مقالات کارگشا

ویلا kogelhof، طراحی شده توسط معماران paul de ruiter

املاک 25 هکتاری بخشی از یک برنامه بزرگ و ابتکاری از سمت دولت است و تصمیم بر این است که تا زون های زیست محیطی و منطقه ای را در سراسر کشور به هم متصل کند. مالک فعلی این ملک را در ابتدا در سال 2006 برای کشاورزی خریداری کرد. این زمین یک منطقه حفاظتی برای حیوانات و گیاهان بوده است و یک قطب توریستی محسوب می شد که برای عموم آزاد بود. اجازه ساخت و ساز در این منطقه تنها با این شرط داده می شد که این زمین به موقعیت کشاورزی خود باز گردد. کاشت حدود 71000 درخت شش ساله به آینده املاک تحت عنوان "ویلایی در میان جنگل" اشاره دارد. یک دریاچه مکعبی در منطقه کنده شد که نیاز به حذف 70 هزار متر مربع خاک داشت.

ویلا

بخشی از فضای خانه که در زیر زمین قرار دارد شامل فضای ورودی، پارکینگ (برای 6 اتومبیل و 1 تراکتور)،فضای انبار، حمام و فضای کار است که روی حوضچه قرار دارد. فضای اصلی زندگی در این مجموعه در یک جعبه شیشه ای شناور بالای زمین واقع شده است. طبقه همکف آن به طور کامل باز بوده به جز چند پارتیشن شیشه ای به عنوان جداکننده اتاقها. حجم های جداگانه ای برای آشپزخانه، اتاق های خواب، حمام و یک اتاق چند کاربردی است. 

پاسیو دارای دیوار های شیشه ای در دو طرف می باشد، به نحوی که از طریق اتاق خواب و حمام در دسترس می باشد. کل کف با اپوکسی سفید پوشیده می شود و مبلمان شامل طرح هایی کلاسیک از لکوربوزیه و الین گری است. نما کاملا از شیشه پوشیده شده است و دارای منظره ای چشمگیر از فضاهای پیرامون است.

یکی از اصول اولیه در طراحی این ویلا همراه بودن لوکس بودن با خوشحالی مطلق است. هدف از ساخت ویلا این بود تا خود کفا باشد. به این معنی که انرژی مورد نیاز خود را تامین کند تا آب گرم تولید کرد و زباله ها را بازیافت کند. برای اینکه ویلا از لحاظ تامین انرژی خود کفا باشد نما نقش بسیار مهمی را بازی می کند.

این نما اصطلاحا نمای آب و هوا نامیده می شود که ترکیبی است از لایه بیرونی شکل یافته از شیشه عایقدار که از کف تا سقف را می پوشاند و این نما از یک لایه درونی منعکس کننده نور پارچه ای نیز تشکیل می شود که قابلیت تا شدن را دارد. هنگامی که این پارچه پایین آورده می شود هوا از طریق سیستم تهویه به بیرون هدایت می شود. ویلا با استفاده از سیستم کرمایش مرکزی گرم می شود. در آینده ای نزدیک قرار است هوای گرم خانه از طریق اجاقی تامین شود که در آن از چوب هایی استفاده می شود که از طبیعت اطراف آورده می شوند. برق ویلا از طریق سلول های PV بر روی سقف و آسیاب بادی طراحی شده تامین می شود.

ویلا

منبع:

archdaily

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا