رنگفضاهای داخلی

اتاق خواب سبز را چگونه و با چه رنگ هایی ست کنیم؟ ۱۸ ایده زیبا

با ایده جذاب اتاق خواب سبز طبیعت را وارد فضای زندگی خود کنید! رنگ سبز فقط برای باغ و محیط سرسبز بیرون از خانه نیست، از این رنگ می‌توان برای اتاق خواب نیز استفاده کرد، جایی که آرامش حرف اول را می‌زند. برای درک بهتر مفهوم اتاق خواب سبز، با مقاله دیگری از ویکی ساختمون همراه باشید.

۱- برای حس تازگی رنگ سبز نعناعی را انتخاب کنید

دکوراسیون اتاق خواب سبز

کارشناسان از سبز به عنوان بهترین رنگ برای رنگ آمیزی اتاق خواب یاد می‌کنند. کارن هالر، کارشناس برجسته رنگشناسی می‌گوید: «وقتی سبز را می‌بینیم، آن را با طبیعت مرتبط می‌دانیم. در جایی که سبز است، آب وجود دارد، ما می‌دانیم که غذا نیز وجود دارد و اینچنین احساس امنیت می‌کنیم. همچنین، چشمان ما برای دیدن رنگ سبز تلاش کمتری می‌کند، به همین دلیل این رنگ را مایه آرامش می‌دانیم.»

ما همچنین می‌خواهیم رنگ سبزی که انتخاب می‌کنیم احساس تازگی و طراوت را انتشار دهد تا صبح که از خواب بیدار می‌شویم، احساس انرژی کرده و روز خود را شروع کنیم. این همان جایی است که یک رنگ سبز مانند سبز نعناعی می‌تواند بهترین انتخاب برای ایجاد احساس تازگی باشد.

۲- با کاغذ دیواری یک جنگل سبز را تهیه کنید

2- با کاغذ دیواری یک جنگل سبز را تهیه کنید

با کاغذ دیواری که طرح جنگلی سرسبز را دارد، فضایی عالی ایجاد کنید. بری این کار یک دیوار کانونی از اتاق خواب سبز را مانند دیواری که پشت تختخواب قرار دارد، انتخاب کنید. سپس دیوار مربوطه را با کاغذ دیواری زینت ببخشید. کوسن‌ها و پرده‌های مخملی سبز تیره با سایه‌هایی از سبز روشن را انتخاب کنید تا فضای اتاق خواب را به محیطی طبیعی تبدیل کرده باشید.

۳- یک گلدان از گیاهان سرسبز و طرح‌های شکل برگ را انتخاب کنید

3- یک گلدان از گیاهان سرسبز و طرح‌های شکل برگ را انتخاب کنید

طراوت موجود در الگوهایی که می‌توان روی دیوار طراحی کرد، موجب شادی و ایجاد جریان زندگی در یک اتاق خواب می‌شوند؛ مثل این است که هر بار که از خواب بیدار می‌شوید اولین جوانه‌های سبز بهار را مشاهده می‌کنید. رنگ‌های سبز رمانتیک و آبی فیروزه‌ای با بالش‌های صورتی رنگ می‌توانند تلفیقی از ظرافت و زیبایی باشند.

۴- با رنگ سبز جنگلی خلوتی آرام بخش را ایجاد کنید

4- با رنگ سبز جنگلی خلوتی آرام بخش را ایجاد کنید

رنگ سبز جنگلی می‌تواند در فضاهای بزرگ و کوچک استفاده شود، حتی اگر هر چهار طرف دیوار را به زیبایی خود مزین کند. در صبح احساس طراوت و انرژی خواهید کرد و سپس در شب احساس احاطه شدن در جنگلی سبز خواهید داشت. در ترکیب رنگ سبز جنگلی می‌توانید از رنگ صورتی ملایم برای ایجاد ظرافت بیشتر استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: مکمل رنگ سبز در دکوراسیون داخلی چه رنگی است؟ پذیرای طبیعت باشید

۵- فضای گرمسیری را با طرح برگ‌های بزرگ تداعی کنید

5- فضای گرمسیری را با طرح برگ‌های بزرگ تداعی کنید

طرح‌هایی از برگ‌های بزرگ مناطق گرمسیری می‌تواند سبک دکوراسیون جسورانه‌ای را در یک اتاق خواب سبز ایجاد کند. در حالی که یک پس زمینه سبز بر روی دیوارها می‌تواند تداعی کننده آرامش و خنکی سواحل استوایی باشد. استفاده از عناصر رنگی صورتی می‌تواند فضای اتاق خواب را از نظر رنگی به تعادل برساند.

۶- اتاق خواب سبز را با گیاهان آپارتمانی پر کنید

6- اتاق خواب سبز را با گیاهان آپارتمانی پر کنید

هر اتاق خواب باید از عناصر سبز بهره‌مند شود. گیاهان خانگی را به فضای اتاق خواب خود اضافه کنید و آن‌ها را در کنار تختخواب قرار دهید. گیاهان مایه آرامش هستند و به تصفیه هوا کمک می‌کنند. بالش‌ها و روتختی‌هایی که دارای طرح برگ گیاهان هستند نیز می‌توانند کنار گیاهان آپارتمانی یک بیانیه ساده از یک محیط سبز و طبیعی باشند.

۷- با رنگ سبز لیمویی فضایی پر جنب و جوش ایجاد کنید

7- با رنگ سبز لیمویی فضایی پر جنب و جوش ایجاد کنید

پوشش‌های دیواری انتزاعی و منسوجات به رنگ سبز لیمویی و آبی، سبک میانه قرن (Midcentury) را ایجاد می‌کنند. ترکیب سبز لیمویی با آبی؛ فوق‌العاده عالی خواهد بود. از رنگ آبی برای دیوارها و از رنگ سبز لیمویی در عناصر دیگر فضا مانند تابلوها، گلیم، بالش‌ها و موارد دیگر استفاده کنید. از سفید و خاکستری نیز می‌توانید برای ایجاد تعادل استفاده کنید.

۸- با رنگ سبز شاداب فضایی مدرن خلق کنید

8- با رنگ سبز شاداب فضایی مدرن خلق کنید

رنگ سبز شاداب (Green Succulent) به هر فضایی احساس آرامش می‌بخشد. می‌توانید این رنگ را به همان سبک دکوراسیونی که دوست دارید (روستایی یا مدرن) در اتاق خواب سبز استفاده کنید. باز هم از ترکیب رنگی صورتی برای ایجاد تعادل در فضا استفاده کنید. همچنین، از پارچه‌های براق خودداری کرده و با انتخاب منسوجات مات به ایجاد فضایی مدرن در اتاق خواب کمک کنید.

۹- از رنگ سبز برای ایجاد سبک رترو استفاده کنید

9- از رنگ سبز برای ایجاد سبک رترو استفاده کنید

در عکس بالا، دیوارهای سبز زمردی پشت تخت زرد خردلی ترکیبی است شاد و آرامبخش! این سبک یک انتخاب رنگی جسورانه است که ظاهر اتاق خواب‌های رترو را نشان می‌دهد (سبک رترو الهام گرفته از عناصر قدیمی مربوط به دهه‌های ۵۰ تا ۸۰ میلادی است).

مطلب پیشنهادی: مکمل رنگ زیتونی در دکوراسیون : ۱۰ ترکیب رنگ فوق العاده زیبا

۱۰- با رنگ سبز زیتونی فضای روشن و دنج ایجاد کنید

10- با رنگ سبز زیتونی فضای روشن و دنج ایجاد کنید

یک اتاق خواب سبز که دیوارهایش با رنگ زیتونی نقاشی شده‌اند، فضایی دنج و راحت را تداعی می‌کند. دیوارها به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شده‌اند و پرده‌های سفید ساده بر روشنایی فضا تأکید دارند. برای ایجاد جسارت بیشتر در اتاق می‌توان از رنگ‌های صورتی، زرد و خاکستری نیز استفاده کرد.

۱۱- با سبز نعنایی و آبی فضا را آرام نگه دارید

11- با سبز نعنایی و آبی فضا را آرام نگه دارید

سبز نعنایی اتاق خواب شما را به یک مکان مثبت و شادی بخش برای بیدار شدن از خواب تبدیل می‌کند. از رنگ‌های کرمی و سفید خودداری کنید و از خاکستری و آبی برای تعادل بیشتر در فضا استفاده کنید. دیوارها را به رنگ آبی اسمانی در آورید. مبلمان چوبی طبیعی برای افزودن گرما به این ترکیب رنگی سرد ضروری است.

۱۲- دیوارهای سبز را با رنگ سیاه و عناصر مربوط به گیاهان ترکیب کنید

12- دیوارهای سبز را با رنگ سیاه و عناصر مربوط به گیاهان ترکیب کنید

جسور باشید و از ترکیب سبز و سیاه برای هوشمند سازی یک فضا استفاده کنید. طرح شاخ و برگ گیاهان بر روی بالش‌ها و دیگر المان‌های اتاق، تغییری از یک فضای داخلی و سنتی به طراحی مدرن است. در یک اتاق خواب سبز، عناصر سیاه رنگ را خیلی کم استفاده کنید، مثلاً پایه آباژور یا بدنه تخت را سیاه انتخاب کنید.

۱۳- اتاق خواب با سبز پاستلی نشاط آور احاطه کنید

13- اتاق خواب با سبز پاستلی نشاط آور احاطه کنید

رنگ‌های سبز و آبی پاستلی فضایی زنده و آرام را تداعی می‌کنند. رنگ صورتی و زرد را برای ایجاد احساس تازگی و سرزندگی در عناصر فضایی ادغام کنید. دیوارها و طرح روی کوسن‌ها همچنان می‌توانند الگویی از شاخ و برگ گیاهان باشند. در عکس بالا اتاق خواب از سادگی بیرون آمده است و فضا کمی با رنگ‌ها و عناصر مختلف شلوغ به نظر می‌رسد.

۱۴- با یک تختخواب سبز بهاری شروع کنید

14- با یک تختخواب سبز بهاری شروع کنید

مزیت  تختخواب سبز در اتاق خواب این است که هر وقت از رنگ سبز آن خسته شدید می‌توانید رنگ آن را خودتان عوض کنید. اما با دیوارهای سفید، پرده‌ها با طرح گیاهان و نمایش کاکتوس‌ها، فضا را تازه و ساده و نگه دارید.

مطلب پیشنهادی: انواع سبک دکوراسیون داخلی : ۱۵ سبک متفاوت از مینیمالیست تا روستایی و ساحلی

۱۵- سبز یاقوتی کبود و رنگ سبز جنگلی را ادغام کنید

15- سبز یاقوتی کبود و رنگ سبز جنگلی را ادغام کنید

برای یک اتاق خواب جذاب و پر زرق و برق، از کاغذ دیواری با الگوی برگ درختان در ترکیب با رنگ آبی یاقوتی تختخواب استفاده کنید. اثر نهایی می‌تواند تداعی کننده یک آب‌وهوای استوایی باشد. این ترکیب رنگی فوق العاده مدرن است و عناصر چوبی می‌تواند بیش از پیش به طبیعت گرمسیری نزدیک شود.

۱۶. شاخ و برگ گیاهان را در یک اتاق خواب بزرگ امتحان کنید

16. شاخ و برگ گیاهان را در یک اتاق خواب بزرگ امتحان کنید

کاغذ دیواری با طرح شاخ و برگ گیاهان در این اتاق خواب زیر شیروانی یک انتخاب شجاعانه است اما باعث ایجاد یک کانون مؤثر می‌شود. این دیوار به نوبه‌خود فضای بسیار بزرگ و روشن را به یک فضای دنج‌تر و استقبال کننده تبدیل می‌کند. عناصر زرد رنگ مانند گل‌هایی که در یک باغ شکوفه می‌دهند، دکوراسیون سبز را زنده نگه می‌دارند.

۱۷- دیواری را به رنگ برگ‌های گیاه مریم گلی نقاشی کنید

17- دیواری را به رنگ برگ‌های گیاه مریم گلی نقاشی کنید

به دنبال افزودن کمی رنگ به یک اتاق خواب کاملاً سفید باشید. برای این کار از رنگ برگ‌های گیاه مریم گلی برای دیوار پشت تختواب استفاده کنید. این رنگ فضایی ساده و پویا را ایجاد می‌کند. خوب است که عناصر دیگر اتاق مانند کوسن‌ها و آباژور را نیز به رنگ مریم گلی زینت ببخشید.

۱۸- فضای باغ را با الگوهای هندسی به اتاق خواب خود بیاورید

18- فضای باغ را با الگوهای هندسی به اتاق خواب خود بیاورید

برای ایجاد یک شکل تزیینی منحصربه‌فرد به اتاق خواب سبز، طرح‌های هندسی را با الگوهایی از برگ گیاهان ترکیب کنید. فریم فلزی تختخواب تزیین شده را با یک پاتختی فلزی سِت کنید. از رنگ سبز زیتونی می‌توانید برای بالش‌ها، ملحفه و عناصر دیگر استفاده کنید.

کلام آخر

چندین نمونه از اتاق خواب سبز را در بالا معرفی کردیم، حالا بینش دقیق‌تری نسبت به این مفهوم دارید و می‌توانید فضای اتاق خواب خود را از حالت بی‌رمق در آورید! سعی کنید از تن‌های مختلف رنگ سبز اعم از سبز نعنایی، فسفری، سبز آبی، سبز جنگلی و موارد دیگر استفاده کنید. به طور کلی، رنگ سبز به معنای زندگی، حضور و پویایی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا