مقالات کارگشا

تعویض پنجره های قدیمی با پنجره جدید را به چه کسانی بسپاریم؟

تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره یکی از مراحل بازسازی خانه و آپارتمان است. استفاده از پنجره هایی که از فناوری‌های جدید بهره برده‌اند مزایای زیادی می‌تواند در پی داشته باشد. در صورتی که بتوانیم یک گروه متخصص و حرفه‌ای پیدا کنیم، تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره بدون تخریب پنجره قبلی به منظور حفظ ظاهر نوستالژیک نیز امکان پذیر است. در این مقاله به تعویض درب و پنجره های قدیمی با انواع دوجداره جدید پرداخته شده است. در ادامه با ما همراه بمانید.

دلایل تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره چیست؟

پنجره های قدیمی بیشتر از جنس آهن یا آلومینیوم هستند. به طور کلی فلز ضریب انتقال گرما و سرمای زیادی دارد و به همین دلیل پنجره های فلزی برودت و حرارت را در فصول سرد و گرم به داخل منزل انتقال می‌دادند. در مناطق بسیار گرم و بسیار سرد استفاده از پنجره های فلزی عاملی برای بر هم زدن آرامش ساکنان بودند ولی با تعویض پنجره های فلزی با دوجداره پی‌وی‌سی می‌توان از وارد شدن سرما و گرما به داخل جلوگیری کرد. به این دلیل که این پنجره‌ها به دلیل داشتن شیشه دوجداره و فریم با متریال نوین دارای خاصیت عایق در برابر گرما و سرمای خوبی هستند.

ثبت درخواست «ساخت و نصب انواع پنجره های جدید» در سامانه کارگشا

علاوه بر عایق بودن مناسب در برابر سرما و گرما پنجره های دوجداره جدید، عایق خوبی هم در برابر صوت هستند و از ورود صدای مزاحم بیرون به درون خانه جلوگیری می‌کنند. عده بسیاری نیز به دلیل عایق نبودن پنجره های قدیمی در برابر صدا نسبت به پنجره های جدید دوجداره اقدام به تعویض پنجره های خود می‌کنند.

ورود رطوبت و آب از بیرون هنگام بارندگی به ویژه باران به داخل از طریق درزهای پنجره های آهنی قدیمی و وارد شدن خسارت به گچ کاری داخلی ساختمان و برهم خوردن آسایش ساکنان با توجه به عایق بودن و درزگیری خوب پنجره های دوجداره جدید، اقدام به تعویض پنجره های قدیمی می‌کنند.

دلایل تعویض پنجره های قدیمی با دوجداره چیست؟

روش‌های تعویض درب و پنجره قدیمی چیست؟

به طور کلی دو روش در تعویض درب و پنجره قدیمی وجود دارد. یک روش حذف پنجره قدیمی و روش دیگر اجرای پنجره جدید در کنار پنجره قدیمی است. علت اینکه برخی از حذف پنجره قدیمی خود چشم پوشی می‌کنند، به هم نخوردن نمای کلی ساختمان، از دست نرفتن حس نوستالژیک برخی پنجره های قدیمی چوبی مانند پنجره های اروسی و پنجره های گره چینی است. در ادامه دو روش تعویض پنجره های قدیمی با جدید شرح داده شده است.

حذف پنجره قدیمی

این روش تعویض پنجره در میان بسیاری از افراد محبوب است زیرا از شر پنجره پر دردسر پیشین خود خلاص می‌شوند. در این روش ابتدا اندازه‌گیری و سفارش ساخت انجام می‌شود و سپس تخلیه اتاق، حذف پنجره قبلی به جز فریم آن، زنگ بری و رنگ کاری فریم، اجرای فریم جدید، نصب شیشه‌ها، درگیری و آب‌بندی آن انجام می‌شود که در ادامه مفصلاً به هر بخش پرداخته شده است.

حذف پنجره قدیمی

اندازه گیری و سفارش ساخت

در این مرحله پس از ثبت سفارش تعویض پنجره قدیمی با جدید در سامانه خدمات ساختمانی کارگشا و دعوت از یک گروه بازسازی آپارتمان، اندازه گیری، تهیه نقشه پنجره با توجه به مقیاس، تعیین قیمت و سفارش ساخت پنجرهبه کارخانه تولید کننده پروفیل داده می‌شود. لازم به یادآوری است که پروفیل پی‌وی‌سی را برخلاف تصور عموم می‌توان به صورت منحنی نیز تولید کرد بنابراین اگر پنجره های شما منحنی شکل هستند نیز می‌توان به تعویض آن‌ها اقدام کرد و جای نگرانی نیست.

بیشتر بخوانید: بهترین پنجره دوجداره، معرفی و مقایسه برندهای برتر

تخلیه اتاق

وقتی پروفیل پنجره و شیشه‌های دوجداره آن ساخته شد. نوبت نصب می‌رسد. در این راه ابتدا تخلیه اتاقی است که پنجره های آن تعویض خواهند شد. بهتر است تمام فرش، موکت، تابلو، وسایل و … جمع شوند و برای عدم آسیب دیدگی کفپوش و دیوارپوش‌ها، پوششی پلاستیکی یا پارچه‌ای روی آن‌ها انداخته شود.

حذف بخش‌های داخلی پنجره قدیمی

در مرحله بعد شیشه‌ها، قسمت بازشو پنجره‌ها و فریم داخلی پنجره حذف می‌شود. لولاهای آهنی با استفاده از دستگاه فرز از بدنه جدا می‌شود. بهتر است حین فرزکاری برای جلوگیری از آسیب به کفپوش و دیوارپوش، پرده‌ای از جنس برزنت پشت کار گرفته شود تا پرش‌های فرز را به خود جذب کند.

زنگ بری و رنگ کاری فریم پنجره قدیمی

وقتی کار جدا کردن بخش‌های داخلی به اتمام رسید. بهتر است نسبت به بازسازی فریم فلزی قدیمی اقدام شود. سمباده زنی و زدودن پوسته‌های زنگ زده آهن، بردن رنگ قدیمی و رنگ کاری جدید به تمیزی زیر کار می‌انجامد و اگر در حین کار متوجه نقصی در اندازه‌گیری شویم و در صورت اندازه نبودن پنجره و نمایان شدن بخشی از پنجره زیرین، زشتی پنجره قدیمی در انتها چهره اتاق را نازیبا نمی‌کند. علاوه بر زیبایی، این کار به ماندگاری بیشتر فریم پنجره قدیمی منجر می‌شود و بازسازی کلی ساختمان به تعویق می‌افتد.

زنگ بری و رنگ کاری فریم پنجره قدیمی

اجرای فریم پنجره جدید

وقتی زیرسازی پنجره قدیمی به اتمام رسید، فریم یو پی‌وی‌سی جدید با استفاده از پیچ و رول‌پلاک به فریم پنجره قدیمی و دیوار متصل می‌شود. پس از اتصال، متخصص باید نسبت به رگلاژ بودن فریم جدید روی فرمی قدیمی اطمینان حاصل کند و درزهای به وجود آمده را با استفاده از پلی اورتان پر کند.

جاگذاری شیشه‌ها

پس از اجرای فریم جدید، نوبت نصب شیشه‌ها فرا می‌رسد. شیشه‌های دوجداره در کارخانه مونتاژ می‌شوند و در بین فضای دو شیشه با گاز آرگون پر می‌شود که فشار استانداردی دارد و تمامی درزهای آن گرفته شده است تا راهی برای خروج گاز باقی نماند. شیشه‌ها را درون فریم جا گذاری کرده، واشرهای آب‌بندی را دور شیشه قرار داده و قاب روی شیشه با فشار دست روی آن سوار می‌کنیم و در انتها نیز مانند مرحله قبل نسبت به رگلاژ بودن شیشه‌ها و قسمت‌های بازشوی پنجره اطمینان حاصل می‌کنیم.

آب‌بندی و درزگیری با پلی اورتان

پس از نصب شیشه‌ها، با استفاده از چسب پلی اورتان، درزگیری قاب پنجره جدید انجام می‌شود. این چسب به رنگ سفید است و از آنجایی که بیشتر پنجره های دوجداره سفید رنگ سفارش داده می‌شوند، به زیبایی کار و آب‌بند بودن پنجره می‌افزاید. البته واشرهای آب‌بندی در بیرون از پنجره دور قاب نصب می‌شوند تا از ورود رطوبت و آب به درون خانه پیشگیری کنند.

بیشتر بخوانید: تعمیر پنجره دوجداره چگونه است و آن را به چه کسی بسپاریم؟

نگه داشتن پنجره قدیمی

همان‌طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره شد، گاهی به دلیل داشتن زیبایی ظاهری پنجره های قدیم و حس نوستالژیکی که به انسان می‌دهد، افراد به نگه داشتن پنجره های قدیم اصرار دارند. در این شرایط پنجره های دوجداره همرنگ و هم‌تراز با پنجره های قدیم و از طرف داخل نصب می‌شوند تا زیبایی فضا کاهش پیدا نکند. اجرای این روش نیز مانند روش قبل است ولی با این تفاوت که در این روش مرحله حذف پنجره قدیمی اجرا نمی‌شود. سپس اندازه گیری و سفارش ساخت، زنگ بری و رنگ کاری پنجره قدیمی، اجرای پنجره جدید، نصب شیشه‌ها و آب‌بندی و درزگیری است.

نگه داشتن پنجره قدیمی

ارتباط با گروه ماهر برای تعویض پنجره قدیمی

برای پیدا کردن گروهی ماهر در زمینه تعویض پنجره قدیمی با جدید، تنها کافی است نسبت به ثبت سفارش تعویض پنجره در سامانه آنلاین خدمات ساختمانی کارگشا، اقدام کنید. شرکت کارگشا خود را متعهد می‌داند تا بهترین شرکت‌ها و گروه‌های فعال در زمینه خدمات ساختمانی از جمله نصب انواع پنجره های جدید به مشتریان خود معرفی کند.

سخن آخر

بازسازی خانه‌ها همیشه یکی از گزینه پیش روی مالکان آن‌ها است. تعویض در و پنجره ها پای ثابت همه آن‌ها است. پنجره هایی که در ساخت‌ها از فناوری‌های جدید مانند دو جداره و سه جداره بهره برده می‌شود تناسب بسیار بیشتری با زندگی شهری امروزی دارند و از همین رو هم بسیاری نسبت به استفاده از آن‌ها اقدام می‌کنند. سامانه آنلاین کارگشا بهترین متخصصان در این زمینه را تنها با چند کلیک در اختیار شما قرار می‌دهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا