مقالات کارگشا

خانه های فردی-2-اقامتگاه بیضی شکل ساحلی casa elíptica

mário martins atelier به طراحی مجموعه ساحلی casa elíptica پرداخته است که در یک شیب طبیعی در پرتغال واقع است. این طرح حس سیالیت و سبک بودن مناطق ساحلی را در بر می گیرد در حالی که در طبیعت و شکل منحنی مجموعه ادغام می شود.

فضای درونی و بیرونی به صورت یکپارچه به رنگ سفید سیر در آمده و این در حالی است که بسیاری از خانه هایی که در امتداد شیب های ساحلی ساخته می شوند از این ویژگی برخوردار هستند.

طراح در سدد است که تا ارتباطی بین بنا و همسایگی موجود در سمت شرق واقع بر قرار کند و به مفهوم تعادل که در بخش  فونداسیون طرح قرار می گیرد، اشاره ای داشته باشد. این حس تعادل را در تمامی ساختار می توان پیدا کرد.

تراکم این خانه بیضوی به طور چشمگیری در تضاد با فضای باز موجود در مجموعه می باشد. این تضاد یک رابطه پویا بین فضاهای مثبت و منفی، پر و خالی، و سایه و روشن بر قرار می کند.  

معمار توضیح می دهد: از مزایا و ویژگی محیط پیرامونی این خانه است که خانه باید در حالی تجربه شود که از ابتدا و انتهای خانه هیچ آگاهی ای وجود نداشته باشد. سیالیت و سبکی طراحی ارگانیک این مجموعه اشکال طبیعی را منعکس می کند. بنابر این معماری این خانه در محیط طبیعی در بر گیرنده آن تعریف می شود، و این مفهوم زمانی خود را بازنمود می کند که کار ساختمان به پایان رسیده باشد.

منبع:

DEZEEN

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا