مقالات کارگشا

داکت زمینی کف خواب : انواع و اجزاء اصلی آن کدام است؟

داکت زمینی کف خواب در واقع محصولی است که با استفاده از آن می‌توان توزیع روکار شبکه، برق و تلفن را ایجاد کرد. این محصولات انواع زمینی، قرنیزی، ساده و تراکینگ دار، در انواع طرح دار، ساده و در رنگ‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند. در این مقاله قصد داریم انواع داکت زمینی کف خواب، کاربری‌ها مختلف آن‌ها و معرفی افراد و گروه‌های نصب کننده بپردازیم. در ادامه با کارگشاهمراه باشید.

داکت زمینی کف خواب چیست و انواع آن کدام‌اند؟

داکت زمینی کف خواب همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، وسیله‌ای است که برای نظم دادن و توزیع کابل‌های شبکه، برق و تلفن استفاده می‌شود. معمولاً داکت‌ها را از جنس پلاستیک یا پی وی سی می‌سازند و در رنگ‌های متنوع در بازار موجود هستند. انواع پی وی سی داکت‌ها مقاومت خوبی در برابر اشتعال و فشار روباره دارند. داکت‌های زمینی معمولاً دارای پارتیشن هستند که این پارتیشن‌ها قابلیت کنترل نویز هر کابل را دارد تا اختلالی به کابل‌های مختلف که از کنار هم عبور داده شده‌اند به وجود نیاید. معمولاً داکت‌ها به صورت شاخه‌ای در متراژ دو متر تولید و عرضه می‌شوند.

داکت‌های زمینی کف خواب از انواع داکت‌هایی هستند که در ادارات برای انتقال خطوط و کابل‌های تلفن، شبکه و برق استفاده می‌کنند. معمولاً این استفاده زمانی اتفاق می‌افتد که در یک اتاق یک کارمند دیگر به جمع دیگران اضافه می‌شود و برای کارمند جدید نیاز به میز، تلفن، رایانه، انواع وسایل مورد نیاز کارهای اداری تهیه می‌شود و برای وصل کردن میز تازه به شبکه داخلی، برق و تلفن باید از داکت‌های استاندارد استفاده شود تا مشکلی به وجود نیاید.

داکت‌های زمینی کف خواب ساده

این نوع داکت‌های زمینی معمولاً از یک بخش زیرین است که به وسیله پیچ و رولپلاک به زمین متصل می‌شوند و پس از توزیع کابل‌های شبکه، تلفن یا برق یک بخش بالایی که درپوش داکت است روی آن نصب می‌شود و از وارد شدن صدمه به کابل‌ها جلوگیری می‌کند.

معمولاً از داکت‌های زمینی کف خواب ساده برای مکان‌هایی که توزیع کابل به صورت دائمی و ایمن مطلوب است، اجرا می‌شود. در صورت سوراخ کاری روی زمین باید محل خریداری شده باشد و یا اگر استیجاری باشد، رضایت صاحب ملک پیش از انجام هر گونه سوراخ کاری گرفته شده باشد.

«ثبت سفارش نصب داکت‌های زمینی کف خواب ساده در سامانه کارگشا»

داکت زمینی کف خواب چسب‌دار

این نوع داکت زمینی کف خواب از نظر کیفیت، کاربری و ظاهر هیچ تفاوتی با داکت زمینی کف خواب ساده ندارد. تنها تفاوت این دو نوع داکت کف خواب زمینی در نوار چسبی است که در پشت نوع چسب‌دار آن اجرا شده است. در محل‌هایی که استیجاری هستند و اجازه مالک به منظور سوراخ کاری کف صادر نشده است و به منظور کابل کشی‌های موقت نیز معمولاً از انواع داکت زمینی چسب‌دار استفاده می‌شود.

«ثبت درخواست داکت زمینی کف خواب چسب‌دار در سامانه کارگشا»

داکت زمینی کف خواب نیم گرد

این نوع داکت زمینی کف خواب از نظر کارایی و جنس تفاوتی با دو نوع ذکر شده در بالا ندارد. تنها تفاوت این محصول با محصولات بالا در شکل ظاهری آن‌ها است. این داکت زمینی در اطراف کم ضخامت شده و حالتی گرد دارد تا اگر از داکت زمینی کف خواب در مسیرهای پرتردد استفاده شود، داکت زمینی مانعی برای کندی عبور و مرور نباشد و مشکلاتی مانند پاگیر بودن به وجود نیاورد. این نوع دکت زمینی کف خواب هم در انواع ساده و چسب‌دار به منظور استفاده‌های مختلف تولید می‌شوند.

«نصب داکت زمینی کف خواب نیم گرد توسط متخخصین ماهر کارگشا»

اجزا جانبی داکت و تراکینگ زمین چیست؟

کابل کشی‌های روکار درون داکت‌های زمینی به هر طریقی به جایی متصل می‌شوند. این اتصال‌ها می‌تواند در قالب پریز یا کلید باشد. علاوه بر داکت‌های زمینی کف، شرکت‌ها معمولاً به تولید و عرضه پریزهای برق، کلید، پریزهای تلفن، دیگر انواع پروت‌ها می‌پردازند که قابلیت نصب روی داکت‌های زمینی کف خواب را داشته باشد، مباردت می‌ورزند. داکت‌های کف خواب زمینی معمولاً قابلیت نصب انواع کلید، پریز، ستون و پورت‌های مختلف را دارند تا کار را برای اتصالات داخلی پرکاربرد راحت‌تر کند.

تنوع طرح و رنگ داکت‌های زمینی کف خواب

به طور کلی داکت‌ها و تراکینگ‌ها در رنگ‌های سفید، کرمی، طوسی در طیف‌های مختلف تولید می‌شوند که در بین آن‌ها انواع سفید پرطرفدارترین هستند. البته انواع داکت طرح چوب نیز تولید می‌شود که برای هماهنگی با کفپوش‌های چوبی، پارکت و لمینت مورد استفاده هستند.

سخن آخر

به طور کلی افراد و گروه‌های مجری توزیع شبکه، کار نصب و راه اندازی داکت‌ها و تراکینگ‌ها را بر عهده دارند. برای انتقال خطوط در یک مکان می‌توانید خود از طریق شرکت‌های فروشنده، اقدام به خرید داکت‌های زمینی کف خواب کنید و پس از استخدام گروه‌های توزیع، مواد مورد نیاز را در اختیار آن‌ها قرار دهید. این راه حل می‌تواند کمی برای کارفرما هزینه بیشتری داشته باشد اگر نوع داکت زمینی مناسب را خریداری نکرده باشد. به نظر می‌رسد بهترین و بی دردسرترین راه مذاکره با یک گروه توزیع شبکه و بستن قرارداد با آن‌ها است. برای یافتن گروه‌های متخصص در این زمینه می‌توانید از سامانه آنلاین کارگشااستفاده کنید و برای ثبت سفارش به آن مراجعه کنید.                                                       

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا