مقالات کارگشا

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018

جام جهانی فوتبال به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای ورزشی دنیا از 25 خرداد الی 26 تیر ماه 97 در شهرهای مختلف روسیه برگزار می گردد.مسابقات جام جهانی روسیه در سال 2018، بیست و یکمین دوره خود را سپری می کند و برای بار اول است که در روسیه برگزار می گردد. در این دوره 32 تیم ملی مختلف شرکت می کنند و در مجموع 64 مسابقه در 11 شهر روسیه و 12 استادیوم برگزار می گردد.

فوتبال همانطور که در سایر نقاط جهان پرطرفدار ست در روسیه نیز محبوب ترین ورزش به حساب می آید. این بازی در سال 1910 به پیشنهاد مهندسین انگلیسی به روسیه آمد و به سرعت در سراسر کشور رواج پیدا کرد. امروز این بازی فقط یک سرگرمی نیست بلکه بخشی از فرهنگ ملی روسیه است. 

با اینکه 20 روز تا شروع مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 باقی مانده مقامات روسیه تلاش خود را می کنند تا مسابقات با بالاترین سطح ایمنی طرفداران و تماشاگران این مسابقات برگزار شود. با این حال مقامات روسیه اعلام کرده اند به عنوان میزبان هیچ نگرانی در مورد وضعیت برگزاری همه مسابقات ندارند. 

این مسابقات 190 قومیت را در روسیه و حدود 2000 ملیت از سراسر جهان را دور هم جمع کرده و متحد خواهد کرد.

جام جهانی 2018 در حالی در گستره روسیه برگزار می شود که یازده شهر میزبان در حال آماده شدن برای جذابیت بخشیدن به فضاهای خود برای رقبا و تماشاچیان هستند. اگر شما به خاطر بازی های جام جهانی برای دیدن شهرهای این کشور نیز سفر می کنید فرش قرمز برای شما پهن شده است. 
این بازی ها در شهرهای  مسکو، سنت پترزبورگ، کالینینگراد، ولگوگراد، کازان، نایجنی نووگورود، سامارا، سارانسک، روستوف در دان، یکتاپرینبرگ و سوچی برگزار خواهد شد.

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018

 

روسیه سرمایه گذاری زیادی برای خدمات گردشگری زبان های مختلف انجام داده تا امکان دسترسی آسان تر و راحت تر را به مناطق گردشگری فراهم کند. بازدیدکنندگان و گردشگران می توانند در تاریخ شهر مسکو قدم گذاشته و همه مناطق تاریخی را بازدید کنند.
پلیس های توریستی انگلیسی زبان (و تعداد انگشت شماری از افسران فرانسوی، آلمانی، چینی و اسپانیایی زبان) در جاهای خاصی از شهر تعیین شده تا به کسانی که در این شهر بزرگ و حماسی گم شده یا نیاز به کمک دارند، کمک کنند. تورهای فرهنگی  نیز در سراسر کرملین و خیابان های  اطراف شهربرای هر کسی که علاقه مند به گذشته شوروی شگفت انگیز است، آماده خدمت رسانی هستند. 

 

مسکو میزبان اصلی ترین بازی های جام جهانی

مسکو (Moscow) به عنوان پایتخت روسیه محل اصلی برگزاری بازی های جام جهانی خواهد بود. استادیوم 81 هزار نفری لوژنیکی (Luzhniki) مسکو میزبان بازی افتتاحیه جام جهانی 2018 در تاریخ 14 ژوئن و بازی فینال در تاریخ 15 جولای می باشد. استادیوم دیگر مسکو به نام اوتکریتی آرنا (Otkrytiye Arena) هم شاهد 4 مسابقه مرحله گروهی و یک بازی در مرحله یک شانزدهم خواهد بود. روزهای بین برگزاری بازی ها بهترین زمان برای شماست تا از تعدادی از جاذبه های توریستی و نقطه عطف های مسکو مثل میدان سرخ، کرملین و کلیسای جامع سنت باسیل دیدن کنید. 

پیش‌بینی شده تا سال ۲۰۲۰ میلادی شمار گردشگران خارجی در مسکو به ۵ میلیون نفر و سنت پترزبورگ به ۳ میلیون نفر افزایش یابد.
به گفته کارشناسان، کشورهای آسیایی و اقیانوس آرام در حال حاضر بیشترین تاثیرگذاری را در صنعت گردشگری جهانی دارند و شهرهای اتحادیه اروپا علی‌رغم جاذبه‌های فراوان به دلیل بحران یورو، مشکلات زیاد امنیتی ناشی از تروریسم و هجوم پناهجویان خارجی موقعیت گردشگری خود را از دست داده‌اند.

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018

 

از سوی دیگر بیشترین شمار گردشگران در حال رشد، شهروندان چینی هستند که سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیون بازدیدکننده در دیگر کشورها داشته اند، از این رو تمامی اطلاعات فرودگاهی ،تابلوهای راهنمایی در پایانه های مسافربری ،مراکز اقامتی ،تفریحی و فروشگاه های روسیه علاوه بر زبان روسی و انگلیسی به زبان چینی نیز تعبیه شده است تا گردشگران چینی به راحتی امکان استفاده از تمامی خدمات لازم اقامتی را داشته باشند.

همچنین لغو روادید گروهی برای گردشگران چینی ازعواملی است که باعث ورود انبوه گردشگران از این کشور به روسیه شده است.

مسکو از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا به‌شمار می‌آید. این شهر دارای چهار فرودگاه بین‌المللی، نه ایستگاه راه‌آهن و مترو می باشد. مترو مسکو با ۱۸۵ ایستگاه پس از مترو توکیو، بیشترین مسافران را در بین سیستم‌های مترو دنیا دارد.

به گفته معاون نخست وزیر روسیه، پنج شهر روسیه، از جمله مسکو، تمام امکانات مسابقات قهرمانی را آماده کرده اند.
پایتخت این کشور تاریخی، شهر زیبای «مسکو» (Moscow) است که بزرگترین شهر قاره اروپا محسوب می‌شود و به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و تاریخی اروپا به حساب می‌آید. نام این شهر دیدنی از نام «رود موسکوا» (Moskva River) به معنای شهرِ کنارِ رود گرفته شده است که این رود، رودی در غرب کشور روسیه است که از مرکز شهر مسکو عبور می‌کند. این شهر با قدمتی کهن و با تاریخ پر فراز و نشیب، سالانه میزبان گردشگران بسیاری است.  

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018

 

زیرساخت های حمل و نقل مسکو برای جام جهانی 2018 به روز می شوند

به گزارش مرکز مدیریت ترافیک مسکو، تجهیزات کنترل ترافیک در 75 بخش شبکه جاده ای مسکو برای آماده سازی جام جهانی 2018  قرار گرفته است. مناقصه آماده سازی زیرساخت های حمل و نقل مسکو برای جام جهانی 2018 نیز اعلام شده است. 

بر اساس اسناد مناقصه سال 2017، برنامه ریزی برای انجام کارهای طراحی در سیستم های نظارت تصویری، نمایش اطلاعات، دوربین ها، علائم راه ها و چراغ های راهنمایی و رانندگی طراحی شده است. ابزارهای فنی مدیریت ترافیک برای مدیریت امنیت، ترتیب اولویت حمل و نقل عمومی، مدل سازی حمل و نقل و جریان های مسافرتی، و نیز اطلاع رسانی به تمام کاربران جاده ای نیز نصب شده است.

بنابراین، نمایش اطلاعات مفید در مورد ترافیک شهر در مسابقات ورزشی بزرگ انجام خواهد شد. این سیستم های نظارت تصویری و دوربین های هوشمند ایمنی جاده را تضمین کرده و به هوشمندسازی شهر نیز کمک می کنند. چراغ های ترافیکی قادر به تنظیم ترافیک در ورودی های شهر می باشند.
علاوه بر رویدادهای ورزشی، چراغ های راهنمایی و رانندگی به توزیع جریان ترافیک کمک می کنند و به اولویت دادن به حمل و نقل عمومی کمک می کنند.
در چنین رویدادهای مهمی، مجموعه حمل و نقل نقش بسیار مهمی ایفا می کند. مرکز مدیدریت ترافیک مسکو همچنین اعلام کرده که ما نیاز به مقررات صحیح از جریان های ترافیکی و هماهنگی تماشاچیان داریم. شرکت کنندگان در مسابقات جهانی باید تمام شرایط برای سفر سریع و راحت در اطراف شهر را داشته باشند. 

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018

 

در 76 ایستگاه متروی مسکو کارکنان انگلیسی زبان برای راهنمایی مسافران و تماشاچیان قرار داده شده اند. به گفته مدیر حمل و نقل مسکو، صندوقداران مترو به گردشگران درباره بلیط و قیمت های مختلف و نحوه پرداخت هزینه به آن ها توضیح خواهند داد. این کارکنان انگلیسی زبان با برچسب های ویژه مشخص می شوند تا مهمانان خارجی بتوانند به راحتی آن ها را پیدا کنند.

وی خاطر نشان کرد: ما در حال آماده سازی شهر برای جام جهانی نیستیم، فقط  وضعیت آن را بهبود می دهیم. محوطه سازی، تغییرهای های جدید در شهر و ایستگاه های مترو، مکان هایی هستند که باید بهبود پیدا کنند. 

جام جهانی از 14 ژوئن تا 15 ژوئیه اجرا خواهد شد. این شهر آماده دریافت طرفداران و گردشگران از سراسر جهان است. بیش از 200 دستیار انگلیسی زبان در مرکز جابه جایی مسافران متروی مسکو گمارده شده اند. 
گیشه های بلیط فروشی با یک کارمند انگلیسی زبان با برچسب های ویژه مشخص خواهند شد. 
همچنین،  برای گردشگران راهنمای شهرها به صورت رایگان در شش زبان، روسی، انگلیسی، چینی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی ارائه خواهد شد. این راهنماها چند روز پیش از مسابقات در فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن، مراکز توریستی و اطلاعات و هتل ها توزیع خواهند شد. 

وضعیت هتل ها و اقامت تماشاچیان

شهردار مسکو در این باره اعلام کرد اتاق های کافی در هتل های مسکو برای همه مسافران در طول جام جهانی 2018 وجود خواهد داشت.  مدیریت شهری  در رویدادهایی مانند جام جهانی برای کار سختی نیست. ما هتل ها را برای همه علاقمندان فراهم کرده ایم.

به گفته شهردار مسکو، صندوق هتل مسکو قادر است مسکن  و اقامت را برای همه طرفداران در طول جام جهانی 2018 جهانی روسیه ارائه دهد. 
 وی اشاره کرد که سه سال پیش حدود 20 درصد از هتل ها در مسکو مطابق با استانداردهای بین المللی ساخته شده اند و ما هر ساله حدود هزاران اتاق به هتل ها اضافه می کنیم.

شهردار مسکو همچنین اشاره کرد زیرساخت های ورزشی نیز آماده خواهند شد.  «ما استادیوم اسپارتاک (Spartak stadium ) و ورزشگاه ساسکا( CSKA stadium)  را برای طراحی و ساخت سفارش داده ایم. من فکر می کنم  تا شروع مسابقات بازسازی میدان Luzhniki را به پایان برسانیم». 

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018

 

حال بیایید با هم نگاهی به مناطق گردشگری، معرفی هتل ها و حمل و نقل عمومی مسکو بیاندازیم.

وضعیت حمل و نقل عمومی 

 مسکو از پیشروترین شهرها  در صنعت حمل و نقل عمومی در دنیا به شمار می‌رود، در نتیجه گردشگران از این بابت تقریبا راحت هستند

حمل و نقل عمومی در مسکو نسبتا ارزان است و به راحتی می‌توان با استفاده از مترو، اتوبوس، تراموا و تاکسی به هر جا که خواست سفر کرد و باید گفت که راحت‌ترین و رایج‌ترین این وسایل مترو است. ساعت کار وسایل نقلیه عمومی از ۵:۳۰ صبح آغاز می‌شود و تا ۱ بامداد ادامه دارد. ایستگاه‌های اتوبوس دارای علامت A، اتوبوس برقی دارای علامت T، و تراموا دارای علامت Tp است. مینی‌بوس‌های کوچک هم در همه جا پیدا می‌شوند. شرکت Yandex دارای اپلیکیشن مخصوص حمل و نقل است که برای سیستم عامل‌های اندروید و IOS قابل دسترس هستند. با استفاده از آن‌ می‌توانید به صورت زنده از موقعیت مکانی‌ اتوبوس‌ها، اتوبوس‌های برقی و تراموا مطلع شوید.

مترو 
متروی مسکو به قدری زیبا است که بیشتر شبیه به  موزه است. یکی از دلایل این تزئینات آن است که در آغاز این مکان را به عنوان پناهگاه مردم در زمان جنگ بنا کردند. در نتیجه برای قابل تحمل بودن و ادامه زندگی کمونیستی آن را زیبا ساختند.

همانطور که از نقشه پیدا است هر مقصد رنگ خاص خود را دارد. ورودی هر مترو با رنگ قرمز و حرف M نشان داده می‌شود. همانطور که گفته شد ساعت کار وسایل از ۵:۳۰ صبح تا ۱ بامداد ادامه دارد و معمولا آخرین قطار در هر خطی مسیر خود را در ساعت ۰۰:۵۰ آغاز می‌کند. در ساعت شلوغی شهر (۸ تا ۹ صبح و ۵ عصر تا ۹ شب) مترو نیز بیش از حد شلوغ می‌شود پس توصیه می‌کنیم در این ساعات از استفاده از مترو خودداری کنید.
چهار فرودگاه بین‌المللی، نه ایستگاه راه‌آهن و مترو مسکو که یکی از عمیق‌ترین تونل‌های دنیاست، در این شهر قرار دارد. مترو مسکو با ۱۸۵ ایستگاه پس از مترو توکیو بیشترین مسافران را در بین سیستم‌های مترو دنیا دارد.

کلان‌شهر مسکو از نظر دارا بودن مؤسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش‌ترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده‌است. این شهر دارای یک مجتمع حمل و نقل بین‌المللی به نام «متروی مسکو» است که بزرگ‌ترین شرکت تولید واگن‌های مترو در جهان است. 

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018
 

اتوبوس های برقی

مسکو دارای بزرگ‌ترین شبکه اتوبوس برقی در دنیا است. با وجود این که اتوبوس‌های برقی‌ وسایل نقلیه‌ای آرام‌ و دلپذیر هستند اما به خاطر ترافیک، پارک نادرست و نابه‌جای ماشین‌ها یا تصادفات آن‌ها ممکن است توقف‌های طولانی‌ مدتی طی مسیر داشته باشند. در نتیجه بسیار کند هستند. هزینه بلیت اتوبوس‌های برقی مانند اتوبوس‌های معمولی ۲۸ روبل (۱۵۵۰ تومان) است و آن‌ها از راننده، ایستگاه مترو و کیوسک‌های نزدیک ایستگاه می‌توان تهیه کرد.

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018

بنای یادبود فتح فضا

این بنای تاریخی منحصر به فرد که در بخش شمال شرقی مسکو قرار دارد، به افتخار برنامه‌های فضایی روسیه در سال ۱۹۶۴ ساخته شد که دارای ۱۰۷ متر ارتفاع است؛ جنس آن از تیتانیوم ساخته شده است و موشکی را نشان می‌دهد که در راه رسیدن به فضاست.

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018
 

پارک سوکولنیکی مسکو 

پارک سوکولنیکی مسکو یکی از دیدنی های کشور روسیه در مرکز شهر مسکو قرار دارد. این پارک از سال 1978 افتتاح شد. 
 این پارک یک پارک فرهنگی تفریحی است که انواع سرگرمی های جالب را برای کودکان دارد و همچنین غرفه های زیادی در ورودی پارک آماده خدمت رسانی به گردشگران روسیه هستند.  فستیوال های تابستانی، فستیوال های بهاره، جشن های ساحلی و فعالت های مختلف در آن برگزار می گردد.  این پارک همچنین یک منطقه مجهز به وای فای رایگان دارد که از ویژگی های شهر هوشمند برای مسکو است. 

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018

 

مراکز خرید مسکو 

مجتمع تجاری گوم (Gum)
این مجتمع با معماری زیبایی که دارد مجاور میدان سرخ و در مرکز شهر مسکو قرار دارد.  بزرگترین مرکز تجاری روسیه و یکی از بزرگ ترین مراکز تجاری دنیا است و در سال ۱۸۹۳ افتتاح شده است. حدود 200 فروشگاه در این مجتمع وجود دارد. ساختمان سه طبقه آن قبلا پر از اجناس روسی با کیفیت متوسط بود و اکنون تبدیل به مرکز خرید بزرگی با مارک های بین المللی و بوتیک های بسیار گران قیمت شده است. این مجتمع به دلیل نزدیکی به مرکز شهر محلی مناسب برای خرید اعضای تور روسیه می باشد.

یکی از مراکز خرید جدید روسی که در سال ۲۰۰۶ در شهر مسکو حوالی ایستگاه کیفسکی (Kievsky ) نزدیک مترو ساخته شده و در این بازار برندهای بین المللی به فروش می رسد.
این مرکز خرید همچنین دارای سینمای چند سالنی، فروشگاه مواد غذای، سوپر مارکت و تعداد زیادی انواع فروشگاه مختلف می باشد.

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018

وضعیت بلیط ها 

بهترین زمان برای سفر به مسکو اواخر بهار و اوایل پاییز می باشد. مخصوصا که در این ماه‌ها بازی های جام جهانی و فستیوال‌هایی هم در شهر برگزار می شوند. 

آب و هوای مسکو قاره‌ای مرطوب است، تابستان‌ها گرم و نسبتا مرطوب و زمستان‌هایی طولانی و سرد همراه و معمولا همراه با بارش برف است. تابستان مسکو از اواسط می شروع تا اوایل سپتامبر ادامه دارد و زمستانش هم از اوایل نوامبر تا پایان مارس طول می‌کشد.

وضعیت پیش فروش بلیط ها برای سفر به مسکو چند روز پیش اعلام شد که از 6 تا 30 خرداد امسال (1397) را برای فروش به نمایش گذاشته است.

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018

مسکو

هتل های معروف مسکو

هتل ایزومایلوو آلفا 

مهمانان در این هتل می توانند زمانی را در اتاق بخار به آرامش سپری کنند.اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود می باشد.شما نیز می توانید از خدمات زیبایی آرایشگاه هتل استفاده کنید.بعد از یک روز کاری و یا گردش در شهر سری به رستوران هتل زده، و از غذای خوشمزه آن میل کنید.

هتل شرستن

شیشه های دوجداره اتاق ها  در این هتل از ورود هرگونه سر و صدا درهنگامی که شما خواب هستید، جلوگیری می کند. اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود می باشد .شما نیز می توانید از خدمات زیبایی آرایشگاه هتل استفاده کنید.

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018

مسکو و آمادگی برای جام جهانی 2018

 

 طبق گزارشات انجام شده شهر مسکو با داشتن مدیریت شهری قوی و همچنین زیرساخت های شهری و حمل و نقلی مناسب از آمادگی کامل برای میزبانی از مسابقات و گردشگران از سراسر جهان برخوردار است. همچنین زیرساخت های مدیریت بحران در برابر امنیت شهری و سازماندهی تفریح و اقامت گردشگران بعد از اتمام بازی ها را برنامه ریزی کرده است.

 در ادامه این محتوا به معرفی شهرهای دیگر بازی های جام جهانی و تغییرات و جذابیت هایی که به مناسبت جام جهانی در آن ها رخ داده است می پردازیم.  همچنین همگام با بازی های ایران در جام جهانی، وضعیت بازیکنان تیم ملی کشورمان در این شهرها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 پس با ادامه این مطلب با ما همراه باشید. 

 

منابع:

theculturetrip.com

welcome2018.com

www.mos.ru

lahzehakhari.net

darsafar.ir

lastsecond.ir

russia12.com

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا