مقالات کارگشا

مدرسه طبیعت چیست؟ موضوع مورد بررسی امروز گروه اکولوژی انسانی کارگشا

 

چرا مدرسه طبیعت؟

در مدرسه طبیعت بچه ها، آنچه را خواهند آموخت در مدارس معمولی نخواهند آموخت. در مدرسه طبیعت کودکان از همه استعدادهای خود استفاده می کنند. همچنین به کودکان این فرصت داده می شود تا همه خلاقیت و استعداد خود را به کار گیرند. در این مدرسه بچه ها فرصت دارند که با آب، خاک، سنگ، گل، حیوان وگیاه ارتباط برقرار کنند. مدرسه طبیعت، بازی را اصل زندگی در این دوره از رشد می‌داند و بر این باور است که کودکان تمرین زندگی می کنند.

مدرسه طبیعت

موضوع مدرسه طبیعت در دستور کار این هفته گروه قرار گرفت. و جلسه ایی با یکی از مدارس طبیعت تهران، جهت بررسی نحوه عملکرد اینگونه مدارس، تعیین گردید.

از مباحث دیگری که در این جلسه مطرح گردید:

  • راه اندازی آموزش از راه دور رشته مهندسی عمومی ساختمان و آموزش های دیگر، با همکاری دانشگاه پیام نور بود، که مقرر گردید ظرفیت های دو پروه مورد بررسی قرار گیرد و تفاهم نامه ایی در این راستا امضا شود.
  • مورد دیگر در جهت همکاری با این دانشگاه بررسی کرسی یونسکو و نوع همکاری که این گروه پژوهشی می تواند داشته باشد، را در سرفصل اهداف خود قرارداد.

مورد مهم دیگر پیگیری های لازم جهت تولید بلوک های با مصالح بازیافتی بود که با وجود امکانات و تجهیزاتی که در نمایشگاه هقته پیش توسط دکتر ریاحی مورد تحقیق قرار گرفته بود به هدف خود، یعنی تولید انبوه نزدیک تر شده است. در همین مسیر جلسه ایی با ارائه و پرزنت این نوع بلوک ها در معاونت خدمات شهرداری، تنظیم گردید.

از مباحثی که این گروه مورد بحث قرارداد، درخواست تعاونی های مسکن جهت برگزاری ورکشاپ هایی با موضوعاتی مانند HSE، مدل کسب و کار، مباحث اکولوژی انسانی و … بود که، برای کارکنان و اعضا خود درخواست نموده اند.

و در آخر :

جمله این گروه: به امید شهری سبز، ایرانی سبز و سیاره ایی سبز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا