مقالات کارگشا

انواع سایبان پارکینگ خودرو کدامند و ساخت آن ها را به کجا سفارش دهیم؟

تعبیه سایبان پارکینگ خودرو برای خانه‌های با پارکینگ مزاحم و یا آپارتمان‌هایی که تعداد پارکینگ آن‌ها کمتر از تعداد واحدها است، امری بسیار ضروری است. از طرفی نیز سایبان پارکینگ خودرو در بسیاری از مجتمع‌های مسکونی، فروشگاه‌های بزرگ، مراکز خرید و بسیاری مرکز دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله از کارگشا به بیان انواع سایبان خودرو و فضاهای مناسب نصب آن می‌پردازیم و در پایان نیز شرکت‌ها و گروه‌های تولید کننده و نصاب این محصول را معرفی می‌کنیم. تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید.

انواع سایبان خودرو کدام است؟

معمولاً سایبان‌های پارکینگ خودرو دارایی بدنه و فریمی از جنس فلز هستند و بخشی که ایجاد سایه می‌کند (سایه ساز) نیز از جنس‌های مختلف ساخته می‌شود. در ادامه این بخش به مروری بر انواع سایبان و مناسب بودن آن‌ها برای محیط‌های مختلف داریم.

انواع سایبان بر اساس فریم

بدنه سایبان‌ها همانطور که گفته شد از فلز یا به طور اختصاصی‌تر از فولاد ساخته می‌شود. به طور کلی دو نوع فریم برای سایبان‌ها تعریف می‌شود. فریم فولادی ساخته شده از تیرآهن و فریم فولادی ساخته شده از پروفیل که با توجه به وزن سایه ساز، آب و هوای منطقه، میزان سایه مورد نیاز و ابعاد سایبان دارد. اجازه دهید با یک مثال این بخش را برای شما شرح دهم.

اگر سایبان پارکینگ خودرو تنها برای یک خودرو در فضایی بسته مانند حیاط منزل که یک طرف آن دیوار حیاط قرار دارد، مد نظر باشد، استفاده از فریم پروفیل به دلیل قیمت پایین‌تر با سایه ساز پارچه‌ای و دارای قابلیت رول شوندگی پیشنهاد می‌شود یا اگر این سیبان خودرو برای محلی مانند پارکینگ یک مجتمع تجاری مد نظر قرار دارد، استفاده از فریم فولادی به صورت تیرآهن مناسب است، زیرا در این فریم قابلیت اجرای تعداد زیادی پارکینگ وجود دارد و مقاومت زیادی در برابر ناملایمات جوی دارد.

انواع سایبان بر اساس فریم

انواع سایبان بر اساس سایه ساز

همانطور که گفته شد هر سایبان دارای دو بخش فریم و سایه ساز است. به طور کلی انواع سایه ساز در این صنعت به مشتریان ارائه می‌شود. سایه سازان از متریال پارچه‌ای (برزنت)، فلزی، فایبرگلاس و پلی کربنات ساخته می‌شوند که هر کدام با توجه به کاربری و سبک دکوراسیون سازه اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: مدل های جدید درب پارکینگ کدامند و نصب آن را به چه کسی بسپاریم؟

سایبان برزنتی

از متریال برزنت یا پارچه برای ساخت سایبان خودرو جمع شونده و کرکره‌ای استفاده می‌شود. اگر سایبان پارکینگی برای بخشی از حیاط یا مکانی مشاع نیاز دارید و می‌خواهید سایبان موجب آزار همسایه‌ها نشود، از این سبک سایبان خودرو استفاده کنید. البته لازم به یادآوری است که انواع سایبان خودروی خیمه‌ای نیز با استفاده از فریم پروفیل فولادی و سایه ساز برزنت ساخته می‌شود که طرفداران زیادی دارد و حتی به عنوان آلاچیق نیز از آن استفاده می‌شود.

سایبان فلزی

فلز نیز یکی از متریال ساخت بخش سایه ساز سایبان خودرو است که با توجه به قیمت بالایی که دارد، به صرفه نیست و با کاهش استفاده از سوی تولید کنندگان در ساخت سایبان خودرو روبرو بوده است. در هر صورت ورق‌های گالوانیزه موجدار از انواع متریال پرمصرف مورد استفاده در ساخت سایبان با فریم فولادی و سایه ساز فلزی است.

سایبان فلزی

سایبان فایبرگلاس

فایبرگلاس و پلی کربنات دو متریال نام آشنا و تازه وارد صنعت ساخت و ساز هستند که کاربردهای زیادی دارند. یکی از کاربری‌های این دو ماده در ساخت سایبان پارکینگ خودرو است. مقاومت در برابر زلزله وزن، سبک ورق و سازه، مقاومت در برابر انبساط و انقباض، مقاومت در برابر ناملایمات آب و هوایی، تنوع در رنگ و نصب سریع از جمله ویژگی‌های پلی کربنات است که به تازگی حضور را برای فایبرگلاس سخت کرده است.

در چه فضاهایی از سایبان خودرو می‌توان استفاده کرد؟

فضاهای زیادی برای استفاده سایبان خودرو وجود دارد که به تفکیک به آن‌ها اشاره شده است. در یک آپارتمان چند طبقه زمانی که پارکینگ به تعداد واحدها تعبیه نشود و برخی ساکنان مجبور باشند، خودروی خود را در حیاط یا محوطه پارک کنند، نیاز به پارکینگ سایبان مورد نیاز است. در این فضاها بهتر از سایبان در جایی که مزاحمتی برای رفت و آمد ساکنان و خودروها ایجاد نشود، نصب شود. از فضاهای مناسب برای نصب سایبان می‌توان به نزدیکی باغچه و در کنار دیوار حیاط اشاره کرد.

در مجتمع‌های بزرگ مسکونی، بیمارستان‌ها، ادارات و … از جاهای مناسب برای نصب سایبان در این مکان‌ها می‌توان فضاهایی دیوار محوطه مجتمع‌ها، اطراف باغچه‌ها، برای مکانی مانند بیمارستان، در ورودی بخش اورژانس را در نظر گرفت.در چه فضاهایی از سایبان خودرو می توان استفاده کرد؟

 

چه مکان‌هایی برای نصب سایبان خودرو مناسب است؟

همانطور که در بالاتر بارها به آن اشاره شد، مکان‌هایی مانند مجتمع‌های بزرگ مسکونی، بیمارستان‌ها، ادارات، دانشگاه‌ها، مراکز خرید، ویلاها، خانه‌ها، آپارتمان‌ها، پارکینگ‌های عمومی روباز و … نیازمند استفاده از سایبان خودرو به منظور بهره برداری از سوی ارباب رجوع و کارمندان در ادارات، اهالی مجتمع‌ها و آپارتمان‌های مسکونی، مراجعین به بیمارستان‌ها و مراکز خرید و … هستند.

قیمت سایبان خودرو به چه عواملی بستگی دارد؟

همانطور که گفته شد انواع سایبان خودرو وجود دارد که با متریال مختلف تهیه می‌شود. به طور کلی قیمت سایبان خودرو با توجه به شرایط آب و هوایی محل، متراژ پارکینگ، ظرفیت و تعداد خودرو، نوع فریمی که از آن تهیه می‌شود، نوع سایه ساز آن، نوع رنگ بدنه فلزی و بسیاری موارد دیگر بستگی دارد. به طور مثال در منطقه‌ای با رطوبت بالا ساخت سایبان پارکینگ خودرو تنها با استفاده از پروفیل آلومینیوم یا پی‌وی‌سی امکان پذیر است و این شرایط ممکن است کمی قیمت را بالا ببرد.

گاهی نیز در تهیه فریم سایبان به جای پروفیل به دلیل متراژ بالایی پارکینگ، از تیرآهن استفاده شود، از آنجایی که هزینه آهن مصرفی به صورت وزنی محاسبه می‌شود و وزن تیرآهن از پروفیل آن بیشتر است، ممکن است در افزایش هزینه دخیل باشد، نوع رنگ آمیزی فریم نیز در قیمت آن بسیار مؤثر است. برخی شرکت‌ها از انواع رنگ پودری، الکترواستاتیک و کوره‌ای برای رنگ آمیزی بدنه سایبان استفاده می‌کنند و از آنجایی که این نوع رنگ آمیزی هزینه بالاتری نسبت به رنگ آمیزی به روش هوا خشک دارد و همچنین ماندگاری بیشتری نیز دارد، در قیمت تمام شده سایبان پارکینگ خودرو تأثیرگذار است.

قیمت سایبان خودرو به چه عواملی بستگی دارد؟

برای یافتن طراح و مجری سایبان پارکینگ خودرو به کجا مراجعه کنیم؟

شرکت‌ها و گروه‌های زیادی در زمینه تولید و نصب سایبان پارکینگ خودرو فعالیت دارند که بسیاری از آن‌ها در شرکت کارگشا نیز معرفی می‌شوند. برای یافتن این شرکت‌ها تنها لازم است به صفحه ثبت درخواست کارگشا مراجعه کرده و با جست و جوی عبارت طراح و مجری سایبان پارکینگ خودرو در بین این شرکت‌ها بهترین و مناسب‌ترین را انتخاب کنید.

سخن آخر

سایبان خودرو به تازگی با ایده‌های صنعتگران خلاق و متریال به‌روز با تغییراتی روبرو شده است و در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شود. در این بین چتر سایبان خودرو نیز از جمله این ایده‌های تازه است. نوآوری و کیفیت خدمات ساختمانی را با کارگشا تجربه کنید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا