مقالات کارگشا

تصاویری جذاب از یک ویلای هوشمند در مشهد مقدس

سالیانه پروژه های بسیار زیادی در سطح کشور به سیستم هوشمند مجهز گردیده و شاهد پیشرفت روزافزون این صنعت در کشور میباشیم. خوشبختانه امروزه برندهای بسیار معروف و معتبری در سطح کشور فعال بوده و بهره مندی از تجارب و محصولات این شرکت ها و برندهای معتبر بین المللی می تواند شروعی برای توسعه ساخت این محصولات و بومی سازی این صنعت در کشور باشد. 
امروز به مرور قابلیت های یک سیستم هوشمند در یک ویلای مسکونی اشاره خواهد گردید. این ویلا توسط شرکت آرتیمان هوشمند سپهر و با بهره مندی از محصولات شرکت EMT Controls در شهرستان مشهد مقدس راه اندازی گردیده است.

سیستم هوشمند منطبق بر معماری داخلی

هوشمندسازی، ویلا، طراحی داخلی

 در این پروژه از کلیدهای هوشمندی استفاده گردیده است که منطبق بر طراحی داخلی ساختمان می باشند. ترکیبی از کلیدهای هوشمند با رنگ پشت زمینه مشکی، سفید و طوسی بنابر درخواست کارفرمای پروژه استفاده شده است. نکته بسیار مهم در این خصوص استفاده از آیکون و علایم بصری بسیار گویا در کلیدهای این پروژه است که کاربری آن را به شکل بسیار محسوسی برای ساکنین ساختمان بالا برده است.

کنترل روشنایی

هوشمندسازی، ویلا، روشنایی هوشمند

 در این ویلای تریبلکس بیش از 60 مسیر روشنایی به صورت روشن/خاموش و یا دیمرینگ تحت کنترل و نظارت سیستم مدیریت ساختمان بوده است. کنترل این مسیرهای روشنایی در بسیاری موارد به کمک کلیدهای هوشمند سناریوپذیر، در برخی موارد به کمک سنسورهای تشخیص حرکت، حضور  و یا میزان نور موجود در ساختمان بوده است.

کنترل سیستم سرمایش و گرمایش

هوشمندسازی، ویلا، سرمایش و گرمایش

سیستم سرمایش و گرمایش این ویلا به صورت موتورخانه مرکزی جهت تولید آب سرد و گرم متصل به دستگاه های فن کویل برای تولید هوای مطبوع در ساختمان بوده است. برای کنترل این تجهیزات از کلیدهای هوشمند لمسی ترموستاتیک EMT Controls استفاده گردیده است که این کلیدها به صورت لمسی، شیشه ای و هوشمند، سناریوپذیر بوده و در سایزهای مختلف در این پروژه مورداستفاده قرار گرفته است.

کنترل پرده

هوشمندسازی، تهویه مطبوع، ویلا 

جهت بهره مندی از نور طبیعی خورشید و برای بالا بردن سطح آسایش ساکنین ساختمان، در این پروژه کلیه پرده های موجود در فضاهای مختلف به صورت هوشمند و تحت کنترل و مدیریت سیستم خانه هوشمند بوده است. ترکیب کنترل پرده با کلیدهای هوشمندی که آیکون کنترل پرده به شکل بسیار زیبا بر روی آن تعبیه شده است، زیبایی و سطح لوکس بسیار بالایی را برای این پروژه به همراه داشته است. 

سیستم اینترکام

 

هوشمندسازی، اینترکام، ویلا 

علاوه بر کنترل سیستم کنترل پرده، تهویه مطبوع و روشنایی، در این پروژه از سیستم تاچ پنل های هوشمند که قابلیت اتصال به سیستم اینترکام را دارند استفاده گردیده است. این تاچ پنل را مجهز به آخرین تکنولوژی روز در خصوص یکپارچه سازی پروتکل KNX و TCP/IP میباشند به نحوی که امکان کنترل کلیه سیستم های تحت این پروتکل ها برای این تجهیز وجود دارد. کاربر میتواند از طریق این تاچ پنل ها، جدا از امکان سیستم آیفون مرکزی و سیستم VoIP بین طبقات، شاهد کنترل کلیه عملکردهای سیستم هوشمند تحت KNX نیز باشد. 

شرکت آرتیمان هوشمند سپهر در مشهد مقدس
وبسایت: http://www.artimanintelligence.com

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا