مقالات کارگشا

خانه فردی-casa tierra طراحی شده توسط ummo studio

واقع در دامنه کوه سیرا مورینا و در اسپانیا، مجموعه casa tierra در شیب های استراتا که شکل یافته از سنگ آهک است حکاکی شده است، در حالی که منطقه ویژگی ها جغرافیایی مختلفی را در خود جای داده است و تحت عنوان منطقه cuevas del pino شهرت دارد. 

این خانه درون صخره ای طبیعی که بخشی از آن عقب نشینی دارد، شکل گرفته و ویژگی ها و بافت خشن سنگ کالکارنیت (سنگ آهک دانه ریز) در سراسر آن مشهود است. فضاهای درونی، درون فرمی طبیعی تراشیده شده اند و نتایج آن حس قوی محصور بودن در ارتباط با فراخی و وسعت است و نور طبیعی که تمام فضاها را پر کرده است.  
این طرح که توسط ummo estudio توسعه یافته است، به عنوان گفتگویی مداوم و جاری بین معماری گذشته و حال است. تدبیری که برای مجموعه اندیشیده شده است بیشتر مجاورت با طبیعت و صخره است پیش از آنکه به آن متصل باشد.

بنابر این خانه ای پر از صلح و آرامش ایجاد شده است که عناصر جدیدی چون کف مرمر، بازشوهای شیشه ای، جزئیات و تزئینات سنگی و به اضافه مبلمان دست ساز را به همراه دارد و باعث می شود تا ناظر تجربه متفاوتی از فضا داشته باشد.

  • داخل این خانه غار کلیه فضا ها در زیر سقفی سنگی که تراشیده شده و فرم منظمی ندارد، شکل گرفته اند.
  •  علاوه بر دیوار هایی از جنس سخزه پارتیشن هایی نیز جهت جدا سازی فضاهای داخلی به کار رفته است.
  • اگر چه کل فضاها درون یک صخره تراشیده شده و یک غار را شکل داده است، قرار گیری دقیق و همشمندانه محل پنجره ها، نور طبیعی کافی برای فضا تامین می کند.
  •  کفسازی از جنس مرمر و بتن است. 
  • معمار این مجموعه فضاهایی به سفارش کارفرما در فضا ایجاد کرده اند.
  • معماران یک تجربه فضایی جدید در این مجموعه ایجاد کردند که می تواند ماهیت تکتونیکی منطقه را ارزشمند کند.

منبع:

DEZEEN

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا