (Gerkules)
خامل (Khamel)

کالینینگراد؛ شهر موزه ها و گالری ها

 

اطلاعاتی در خصوص تغییرات ساعت ها در این شهر که باید بدانید

اختلاف ساعت با تهران: ۰۰۱:۳۰- ؛ یک و نیم ساعت عقب‌تر از تهران (کالینینگراد یک ساعت عقب‌تر از شهر مسکو می‌باشد)
زبان رسمی: روسی
واحد پول رسمی: روبل (RUB) واحد پول روسیه روبل است که اختصارا به صورت RUB و یا RUR نشان داده می‌شود. هر روبل روسی به ۱۰۰ کوپک تقسیم می شود. به طور مثال : ۲۱۵۰٫۲۰ که خوانده می شود ۲۱۵۰ روبل و ۲۰ کوپک
نرخ تبدیل ارز: هر ۱۰۰ روبل مسکو تقریبا برابر با ۱.۵ تا ۱.۸ دلار آمریکا است. 

کالینینگراد؛ شهر موزه ها و گالری ها

 

ارز مسافرتی به مسافران جام جهانی 

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، ترتیبات ارزی تأمین و پرداخت ارز مسافرتی برای مسافرینی که مقصد آن‌ها کشورهایی است که نیاز به اخذ ویزا ندارند را به بانک‌های عامل ابلاغ کرد.
بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، ترتیبات ارزی تأمین و پرداخت ارز مسافرتی برای مسافرینی که مقصد آن‌ها کشورهایی است که نیاز به اخذ ویزا ندارند را به بانک‌های عامل ابلاغ کرد؛ همچنین در این بخشنامه ارائه مجوز صادره از سوی سفارت فدراسیون روسیه توسط مسافر، تحت عنوان FAN ID به‌جای ویزای کشور مورد از نظر این بانک به منظور دریافت ارز مسافرتی، بلامانع شناخته شده است.
بر این اساس، در مورد مسافرینی که مقصد آن‌ها کشورهایی است که نیاز به اخذ ویزا ندارند، لازم است بانک عامل در هنگام تحویل ارز به مسافر در باجه فرودگاه، نسبت به تطبیق کارت پرواز مربوطه با کشور مقصد اعلامی از سوی مسافر، اقدام کند. یادآور می‌شود مسئولیت هرگونه اعلام اطلاعات خلاف واقع به عهده مسافر خواهد بود.

 در ادامه این محتوا به معرفی شهرهای دیگر بازی های جام جهانی و تغییرات و جذابیت هایی که به مناسبت جام جهانی در آن ها رخ داده است می پردازیم.  همچنین همگام با بازی های ایران در جام جهانی، وضعیت بازیکنان تیم ملی کشورمان در این شهرها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 پس با ادامه این مطلب با ما همراه باشید. 

 

مطالب مرتبط:

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018

منابع:

mag.safarestan.com

zarintravel.ir

www.yjc.ir

www.mehrnews.com

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا