مقالات کارگشا

تولید بلوک های بازیافتی در گروه اکولوژی انسانی کارگشا

در جلسه ایی که در تاربخ 97/8/14 برگزار شد موارد زیر مورد بررسی قرار گرفت:

  • نحوه اجرایی شدن و تولید انبوه بلوک هایی که از بازیافت زباله تهیه می شوند.
  • برنامه ریزی برگزاری سخنرانی و ورکشاپ ها در هفته پژوهش

تولید انبوه بلوک هایی که از بازیافت زباله

این بلوک به کمک زباله های جمع آوری شده تهیه می شود و تحت دمای 200 درجه سیلیسیوس حرارت می بیند، که در این دما هیچ گونه میکروبی وجود نخواهد داشت. بر روی این بلوک کلیه آزمایشات مربوطه انجام شده و در مرحله تولید انبوه می باشد. در راستای حفظ محیط زیست و کمک به بازیافت صحیح زباله گام موثری خواهد بود.

از این بلوک می توان در سنگفرش پیاده رو ها و  فضاهای سبز استفاده کرد.

بلوک های بازیافتی

هفته پژوهش

هفته پژوهش از 20 آذر ماه آغاز می شود. در این هفته گروه پژوهشی اکولوژی انسانی قصد دارد ورکشاپ ها و سخنرانی هایی را در حوزه محیط زیست و صنعت ساختمان ارائه دهد. در همین راستا با دانشگاه تربیت مدرس ، خواجه نصیر و دانشگاه تهران رایزنی هایی را انجام داده است. محوریت این سخنرانی ها بر پایه محیطی سبز می باشد.

هفته پژوهش

در ادامه نیز این گروه خبر اولین نمایشگاه مصالح بازیافتی را داد. در سایت نمایشگاه به موارد زیر اشاره شده که قابل تأمل می باشد:

چرا مشارکت در نمایشگاه بازیافت و پسماند ایران توصیه می شود؟

در ایران روزانه 50 میلیون کیلوگرم زباله تولید می شود.
تنها 5% از زباله تولید شده در ایران بازیافت می گردد.
قابلیت سالیانه 500 میلیون دلار در آمد از محل بازیافت زباله در ایران وجود دارد.
با نگاهی به آمارهای اشاره شده در میابیم ایران فرصتی مناسب جهت ارائه خدمات و تجهیزات مربوط به مدیریت پسماند و بازیافت زباله برای شرکت های خارجی و تولید کنندگان داخلی می باشد.
این مهم با حضور شرکت ها در نمایشگاه IWEX تسهیل گردیده و برگزاری کنفرانس ها و جلسات B2B بستر مناسبی جهت ملاقات بین تجار و تبادل افکار به وجود می آورد.
ما امیدواریم در راستای سیاست های زیست محیطی دولت جمهوری اسلامی ایران و بمنظور ارتقاء سطح کیفی مدیریت پسماند و بازیافت زباله و همچنین جلوگیری از آلودگی اکوسیستم ، خاک و آب و سایر منابع طبیعی با حمایت سازمانهای ذیربط در کشور و همچنین حضور شرکت های معتبر داخلی و خارجی در نمایشگاه IWEX گامی موثر در خدمت به کشور جمهوری اسلامی ایران برداشته باشیم.

نمایشگاه مصالح بازیافتی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا