مقالات کارگشا

خانه طراحی شده با چاپ سه بعدی

چاپگر های سه بعدی تحولی عظیم را در صنایع مختلف بوجود آورده اند که حوزه ساختمان را شامل می شود. ورود این تکنولوژی به حوزه ساختمان، از تولید اجزاء آغاز شده و به سمت ساختمان سازی در مقیاس های بزرگ پیش می رود. خانه canal  یک نمایشگاه، سایت تحقیقاتی و ساخت و ساز برای معماری با تکنولوژی چاپ سه بعدی است. پروژه ای منحصر بفرد که در آن  تیمی بین المللی تشکیل شده از  معماران که در یک تحقیق علمی مشارکت کرده، و با استفاده از چاپ سه بعدی یک خانه با ویژگی عبور آب از میان آن، دست به طراحی و ساخت و ساز در  نمایشگاهی در قلب آمستردام زدند.  پروژه ساختمانی بتا که هدف آن انقلاب صنعت ساختمان و ارائه راه حل های جدید مسکن در سراسر جهان است.
این پروژه حدود 4 روند تحقیقی و توسعه را در بر می گیرد. محوطه این ساختمان همانطور که گفته شد، به عنوان یک نمایشگاه رو به رشد و در حال تکمیل درنظر گرفته شده است که برای عموم باز است. بازخورد های حاصل از حضار داده ها و اطلاعاتی را ایجاد می کند تا برای تحقیقات و کسب و کار های آتی مورد استفاده قرار گیرد. یک تست کاربری موثر و بازخورد های آن که روند تحقیق را تسریع کرده و شدت می بخشد:

•    ابزارهای نرم افزاری و توسعه جهانی رابط کاربری آنلاین
•    طراحی پارامتر هوشمند و مهندسی
•    توسعه چاپگرهای XL 3D و شبکه چاپ
•    توسعه مواد جدید مبتنی بر زیست پایدار و قابل بازیافت و نوآوری محصول

خانه از بسیاری از عناصر چاپ شده ساخته شده است. هر عنصر تحقیقی را نشان می دهد، که در شکل، ساختار و مصالح را به روز رسانی شده است. این پروژه توسط معماران DUS آغاز شده و نشان می دهد که معماری می تواند به نوعی نقش کاتالیزوری را در نوآوری بین بخش ها داشته باشد. بودجه این مجموعه به طور کلی توسط همه شرکای آن که به نوعی با پروژه چه در حوزه دانش و چه امور مالی درگیر می شوند پرداخت می شود.

منبع:

3dprintcanalhouse

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا