مقالات کارگشا

نصب نور مخفی کابینت چیست و چه مزایایی دارد؟ نصب نور مخفی کابینت را به چه کسی بسپاریم؟

بخش‌های مختلف خانه در دکوراسیون داخلی از المان‌ها و اصول مشخص اما متفاوتی استفاده می‌کنند. آشپزخانه‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین بخش‌های خانه نیز اصول خاص خود را دارند. نورپردازی یکی از مهم‌ترین المان‌های کاربردی در دکوراسیون آشپزخانه است که به شیوه‌های مختلفی از جمله نور مخفی صورت می‌پذیرد. نور مخفی در کابینت ویژگی‌ها و مزایای مختص به خود را دارد. در این مطلب از کارگشا به تشریح فرایند نصب نور مخفی کابینت و مزایای بالقوه آن خواهیم پرداخت.

نور مخفی کابینت چیست؟

نورپردازی شیوه‌های مختلفی دارد که نور مخفی یکی از این روش‌ها است. به لحاظ فنی نیز می‌توان گفت که نور مخفی شاخه‌ای از نورپردازی است فرد فقط روشنایی حاصل از منبع نور را می‌بیند. به عبارتی، تمامی تجهیزات مربوط به سیستم روشنایی به نحوی از دید کاربرد پنهان می‌شود. این شیوه از نورپردازی که نصب آن‌ها در کابینت‌های آشپزخانه بسیار دیده می‌شود، مزایای عمده دارد و به همین دلیل هم زیاد به چشم می‌خورد.

ثبت درخواست «اجرای نورپردازی» در سامانه جامع ساختمانی کارگشا

منبع‌های نوری از جمله لامپ‌هایی که در اجرای نور مخفی به کار برده می‌شود نیز خاص است. این منابع نوری عمدتاً به شکل باریک و دراز طراحی شده‌اند تا نصب آن‌ها در گوشه و کناره‌های بالا و زیر کابینت‌ها امکان پذیر باشد. از اصلی‌ترین منبع‌های نوری می‌توان به چند مورد زیر اشاره کرد.

 • لامپ‌های شلنگی
 • صفحات ال ای دی
 • رشته‌های اس ام دی (SMD)
 • رشته‌های ال ای دی (LED)
 • لامپ‌های ال ای دی و اس ام دی
 • لامپ‌های فلورسنت
 • لامپ‌های هالوژنی

نور مخفی کابینت چیست؟

کدام نوع منبع نور برای نور مخفی کابینت مناسب است؟

همه می‌دانیم که شرایط حاکم بر آشپزخانه با سایر نقاط خانه متفاوت است. در محیط آشپزخانه احتمال خیس شدن تجهیزات نورپردازی در اثر تماس مستقیم با آب یا رطوبت موجود در محیط بسیار بیشتر است. از این رو، مهم‌ترین موضوعی که باید در نظر داشت؛ این است که سعی شود از تجهیزات ضد آب استفاده شود. برای نمونه صفحات ال ای دی (LED) ضد آب نیستند و قاعدتاً گزینه مناسبی برای اجرای نور مخفی نخواهند بود.

بیشتر بخوانید: نحوه نصب کابینت چگونه است و نصب کابینت ممبران و هایگلاس چه مراحلی دارد؟

لامپ‌های اس ام دی (SMD) شفافیت بالایی دارند، مصرف برق در آن‌ها کم است، در رنگ‌های مختلف موجود هستند، ضد آب بوده، برای اهداف نور ضعیف و نور شدید به کار برده می‌شوند، از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده‌اند و هر بخش جدا از دیگر بخش‌ها خراب خواهد شد و دست آخر هم تعمیرات و نصب آن‌ها ساده است. لامپ‌های ال ای دی (LED) شفافیت کمتری نسبت به نوع اس ام دی دارند، نوع شلنگی ضد آب است، مصرفی انرژی پایینی دارند و فرآیند نصب آن‌ها ساده است.

نور مخفی کابینت را در کجاها می‌توان نصب کرد؟

اول از همه باید خاطر نشان کنیم که محدودیتی در مکان اجرای این نوع از سبک نورپردازی وجود ندارد، ولی در هر صورت باید به گونه‌ای باشد که بتوان به آن نور مخفی گفت، یعنی تجهیزات کاملاً مخفی باشد. فضاهای زیر ردیف کابینت پایینی، فضای زیر ردیف کابینت بالایی و فضای بالای ردیف کابینت بالایی از پر استفاده‌ترین موقعیت‌ها برای اجرای نور مخفی هستند.

نور مخفی کابینت را در کجاها می توان نصب کرد؟

مزایای نصب نور مخفی کابینت در آشپزخانه

 • زیباشناسی قوی یکی از مهم‌ترین مزایای این سبک از نورپردازی به شمار می‌رود.
 • با صرف کمترین هزینه یک نورپردازی کاملاً مناسب و ایده آل به دست می‌آید.
 • تنوع بالایی تجهیزات مربوط به نور مخفی اجرای طرح‌های مختلف را ممکن ساخته است.
 • فرآیند و نصب اجرای اغلب نور مخفی کابینت در آشپزخانه بسیار ساده و بدون هیچ گونه زیرسازی صورت می‌گیرد.
 • ماندگاری و مقاومت بسیار بالایی دارند.
 •  به دلیل ضد آب بودن برای استفاده در محیط‌های آشپزخانه به ویژه نزدیک سینک ظرف‌شویی بسیار مناسب هستند.
 • خرابی به صورت بخش به بخش است و تعمیر هر بخش از آن نیز به صورت جداگانه صورت خواهد گرفت.
 • مصرف انرژی بسیار پایینی دارند.
 • فضاهایی که در اثر نورپردازی‌های سقفی سایه دار و تاریک باقی مانده‌اند، به طور کامل روشن خواهند شد.

بیشتر بخوانید: کاشی کاری بین کابینت را چه کسانی و چطور انجام می دهند؟

نصب نور مخفی کابینت را به چه کسانی بسپاریم؟

نصب نور مخفی کابینت را به چه کسانی بسپاریم؟

برای اجرای نور مخفی در آشپزخانه خود، راه‌های زیادی در انتخاب یک نصاب پیش رو دارید. می‌توانید به طریق سنتی از طریق آشنایی‌های مستقیم و غیر مستقیم و یا صرفاً به صورت شانسی، مجری را برای کار خود انتخاب کنید و یا می‌توانید رو مبل در کمال راحتی، صرفاً با چند کلیک ساده از طریق فضای اینترنت بهترین شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات را بیابید.

انتخاب یک شرکت از میان تعداد زیاد گزینه‌های پیش روی شما و اطمینان از کیفیت کار آن‌ها شاید کاری دشوار باشد. سامانه جامع خدمات ساختمانی کارگشا که به صورت تخصصی در حوزه ساختمان فعالیت می‌کند، بستر بسیار مناسبی را برای انتخاب بهترین مجریان نور مخفی کابینت در آشپزخانه در اختیار شما قرار می‌دهد.

سخن آخر

نور پردازی یکی از مهم‌ترین المان‌های در دکوراسیون بخش‌های مختلف خانه از جمله آشپزخانه است. نورپردازی در آشپزخانه به دلیل ساختار خاصی که دارد، آن کارایی لازم را نخواهد داشت و در بخش‌های مختلف محیط آشپزخانه از جمله زیر کابینت‌ها باعث شکل گیری فضاهایی سایه دار و تاریک می‌شود. بهره گیری از سیستم نور مخفی، می‌تواند با کمترین هزینه و زحمت این مشکل را برطرف کند. سامانه کارگشا بستری برای انتخاب بهترین مجری‌های نور مخفی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا