مقالات کارگشا

برچسب ضد امواج الکترومغناطیس

در این مقاله می خوانیم:

برچسب ضد امواج الکترومغناطیس

ویژگی برچسب های ضد امواج الکترومغناطیس

نحوه اجرای برچسب ها

برچسب ضد امواج الکترومغناطیس

امواج الکترومغناطیس با توجه به ماهیتی که دارند می توانند از موانع عبور کنند و سلامت انسان ها را به خطر بیندازند. این امواج قابلیت عبور از دیوارهای بتنی، پنجره ها و درها را دارند. 
برای کاهش مضرات امواج الکترومغناطیس انواع پوشش ها مورد توجه و بررسی محققین قرار گرفته اند. از جمله می توان به برچسب های ضد امواج الکترومغناطیس اشاره نمود. این برچسب ها برای جلوگیری از سیگنال های خروجی از منابع خارجی مانند ماکروویو، برج های تلفن همراه، تبفن بی سیم، سیگنال های wi-fi و… می باشند.

برچسب ضد امواج

 ویژگی های برچسب ضد امواج الکترومغناطیس

برچسب ضد امواج الکترومغناطیس بصورت یک فیلم بسیار نازک بر روی شیشه ها نصب می شود. این فیلم شفاف است. فیلم پنجره شامل یک لایه بازتابنده نور و یک لایه جذب مادون قرمز است. از ویژگی های منحصر بفرد آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • انتقال نور تا 72 درصد
  • محافظت در برابر امواج الکترومغناطیس رادیویی  تا 99.99  درصد
  • حفظ ظاهر اصلی شیشه و بازتاب پذیری بالای نور
  • جلوگیری از شکست شیشه
  • کنترل عالی حرارت خورشیدی تا 55 درصد و کاهش هزینه های خنک کننده در تابستان 
  • حفظ30 درصد گرما در زمستان
  • مسدود کردن 99 درصدی ورود امواج ماوراء بنفش
  • جلوگیری از پیری زودرس پوست و برخی از سرطان های پوستی
  • قابل نصب به روی تمامی شیشه ها
  • فعال شدن چسب با آب و نصب آسان

هدف کلی استفاده از این برچسب ها جلوگیری از ورود امواج الکترومغناطیس و عبور نور مرئی می باشد. 
مواد مختلفی با خاصیت عبور نور برای استفاده در این برچسب ها پیشنهاد می شود. از جمله استفاده از انواع مختلف رزین ها،  فلزات و…  این ویژگی را برای برچسب ها مهیا می کند.
امواج الکترومغناطیس دارای مقادیر متفاوت در محدوده های مختلف می باشند. بنابراین انواع گوناگونی از این برچسب ها برای مکان های مختلفی وجود دارد. با توجه به مکان مورد نظر و نوع امواج الکترومغناطیس مجاور آن این برچسب ها متفاوت عمل می کنند. 

نحوه اجرای برچسب ها

یک فیلم نازک برای پوشش پنجره شامل یک لایه بازتابنده نور قرار گرفته و یک لایه چسب حساس به حرارت به لایه چسبنده روی شیشه قرار گرفته است.  لایه برچسب با ایجاد کمی رطوبت و فشار براحتی به سطح مورد نظر متصل می شود. 
برای راحتی نصب و زیبایی در کار، ضخامت برچسب ها بین 10 تا 100 میکرومتر، ترجیحا بین20 تا50 میکرومتر می باشد.
شتستشوی این برچسب ها بسیار راحت می باشد و می توان با استفاده از مواد شوینده به آرامی با اسفنج آن ها را پاک نمود. استفاده از وسایل تیز و برنده و مواد شوینده آمونیاکی برای شتستشو ممنوع می باشد.

امروزه امواج الکترومغناطیس مانند یک دنیای مجزا تمام فضای پیرامون انسان ها را فرا گرفته است، بنابراین رعایت نکات ایمنی و دوری از این امواج سلامت بیشتر را تضمین می کند. 
بیشتر سازمان های دولتی و مراکز آموزشی و بهداشتی و… استفاده از نکات ایمنی را برای کارکنان خود ملزوم دانسته و برای ایمنی بیشتر آن ها در برابر امواج الکترومغناطیس از امکاناتی نظیر کاغذ دیواری ضد امواج، کاور وای فای، رنگ ضد امواج، پرده های ضد امواج، برچسب شیشه ها و…. استفاده و پیشنهاد می کنند. 
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت کلینیک امواج مراجعه فرمایید.
 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا